Çözüldü Amazfit Bip Türkçe karakter sorunu

eymen34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eymen
Cihazım
Mi 5 Prime
Konular
1
Whatsappdan mesaj geldiği zaman mesaj ekranda yazmıyor. Bunu nasıl yapabilirim ?

schonturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Schon
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Bu emoji fontu ile ilgili YouTube'da bir video gördüm. Eğer o dosyayı bulup gadgebridge aracılığıyla yüklersek, daha önce attığımız Türkçe font silinir mi acaba?

hikko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hikmet
Konular
0
şimdi merak ettiğim konu karakter düzenlemesini yaparsak arayanı gösteriyormu yoksa incoming call mı yazıyor. Ona göre bilgi verin ki yapan sayısı daha da artsın saygıdeğer kardeşim

YAZZ

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ares
Cihazım
MI8
Konular
17
Merhaba arkadaşlar dün aldığım amazfit ile ilgili tr karakter sorununu gidermek için yukarıdaki adımları takip ettim zip li dosyayı telefona indirdim .ft uzantılı font dosyasını "gadgetbridge "ile açamıyorum daha doğrusu dosyayı seçince çalıştıracağım uygulamlar arasında gadgetbridge yok. Aynı sorunu yaşayan var mı acaba.

Ben de aynı skıntıyı yaşıyorum :@

selverin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
N7100
Konular
0

Önce gadgetbridge programını çalıştırıp gerekli izinleri verin. Ya da ayarlar uygulamalar ksımında programı bulun oradan izinleri ayarlayın. Ben bu sorunu böyle aştım.

smarto

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
çok var
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Yazılım mühendisiyim, akıllı saat konusunda çok araştırma yaptım birkaç farklı markadan denemek için ürünler aldım fakat tatmin edici olmadı.

Whatsapp, sms mümkünse instagram gibi bildirimleri alıp okuyabileceğim bir akıllı saat arayışındayım. Yerli ve yabancı satıcılar çok fazla detaylı bilgiyi vermiyor.

Sizlere sormak istedim. Çünkü her zaman son kullanıcının yorumları önemlidir.

Bu saat ile tam olarak ne yapılabiliyor?

instagram direkt mesaj bildirimleri ve mesaj içeriği görüntülenebiliyor mu?
whatsapp bildirimleri ve mesaj içeriklerinin geldiğini görebiliyorum.

Iphone 7 plus cihaz iOS 12.1 ile uyumlu çalışıyor mu?
Apple cihazlarda kullanım için hangi uygulamayı tercih ediyorsunuz?

Apple cihazlarda türkçe karakter sorunu kesin olarak çözülebiliyor mu?

Cihazda ses kayıt özelliği var mı? ( ses kayıt özelliği var ise ekran kapalı olarak kayıt yapabiliyor mu? (toplantılar için çok önemli bir ihtiyaç oluyor) )

Cihaz ile telefonun kamerasından fotoğraf çekilebiliyor mu?
Cihazın hoparlörü var mı? Telefon görüşmesi yapılabiliyor mu?

gibi detaylı olarak bilgi verebilecek arkadaşlara veya bunlardan birini de yanıtlayabiliyorsanız cevaplamanızı rica ederim, çok teşekkür ederim şimdiden.

Bilgilendirmeniz ile bir yazılım mühendisinin hayatını büyük miktarda kolaylaştıracaksınız :)

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9

arkadaşlar sorunu şöyle aştım. detaylı anlatılmamış umarım işinize yarar.

1. yukarıda verilen zipli dosyanın içindeki .ft uzantılı dosyayı bilgisayar yardımı ile telefonun download klasörüne atalım. yada direk telefona dosyayı indirip zipli dosyayı uygun program ile dışarı çıkartalım.
2. x-plore programını play store dan yükleyelim.
3. yukarıda anlatılan gadgetbridge programını yükleyelim.
4. mi fit saatinize bağlıysa saatin bulunabilirliğinden emin olduktan sonra bağlantıyı keselim.
5. gadgetbridge ile saate bağlantı kuralım.
6. x plore programını açalım. ve download klasörüne attığımız .ft uzntılı dosyaya tıklayalım. ekrana farklı aç menüsü gelecek ve oradan */* olan yere tıklayalım. ekrana gelecek olan şununla aç bölümünden ekranı sağa kaydırıp diğer kısmı yazan yere dokunup gadgetbridge simgesi olan yumruk simgesine dokunalım. saat ekranında güncellemeyi göreceksiniz.
işlemler bu kadardır. umarım açıklayıcı olmuştur.

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Bunu yükledikten sonra, birisi aradığı zaman sadece incomming calls yazıyor; numara veya isim çıkmıyor. Bir çözümü var mı acaba bunun?
Ben Türkçe fontu gadgedbridge ile yükledim. Hem Türkçe karakter sorunu hem de gelen aramalarda arayanı gösterme ve sessize alma ve reddetme işlemini yapabiliyorum. Bu arada xda forumunda dinlenilen müzikleri de yönetebildikleri versiyon vardı. Ben yüklemedim ama yapmak isteyenler konusunu inceleyebilirler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar,

Yazılım mühendisiyim, akıllı saat konusunda çok araştırma yaptım birkaç farklı markadan denemek için ürünler aldım fakat tatmin edici olmadı.

Whatsapp, sms mümkünse instagram gibi bildirimleri alıp okuyabileceğim bir akıllı saat arayışındayım. Yerli ve yabancı satıcılar çok fazla detaylı bilgiyi vermiyor.

Sizlere sormak istedim. Çünkü her zaman son kullanıcının yorumları önemlidir.

Bu saat ile tam olarak ne yapılabiliyor?

instagram direkt mesaj bildirimleri ve mesaj içeriği görüntülenebiliyor mu?
whatsapp bildirimleri ve mesaj içeriklerinin geldiğini görebiliyorum.

Iphone 7 plus cihaz iOS 12.1 ile uyumlu çalışıyor mu?
Apple cihazlarda kullanım için hangi uygulamayı tercih ediyorsunuz?

Apple cihazlarda türkçe karakter sorunu kesin olarak çözülebiliyor mu?

Cihazda ses kayıt özelliği var mı? ( ses kayıt özelliği var ise ekran kapalı olarak kayıt yapabiliyor mu? (toplantılar için çok önemli bir ihtiyaç oluyor) )

Cihaz ile telefonun kamerasından fotoğraf çekilebiliyor mu?
Cihazın hoparlörü var mı? Telefon görüşmesi yapılabiliyor mu?

gibi detaylı olarak bilgi verebilecek arkadaşlara veya bunlardan birini de yanıtlayabiliyorsanız cevaplamanızı rica ederim, çok teşekkür ederim şimdiden.

Bilgilendirmeniz ile bir yazılım mühendisinin hayatını büyük miktarda kolaylaştıracaksınız :)
1. Whatsapp, Facebook Messenger ve mesaj uygulaması içeriklerini okursunuz. Gelen aramaları görür sessize alma ve reddetme yaparsınız. Bildiğim kadarıyla instagram bildirim gelmiyor. Xda forumunda ki versiyonda belki geliyordur.
2. Bu cihaz ile birinci maddedekiler ve xda forumdaki versiyon ile müzikleri de yönetebilirsiniz.
3. Ses kayıt özelliği yok.
4. Kamerayı yönetemiyorsunuz.
5. Cihazın hoparlörü yok ve telefon görüşmesi yapamazsınız.

Benim bildiklerim bunlar.

Son düzenleme:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
amazfit bip yeni güncellemesi sonrasında çalışmamaya başladı. Bİr önceki versiyonda sorun yoktu :(

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
amazfit bip yeni güncellemesi sonrasında çalışmamaya başladı. Bİr önceki versiyonda sorun yoktu :(
Arkadaşlar k bakmayın yanlış yönlendirme yapmış oldum.
Notify&Fistness >>Ayarlar>>Gelişmiş kısmında "Metni Temizle" seçeneğini aktif ettiğimden dolayı görünmüyormuş. En azından ögrenmiş oldum.

Üst Alt