Çözüldü Amazfit Bip Türkçe karakter sorunu

emst1208

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mesut
Cihazım
samsung s6
Konular
0
arkadaşlar sorunu şöyle aştım. detaylı anlatılmamış umarım işinize yarar.

1. yukarıda verilen zipli dosyanın içindeki .ft uzantılı dosyayı bilgisayar yardımı ile telefonun download klasörüne atalım. yada direk telefona dosyayı indirip zipli dosyayı uygun program ile dışarı çıkartalım.
2. x-plore programını play store dan yükleyelim.
3. yukarıda anlatılan gadgetbridge programını yükleyelim.
4. mi fit saatinize bağlıysa saatin bulunabilirliğinden emin olduktan sonra bağlantıyı keselim.
5. gadgetbridge ile saate bağlantı kuralım.
6. x plore programını açalım. ve download klasörüne attığımız .ft uzntılı dosyaya tıklayalım. ekrana farklı aç menüsü gelecek ve oradan */* olan yere tıklayalım. ekrana gelecek olan şununla aç bölümünden ekranı sağa kaydırıp diğer kısmı yazan yere dokunup gadgetbridge simgesi olan yumruk simgesine dokunalım. saat ekranında güncellemeyi göreceksiniz.
işlemler bu kadardır. umarım açıklayıcı olmuştur.
zip li dosya göremedim yukarıda var demişsin? dosyayı nereden indirdin söyler misin bende saati aldım gatgetbridge uygulamasını kurup bağladım aramalarda isim çıkıyor fakat reddedemiyorum. saat menüsü de hala ing. yardım lütfen?

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
zip li dosya göremedim yukarıda var demişsin? dosyayı nereden indirdin söyler misin bende saati aldım gatgetbridge uygulamasını kurup bağladım aramalarda isim çıkıyor fakat reddedemiyorum. saat menüsü de hala ing. yardım lütfen?

son güncelleme ile reddetme kayboldu sanırım. saat menüsü türkçe olmuyor zaten.
yukarıda var dediğim mesaj genişletmeye basar iseniz linkleri görürsünüz.

şu kallanıcının yazdığı mesajı genişletin linkleri göreceksiniz.
e-happy

m_basaran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K5 Plus
Konular
0
arkadaşlar sorunu şöyle aştım. detaylı anlatılmamış umarım işinize yarar.

1. yukarıda verilen zipli dosyanın içindeki .ft uzantılı dosyayı bilgisayar yardımı ile telefonun download klasörüne atalım. yada direk telefona dosyayı indirip zipli dosyayı uygun program ile dışarı çıkartalım.
2. x-plore programını play store dan yükleyelim.
3. yukarıda anlatılan gadgetbridge programını yükleyelim.
4. mi fit saatinize bağlıysa saatin bulunabilirliğinden emin olduktan sonra bağlantıyı keselim.
5. gadgetbridge ile saate bağlantı kuralım.
6. x plore programını açalım. ve download klasörüne attığımız .ft uzntılı dosyaya tıklayalım. ekrana farklı aç menüsü gelecek ve oradan */* olan yere tıklayalım. ekrana gelecek olan şununla aç bölümünden ekranı sağa kaydırıp diğer kısmı yazan yere dokunup gadgetbridge simgesi olan yumruk simgesine dokunalım. saat ekranında güncellemeyi göreceksiniz.
işlemler bu kadardır. umarım açıklayıcı olmuştur.

teşekkürler üstad. bu yöntemle bildirimlerde karakter sorununu çözdüm. ancak sms içeriklerini göremiyorum, orasını çözemedim

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
teşekkürler üstad. bu yöntemle bildirimlerde karakter sorununu çözdüm. ancak sms içeriklerini göremiyorum, orasını çözemedim

Gadgetbridge programı bağlı olduğunda sıkıntı çıkarmıyor. ama ben google playstoredan notify&Fitness programını satın aldım. ilk defa bir program almış oldum. 400tl saate para verip 15tl programa neden para vermiyorum ve daha fazla özellikle kulanmıyorum dedim. şu an için hiç bir problem yok. istersen programı indir dene beğenirsen satın al derim.

canakaltan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Amazfit Bip
Konular
0
Samsung,

Merhaba, Huawei P20 pro kullanıyorum. Sürekli bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor. Mifit'in bağlantısını kestim belki 2 cihaz aynı anda bağlanmaz diye ama gene bağlanmıyor.

iPhone için AmazTools programını ücretsiz indirip dosyayı iCloud Drive a yükledikten sonra AmazTools ile dosyayı yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca AmazTools ile Türkçe ekran yüzü de ekleyebiliyorsunuz.

m_basaran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Lenovo K5 Plus
Konular
0
Gadgetbridge programı bağlı olduğunda sıkıntı çıkarmıyor. ama ben google playstoredan notify&Fitness programını satın aldım. ilk defa bir program almış oldum. 400tl saate para verip 15tl programa neden para vermiyorum ve daha fazla özellikle kulanmıyorum dedim. şu an için hiç bir problem yok. istersen programı indir dene beğenirsen satın al derim.

tekrar merhabalar, ben de satın aldım bugün ancak, Türkçe karakterler ingilizce ye çevrilerek gösteriliyor, yani ö yerine o ğ yerine g veya i yerine ı gibi. Anlamsız karakter yok ama Türkçeleşmedi korkarım.

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
tekrar merhabalar, ben de satın aldım bugün ancak, Türkçe karakterler ingilizce ye çevrilerek gösteriliyor, yani ö yerine o ğ yerine g veya i yerine ı gibi. Anlamsız karakter yok ama Türkçeleşmedi korkarım.

merhaba.
ilk sayfada nasıl türkçe yapılacağını detaylı anlatmıştım. bir inceleyin isterseniz. indireceğiniz dosya ise 7. mesajdadır.

muratakyuva

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
0
Merhabalar ben de aranıza yeni katıldım. Benim şöyle bir problemim var. Saati kurdum ekran arayüzünü de mi fit üzerinden değiştirdim. Bildirimler için Amazfit Tools uygulamasını satın aldım play store üzerinden.Uygulama çok stabil çalışıyor. Bütün bildirimleri alıyorum sorunsuz. Ancak türkçe karakter sorunum var. Bunun için yazmış olduğunuz uygulama olan Gadgetbridge'yi playstore'dan indirdim. Ancak saatimi bulamıyor. Bağlanamıyorum yani. Cihazınızı keşfedilebilir yapın. Bağlı olan saat tekrar bulunamayabilir yazıyor. Mi fit'ten bağlantısını kopardığımda saat komple gidiyor. Nasıl gösterebilirim saatimi ?

ixuss40

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
duru
Cihazım
mi band 3
Konular
0
Merhaba, ne yaptıysam amazfit bip'i Gadgetbridge' e tanıtamadım. İstediği tüm izinler ve konum erişimi açık. Android 7.1.1 kullanıyorum. Bu konuda sorun yaşayan oldu mu ?

yavuztkd35

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi8
Konular
1
Play store den Notify Fitness ya da Mi Tools Amazfit uygulamalarını satın alman lazım.
onlara para vereceğinize gadgetbridge uygulamasıyla cihazı eşitleyerek incoming calls olayını çözersiniz. Fakat GB uygulaması pek stabil çalışmıyor önbellek temizlenince kapanıyor otomatik yani sürekli arka planda çalışması şart. Diğer uygulamalara fuzuli para ödemenizi tavsiye etmem.

Üst Alt