MIUI 11 [Android 10] Mi 8 - Xiaomi.eu MIUI 11 v20.3.26 Beta / v11.0.7.0 Stabil Rom İndirme Bağlantısı

alpmer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8
Konular
4
v11.0.6.0 Stabil yüklü telefonumda şarj tamamen bitti normalde bu şekilde yapmam ama bu sefer öyle oldu ve şimdi telefon açılmıyor. Bootloop a düştü gibi birşey. Bazen powered bu android yazısına kadar geliyor ama genelde unlocked yazısında tekrar restart atıyor. Twrp veya fastboot girdimde açılıyor ama 3 saniye sonra yine kapanıyor . İçindeki fotoğrafları almayı çok isterim. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

gunes59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güneş
Cihazım
Mi8, mi6
Meslek
Elektronik
Konular
14
v11.0.6.0 Stabil yüklü telefonumda şarj tamamen bitti normalde bu şekilde yapmam ama bu sefer öyle oldu ve şimdi telefon açılmıyor. Bootloop a düştü gibi birşey. Bazen powered bu android yazısına kadar geliyor ama genelde unlocked yazısında tekrar restart atıyor. Twrp veya fastboot girdimde açılıyor ama 3 saniye sonra yine kapanıyor . İçindeki fotoğrafları almayı çok isterim. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
Fastbood ekranına geçerse pc hafızayı görür. Ses açma tuşu ile güç tuşuna basarak açın telefonu sonra kablo ile pc ye bağlayın

alpmer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Fastbood ekranına geçerse pc hafızayı görür. Ses açma tuşu ile güç tuşuna basarak açın telefonu sonra kablo ile pc ye bağlayın
Fatsboot veya twrp'de 3-4 saniye kalıyor sonra yine kapanıyor. Yine bootloop ekranına dönüyor. Bilgisayar tam sürücüyü gördüğü uyarısını veriyor ardından yine başa dönüyor. Sanki şarjı yok gibi davranıyor şarjda olmasına rağmen. Başka şarj cihazları da denedim maalesef olmuyor.

Derken oldu.
Açıldı ve şarj olmaya başladı . Sanırım şarjı sıfırlayarak bittiği için böyle bir sorun oldu. Şimdi normal görünüyor. Hemen fotoğrafları yedekliyorum. Teşekkürler

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
24 saatten fazladır kullanıyorum. Kötü değil.
Global 11.0.6.0'dan geçtim. bir fark görmedim. Şarjı su gibi içseydi dikkatimi çekerdi elbette.
Tabii ben çok fazla ayar, tweak yapıyorum ondan da olabilir.

MIUI sürümü ilerlemiş, en azından globaldeki gibi 11.0.3.0'da takılı kalmadı. Tabii siz yine de bekleyin. 2 gün sonra deneyimlerimi tekrar yazarım.
Var mı bir gelişme hocam? :)

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Var mı bir gelişme hocam? :)
Hocam, sonradan gelen stabil xiaomi.eu v11.0.7.0 sürümünü yükledim.
Telefona temiz kurulumla yükledim.
Tam sonuç alabilmek için iki defa %100 ve %20 şarjı görmesini sağladım.
Sonuç olarak: global stabil miui v11.0.6.0 Android 9'dan daha çok şarj yiyor.
Evet, bir sürü güzel şey var hem Xiaomi eu olması hem de Android 10 olması güzel; ama şarj durmuyor hocam.
Bakın, ben telefonda çok detaylı tweak yapan biriyim. Arkaplanda çalışan veri kullanan, ram, cpu tüketen uygulama bırakmam, ayarları çekerim yani.
Ama buna rağmen anormal bir şekilde şarj tüketimi fazla. Şarjdan çıkarıyorum masaya geçiyor YouTube'u açıyorum ve o zamana kadar şarj %99 olmuş. Bir video açıyorum, yorumlara bakıyorum şarj%97 olmuş.
5dk sonra 89. Rezil bir şey çekilmez.
Ve hocam bundan eminim ki bu sorun Miui'nin optimizasyon eksikliğinden kaynaklanıyor. Android 10'a has değil bu.

Şimdilik idare edeceğim. Zaten evdeyiz çok dert olmuyor şimdilik. Eğer karantina biter de üniv.ye dönersem global stabil miui v11.0.6.0 Android 9'u yükler bırakırım o kadar.
Size tavsiyem, eğer global stabildeyseniz bir süre daha devam edin; çünkü şarj olayı çekilir gibi değil

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Evet, bir sürü güzel şey var hem Xiaomi eu olması hem de Android 10 olması güzel; ama şarj durmuyor hocam.
Bakın, ben telefonda çok detaylı tweak yapan biriyim. Arkaplanda çalışan veri kullanan, ram, cpu tüketen uygulama bırakmam, ayarları çekerim yani.
Ama buna rağmen anormal bir şekilde şarj tüketimi fazla. Şarjdan çıkarıyorum masaya geçiyor YouTube'u açıyorum ve o zamana kadar şarj %99 olmuş. Bir video açıyorum, yorumlara bakıyorum şarj%97 olmuş.
Ve hocam bundan eminim ki bu sorun Miui'nin optimizasyon eksikliğinden kaynaklanıyor. Android 10'a has değil bu.

Şimdilik idare edeceğim. Zaten evdeyiz çok dert olmuyor şimdilik. Eğer karantina biter de üniv.ye dönersem global stabil miui v11.0.6.0 Android 9'u yükler bırakırım o kadar.
Size tavsiyem, eğer global stabildeyseniz bir süre daha devam edin; çünkü şarj olayı çekilir gibi değil
Pazartesi günü yükledim ben de. İlk gün yaklaşık 6 saat ekran süresi verdi. Şu an pil %87'de ekran kullanımı 1 saat 13 dakika.
Bana göre pil kullanımında sorun yok hocam. Kaldı ki ben pil konusunda takıntılı değilim ve ekstra pek ayar yapmam.
Google uygulamasını devre dışı bırakıyorum o kadar :)
Performans konusunda da herhangi bir sıkıntısı yok. Şu an gayet memnunum ben :)

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Pazartesi günü yükledim ben de. İlk gün yaklaşık 6 saat ekran süresi verdi. Şu an pil %87'de ekran kullanımı 1 saat 13 dakika.
Bana göre pil kullanımında sorun yok hocam. Kaldı ki ben pil konusunda takıntılı değilim ve ekstra pek ayar yapmam.
Google uygulamasını devre dışı bırakıyorum o kadar :)
Performans konusunda da herhangi bir sıkıntısı yok. Şu an gayet memnunum ben :)
Hocam, hangi sürümden geçtiniz? Bahsettiğim sürümden geçmediyseniz o kadar farkına varamazsınız.

mert258

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi8
Konular
16

Batarya ve akıcılık olarak aosp tabanlı pixel experience ı öneririm. Eu beta ile kıyaslama yaptım kiwi browserda 20 dk lık videoda eu yüzde 5, aosp yüzde 3 civarı harcama yapıyor.

MehmetNY

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
5
Batarya ve akıcılık olarak aosp tabanlı pixel experience ı öneririm. Eu beta ile kıyaslama yaptım kiwi browserda 20 dk lık videoda eu yüzde 5, aosp yüzde 3 civarı harcama yapıyor.
Hocam aosp tabanlı olmasa kullanırdım. Miui arayüzü çok işlevsel bence, ayrıca hoşuma da gidiyor, alıştım da kullanmaya hemen bırakamıyorsun.

Şu an NGK kernel yüklü. Underclock özelliğini açtım da öyle kullanıyorum.
Millet Miroom diyor, şarjı hepsinden daha iyi gidiyor diyor; ama Android 10 tabanlı tüm miui sürümlerinde şarj sorunu var.
Onu da deneyeceğim galiba

Üst Alt