Çözüldü Amazfit Bip Türkçe karakter sorunu

huseyinos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Memur
Konular
7
Merhaba MI Shop tam Amazfit Bip aldım ve Türkiye de resmi satışı yapılan ürünün Türkçe karakter sorunu var.
Bunu fixlemenin bir yolu varmı?
Ayrıca Türkçe kullanım kılavuzu da yok
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Chef45

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Konular
8
Gadgetbridge uygulaması ile Türkçe font dosyasını yükleyerek bu sorun çözülüyordu. Dosya linki elimde yok olan varsa onu kurarak çözebilirsiniz.
Merhaba MI Shop tam Amazfit Bip aldım ve Türkiye de resmi satışı yapılan ürünün Türkçe karakter sorunu var.
Bunu fixlemenin bir yolu varmı?
Ayrıca Türkçe kullanım kılavuzu da yok

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Dosyayı yüklememişsiniz

edi1907

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erdinc Seray
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bunu yükledikten sonra, birisi aradığı zaman sadece incomming calls yazıyor; numara veya isim çıkmıyor. Bir çözümü var mı acaba bunun?

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Bunu yükledikten sonra, birisi aradığı zaman sadece incomming calls yazıyor; numara veya isim çıkmıyor. Bir çözümü var mı acaba bunun?

Play store den Notify Fitness ya da Mi Tools Amazfit uygulamalarını satın alman lazım.

e-happy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ergün
Cihazım
Amazfit Bip
Konular
0
Merhaba,

Aşağıdaki gibi çözüme ulaştım ;
Gadgetbridge uygulaması Google Play Store'da var. Gadgetbridge ı kullanmamızın tek amacı yükleme işlemini gerçekleştirmeye aracılık etmesi. Bu uygulamayı telefonumuza yükleyerek tüm izinlerini veriyoruz. Mi fit de olduğu gibi bu uygulamayı da saatimiz ile eşleştiriyoruz. Eşleştirme işlemine başlamadan önce Mi Fit uygulamasından saatin bulunabilirliğini açık değil ise açık duruma getirin yoksa Gadgetbridge saati bulamayacaktır. Aşağıda linkini vereceğim zip dosyasını indirip içinden ft uzantılı dosyayı çıkarıyoruz. Eğer indirme işlemini bilgisayardan yapıyorsanız FT yi telefona atacaksınız. Ft uzantılı dosya kurulumunu da gadgetbridge ile yapıyoruz. Burada önemli nokta zip içinden sadece "ft" uzantılı dosyayı kullanmanız. Diğerleri sürüm düşürmek için kullanılıyor. Onlardan uzak durun. Ft uzantılı dosyayı kurmak için dosya yöneticisine ihtiyacınız olacak. Ft uzantılı dosyayı telefonunuz da bulup üzerine basılı tutup şununla aç seçeneğinden gadgetbridge dosya yüklemeyi seçiyorsunuz. Yani tıpkı telefonunuza bir uygulamanın APK sını indirip bunu kurmak gibi, hiçbir farkı yok. Gadgetbridge in esprisi font dosyasını saatinize güncelleyerek yüklemesi. İlk başta bana da çok karışık gelmişti ama biraz kurcalayıp 1-2 videoyu izleyince olayı kavradım. Şu an SMS, telefon çağrıları, email, WhatsApp, Telegram ve diğer bildirim aldığım tüm uygulamalarda Türkçe karakterler düzgün bir şekilde görüntüleniyor.

BU İŞLEM SAATİN ARAYÜZÜNÜ TÜRKÇE YAPMAZ. SORU İŞARETİ (?) YADA FARKLI ŞEKİLDE GÖRÜNEN TÜRKÇE KARAKTERLERİ DÜZELTİR.

Amazfit Bip Türkçe Karakter Fontu

NOT: APPLE cihazlar için öneridir; saatinizi Android işletim sistemi olan bir telefonda düzenleyip tekrar kendi (iphone) telefonunuz ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

Samsung,

Merhaba, Huawei P20 pro kullanıyorum. Sürekli bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor. Mifit'in bağlantısını kestim belki 2 cihaz aynı anda bağlanmaz diye ama gene bağlanmıyor.

Corsan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mix 2s
Konular
1
Merhaba arkadaşlar dün aldığım amazfit ile ilgili tr karakter sorununu gidermek için yukarıdaki adımları takip ettim zip li dosyayı telefona indirdim .ft uzantılı font dosyasını "gadgetbridge "ile açamıyorum daha doğrusu dosyayı seçince çalıştıracağım uygulamlar arasında gadgetbridge yok. Aynı sorunu yaşayan var mı acaba.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-10-09 at 12.08.09.jpeg
    WhatsApp Image 2018-10-09 at 12.08.09.jpeg
    43,3 KB · Görüntüleme: 125

Corsan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mix 2s
Konular
1
"notify and fits" uygulamasını satın aldın sorum çözüldü 11 liraymış, çok fazla detay var hatta aşırı detay var.

calypse1907

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular