Soru Aliexpresten baseus 27w şarj aldım fakat turbo şarj etmiyor

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
kablodanmı cihazdanmı anlamadım bilgisi olan yardımcı olabilirmi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-05-24 at 13.45.03.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-24 at 13.45.03.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 89

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
" data-source="post: 543446" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
fake şarj cihazı olmasın hocam? değerleri cihaz ile kontrol ettirin
Valla hocam baseus tan aldım

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ilhamikadioglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami
Cihazım
Xiaomi Mİ9T Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Orijinal kablo ile denedi isen ve sonuç aynı ise malzeme patlaktır hocam kesinlikle

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bilip bilmeden peşin fikirle yorum yapılmasına ayar oluyorum. Charger'ın orijinal ama tamamen boşalmış Mi 9'u 55-60 dakikada Xiaomi'nin kendi 27W charger'ıyla %100 doldurduğu performansı Baseus'ta alman zor. Yani 70-75 dakika civarına çıkar bataryanın kondisyonuna da bağlı olarak. Ayrıca Mi 9'da turbo şarj diye de bir şey yok zaten. Vadedilmedi de.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani Mi 9'u 27W'la şarj ederken şimşekler çakmıyor, yıldırım düşmüyor.
Orijinal şarj aleti ile aynı performansa ulaşamayacağı fikrinize katılmakla beraber Turbo Şarj Mi9 ile birlikte sunuluyor. Global ve EU sürümlerle beraber verilen şarj cihazı ile Çin sürümleri ile verilen şarj cihazları farklı. Çin şarj cihazında Turbo Şarj destekli bir şekilde cihazlarımızı şarj edebiliyoruz. Global ve EU şarj cihazları standart QC3. 0'dan 100'e 10 dakika civarında bir fark oluyor.

Oyla:

TNTB

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Osman
Cihazım
Mi8 Lite
Konular
11
Hızlı şarj olmuyor diyorsanız kablonuzunda hızlı şarja uyumlu olmalı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kapalı kutu tüm Mi 9 varyasyonlarında fiş tipi farklı olmakla beraber (EU/US/UK) standart 5V/3A (18W) çıkmakta. Sonradan alınan Xiaomi'nin kendi orijinal 9V/3A (27W) charger'ıyla kondisyona göre Mi 9'u %0'dan %100'e 55-60 dakikada şarj etmesine mi “turbo şarj” diyorsunuz?

Şöyle göstereyim daha net anlarsınız tahmin ediyorum... Tamamı kendi cihazımdan aldığım ekran görüntüleri

Standart 2A veya daha düşük şarj cihazlarıyla şarj edildiğinde hemen aşağıda yer alan ekran gösterilir. Şarj süresi şarj cihazına bağlı olarak bir saatten fazladır.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

QC3 destekli bir şarj aleti ile şarj edildiğinde altta yer alan ekran gösterilir. Şarj süresi yaklaşık 55-60 dakikadır. EU ve Global sürümlerde bu şarj cihazı veriliyor.

China sürümlerden çıkan QC3 sertifikasına ek olarak Turbo Şarj destekli şarj cihazı ile ise bu ekran gösterilir. 45 dakika civarında şarj tamamlanıyor.

Ek olarak Turbo şarjda 0-60 arası QC3'e göre ciddi anlamda daha hızlı. Umarım anlatabilmişimdir...

Son olarak ilk mesajınızda "şimşekler çakmıyor, yıldırım düşmüyor" yazmışsınız fakat turbo şarj olurken Charge Turbo yazısının altında o şimşek çakıyor ve yıldırım düşüyor, öyle bir animasyon koymuşlar :D

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
O mesajdan bir alıntı da ben yapayım cantara hocam... Bilip bilmeden peşin fikirle yorum yapılmasına ayar oluyorum haha--

Royalclass hocam Basues şarj aletinde her hangi bir yerde QC3 yazıyor mu? Yanlış bilmiyorsam bu şarj cihazlarında çift çıkış var, biri QC3 diğeri değil? Ya da sizinki farklı bir model mi?

Oyla:
Üst Alt