Rehber [ANDROİD 10] Redmi Note 8 Pro Twrp+Root

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bootloader açıksa garantinin gitmesi telefonu aldığınız yerden asılıdır. Bootloader istediginiz zaman tekrar kapatmak oluyor.
Çin version telefonlarda rom deyişilmişse bootloader kapanan gibi brick oluyor.

Rom versionun düşürmek yalnız ve yalnız fastboot ile yapmak lazım. Aksi takdirde hard brick kaçınılnaz.
Acaba fark edebilirler mi tekrar kapatıp garantiye göndersek

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Fark edilmez. Bu şartla ki, magazinden aldığınız dıruma getirmeniz lazım. Güncelleme yapmak olar.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bendeki cihaz ilk başta global olduğu için global yazılım atar iken mi flashtan cleann all and lock diyecem de mi?

Son düzenleme:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Mi flash bir az tehlikeli. Smd.exe ile yapmanız daha iyi.

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Mi flash lazım degil. Rom kurmanı şu komutla kurmak lazım.

flash_all_lock.bat
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

flash_all_lock.bat
Bu linkden kurmak olur.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

flash_all_lock.bat
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu linkden kurmak olur.
Tamamdır hocam bir gün batarya aşınıp çok kötü olur ise bootloaderi kilitleyip garantiye gönderirim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Eu dediği EEA oluyor hocam bence

Alınıtıladığım mesajın üzerinde bir başka arkadaş fastboot ile custom romlar da yükleyebileceğini belirttiği için uyarı yapma gereği hissettim hocam.

Ayrıca Genpa, Ouno ve Evofone'da yetkili hesap mevcut hocam. Yani mi hesabınızla kullandığınız cihazları ve yapılan işlemleri görüntüleyebilirler. Dolayısı ile bootloader kilidini kapatsanız dahi cihazınızı inceleyen teknisyen eğer hesap kontrolü de yaparsa kilidin daha açılmış olduğunu anlayacaktır. O kadar işinin arasında bu ek kontrolü yapar mı, zannetmiyorum ama yine de bilginiz olsun :)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Alınıtıladığım mesajın üzerinde bir başka arkadaş fastboot ile custom romlar da yükleyebileceğini belirttiği için uyarı yapma gereği hissettim hocam.

Ayrıca Genpa, Ouno ve Evofone'da yetkili hesap mevcut hocam. Yani mi hesabınızla kullandığınız cihazları ve yapılan işlemleri görüntüleyebilirler. Dolayısı ile bootloader kilidini kapatsanız dahi cihazınızı inceleyen teknisyen eğer hesap kontrolü de yaparsa kilidin daha açılmış olduğunu anlayacaktır. O kadar işinin arasında bu ek kontrolü yapar mı, zannetmiyorum ama yine de bilginiz olsun :)
Hocam onlar her şeyi didik didik yapıyorlar muhtemelen ceplerinden para çıkmamaları için kontrol ederler. Bu kötü oldu:(. Eğer bataryam ölür ise piyasada satılan bataryalarda pek iyi olmuyor. Sizin bildiğiniz iyi batarya satan biri ya da kendim temin edebileceğim bir marka biliyor musunuz?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Hocam onlar her şeyi didik didik yapıyorlar muhtemelen ceplerinden para çıkmamaları için kontrol ederler. Bu kötü oldu:(. Eğer bataryam ölür ise piyasada satılan bataryalarda pek iyi olmuyor. Sizin bildiğiniz iyi batarya satan biri ya da kendim temin edebileceğim bir marka biliyor musunuz?

Kapatıp gönderen arkadaşlarımızdan şimdiye kadar cihazı kontrol edilip de garanti dışı bırakılan olmadı bildiğim kadarıyla. Umudunuzu yitirmeyin yani hocam :)

Ben şimdiye kadar sadece Mi3 ve Mi4'ümün bataryalarını değiştirmiştim. Mi3 bataryasınını tümsarf'tan, Mi4 bataryasını akilliphone üzerinden aldım ve her ikisinden de memnunum. Orijinal istiyorsanız bulmak çok zor. Zenex ile iletişime geçip belki çıkma bulabilirsiniz. Muadil markalardan ise nohon ve deji öneriliyor.

Üst Alt