MIUI 11 [Android 10] Mi 8 - Xiaomi.eu MIUI 11 v20.3.26 Beta / v11.0.7.0 Stabil Rom İndirme Bağlantısı

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Hocam aosp tabanlı olmasa kullanırdım. Miui arayüzü çok işlevsel bence, ayrıca hoşuma da gidiyor, alıştım da kullanmaya hemen bırakamıyorsun.

Şu an NGK kernel yüklü. Underclock özelliğini açtım da öyle kullanıyorum.
Millet Miroom diyor, şarjı hepsinden daha iyi gidiyor diyor; ama Android 10 tabanlı tüm miui sürümlerinde şarj sorunu var.
Onu da deneyeceğim galiba
Sizlere katılıyorum hocam. Denemediğim AOSP rom kalmamıştır. Her defasında MIUI romlara geri dönmek istedim. (Bataryayı çok yese bile) Nedeni ise; Sanal kilit tuşunun bulunmaması, ekran kaydının içinde bulunmaması, Game Turbo kısayolu olmaması (WhatsApp ekran içinde açılması, tarayıcının ekran içi açılması vs. gibi bir sürü mükemmel özellik). Miroom çok abartılıyor bence çok farklı değil diğerlerinden. Bence stabilliğe bakarak karar vermelisiniz. Şarj süresi biraz kötü olsa da EU Stabil 11.0.7.0 oldukça iyi :)

alpmer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Fatsboot veya twrp'de 3-4 saniye kalıyor sonra yine kapanıyor. Yine bootloop ekranına dönüyor. Bilgisayar tam sürücüyü gördüğü uyarısını veriyor ardından yine başa dönüyor. Sanki şarjı yok gibi davranıyor şarjda olmasına rağmen. Başka şarj cihazları da denedim maalesef olmuyor.

Derken oldu.
Açıldı ve şarj olmaya başladı . Sanırım şarjı sıfırlayarak bittiği için böyle bir sorun oldu. Şimdi normal görünüyor. Hemen fotoğrafları yedekliyorum. Teşekkürler

arkadaşlar iki kere daha bootloop sorunu yaşadım . pc ye bağlayınca bir iki denemeden sonra açılıyor anlam veremedim martın başından beri sorunsuz kullanıyordum. sanırım tekrar global stabile geçiş yapacağımm. twrp ile doğrudan kurabilirim diye hatırlıyorum. normalde hiç üşenmem uğraşırdım denerdim farklı romları ama çocuğun fotoğrafları ve videoları işi bozuyor (sanırım biraz da yaşlandım üşeniyorum). aslında neden böyle olduğunu da merak etmiyor değilim.

ya da v11.0.7.0 Stabil denesem mi direk üstüne mi kursam veya format mı atsam?

Son düzenleme:

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
arkadaşlar iki kere daha bootloop sorunu yaşadım . pc ye bağlayınca bir iki denemeden sonra açılıyor anlam veremedim martın başından beri sorunsuz kullanıyordum. sanırım tekrar global stabile geçiş yapacağımm. twrp ile doğrudan kurabilirim diye hatırlıyorum. normalde hiç üşenmem uğraşırdım denerdim farklı romları ama çocuğun fotoğrafları ve videoları işi bozuyor (sanırım biraz da yaşlandım üşeniyorum). aslında neden böyle olduğunu da merak etmiyor değilim.

ya da v11.0.7.0 Stabil denesem mi direk üstüne mi kursam veya format mı atsam?
Dosyalarınızı yedeklediyseniz temiz kurulum yapmanızı öneririm hocam. 11.0.7.0 oldukça stabil çalışıyor.

g_almar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi6
Konular
19
Dosyalarınızı yedeklediyseniz temiz kurulum yapmanızı öneririm hocam. 11.0.7.0 oldukça stabil çalışıyor.
Temiz kurulumda hangi ikisini işaretliyorduk? (Uygulama vs silinmemesi için) Birde önce wipe sonra rom muydu tam mı tersiydi?

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Temiz kurulumda hangi ikisini işaretliyorduk? (Uygulama vs silinmemesi için) Birde önce wipe sonra rom muydu tam mı tersiydi?
Temiz kurulumdan kastım herşeyin silinmesi ve sistemin o şekilde yüklenmesi hocam :) Bunun için de benim tavsiyem USB OTG hariç hepsini işaretleyip wipe yaptıktan sonra PC yardımıyla romu atıp o şeklide yükleyip kurulum yapılırsa en sağlıklı geçiş olur. Sizin dediğiniz ön bellek temizleme oluyor (Dalvik /Art Cache ve Cache).

Ayrıntılı bilgi için : Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

SwordsMan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Selamlar, 11.0.7 de Miui sürümü kaç acaba?

scorpion2406

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
mi 8
Konular
7
Merhaba arkadaşlar global stabil miui11 son sürümdeki kasma sıkıntısından ve uzun süredir güncellenmemesinden artık rahatsız oldum eu rom yüklemeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz batarya olarak eu stabil son sürüm benim kullandığım global stabil 11.0.3 den iyi mi yoksa biraz daha beklesek global stabile güncelleme gelir mi?
Ayrıca çok fazla rom yükleme işleri ile uğraşmak istemiyorum güncellemeleri otomatik alabilirim değil mi eu stabilde.Bunun dışında farklı bir rom öneriniz olursa android 9 global stabil gibi lütfen belirtiniz.

MimosaPudica

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Merhaba arkadaşlar global stabil miui11 son sürümdeki kasma sıkıntısından ve uzun süredir güncellenmemesinden artık rahatsız oldum eu rom yüklemeyi düşünüyorum tavsiye eder misiniz batarya olarak eu stabil son sürüm benim kullandığım global stabil 11.0.3 den iyi mi yoksa biraz daha beklesek global stabile güncelleme gelir mi?
Ayrıca çok fazla rom yükleme işleri ile uğraşmak istemiyorum güncellemeleri otomatik alabilirim değil mi eu stabilde.Bunun dışında farklı bir rom öneriniz olursa android 9 global stabil gibi lütfen belirtiniz.
Selamlar hocam :) Global stabilden çok daha iyidir EU Stabil 11.0.7.0 akıcılığı konusunda tavsiye ederim. Diğer sorunuza cevap olarak evet EU stabile gelecek güncellemeleri de ota şeklinde alabileceksiniz. Farklı rom olarak şuan MIUI için bana göre en iyisi EU stabil 11.0.7.0, AOSP içinde Pixel Experience son sürümünü deneyebilirsiniz (Oldukça stabil ve geliştirilmiş).

Üst Alt