Soru Aliexpresten baseus 27w şarj aldım fakat turbo şarj etmiyor

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
kablodanmı cihazdanmı anlamadım bilgisi olan yardımcı olabilirmi

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-05-24 at 13.45.03.jpeg
    WhatsApp Image 2019-05-24 at 13.45.03.jpeg
    52 KB · Görüntüleme: 89

Royalclass

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdoğan
Cihazım
Mi 6
Konular
30
O mesajdan bir alıntı da ben yapayım cantara hocam... Bilip bilmeden peşin fikirle yorum yapılmasına ayar oluyorum haha--

Royalclass hocam Basues şarj aletinde her hangi bir yerde QC3 yazıyor mu? Yanlış bilmiyorsam bu şarj cihazlarında çift çıkış var, biri QC3 diğeri değil? Ya da sizinki farklı bir model mi?
qc 4.0 yazıyor ama turbo şarj yok malesef kabloyla alakalı değil ama huawei 5v destekliyor macbook vs herşeyi şarj edebiliyosun ama mi9 yok:) neyse arkadaşa verdim onu yerine mi 9 çin versiyonu orjinal aldım ondan şuan turbo

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
qc 4.0 yazıyor ama turbo şarj yok malesef kabloyla alakalı değil ama huawei 5v destekliyor macbook vs herşeyi şarj edebiliyosun ama mi9 yok:) neyse arkadaşa verdim onu yerine mi 9 çin versiyonu orjinal aldım ondan şuan turbo
Hayırlı olsun :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kardeşim -“hocam” demek yok- var ya konuyu süper detaylandırmışsın. Sana söyleyecek laf bulamıyorum. Teşekkür ederim. Bilmediğim için yok farzettiğim turbo şarj özelliğini şimdi görünce şaşırdım. İnsan “bilmiyorum” diyebilmeli. Zor mu ya ”bilmiyorum” diyebilmek.
Rica ederim, her birimizin bilmediği pek çok şey var. Forumumuz da bu bilmediklerimizi öğrenmek için mevcut zaten.

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Baseusda quick charge 4.0 kullanmak icin cift tarafli type c kablosu lazim. Nerden aldiginizi bilmiyorum ama Aliexpressde de baka bilirsiniz.adamlar yazmis.Standart usb portlari 3.0 destekliyor, typce portu 4.0 desteyi var. Yani 2 tarafli type c alirsaniz 4.0+ ile sarj edicek. Xiaomi 4.0 adaptoru de cift tarafli type c kullaniyor( 20 watt wireles uzerinde verilen adaptor ). Çin surumde gelen adaptorun 4.0 destekledigini bilmiyordum eminmisiniz cantara hocam ?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Baseusda quick charge 4.0 kullanmak icin cift tarafli type c kablosu lazim. Nerden aldiginizi bilmiyorum ama Aliexpressde de baka bilirsiniz.adamlar yazmis.Standart usb portlari 3.0 destekliyor, typce portu 4.0 desteyi var. Yani 2 tarafli type c alirsaniz 4.0+ ile sarj edicek. Xiaomi 4.0 adaptoru de cift tarafli type c kullaniyor( 20 watt wireles uzerinde verilen adaptor ). Çin surumde gelen adaptorun 4.0 destekledigini bilmiyordum eminmisiniz cantara hocam ?

Hayır hocam 4.0 desteklemiyor, haklısınız. QC3 sertifikası var. Xiaomi'nin Turbo Şarj adını verdiği şey ikisinin arasında diyebiliriz. Değerler tam olarak aklımda değil fakat standart QC3 şarj adaptörlerinden daha farklı.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Rica etsem sırasıyla bu 3 fotoğrafla konuyu süper detaylandırdığınız charger'ırların fotoğraflarını da paylaşır mısınız? Bu 3 ekran görüntüsünü alırken kullandığınız charger'ırları merak ediyorum. Çok teşekkürler, cantara.
Müsait bir zamanda rehber konu olarak foruma ekleyelim. Şu anda şarj cihazları yanımda değil.

Oyla:

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Rica etsem sırasıyla bu 3 fotoğrafla konuyu süper detaylandırdığınız charger'ırların fotoğraflarını da paylaşır mısınız? Bu 3 ekran görüntüsünü alırken kullandığınız charger'ırları merak ediyorum. Çok teşekkürler, cantara.
çift taraflı type-c

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Hayır hocam 4.0 desteklemiyor, haklısınız. QC3 sertifikası var. Xiaomi'nin Turbo Şarj adını verdiği şey ikisinin arasında diyebiliriz. Değerler tam olarak aklımda değil fakat standart QC3 şarj adaptörlerinden daha farklı.
Xiaominin 27 wattlik tek adaptoru wireles charger icin yaptigi adaptor anlasilan. Sizce almaga deyermi hocam ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Xiaominin 27 wattlik tek adaptoru wireles charger icin yaptigi adaptor anlasilan. Sizce almaga deyermi hocam ?

Yanlış hatırlamıyorsam wireless olan 20W hocam. O da oldukça hızlı şarj edecektir. Yıllar önce Nexus 4 için kablosuz şarj standı almıştım ama ne o telefonumda ne de daha sonrakilerde hiç kullanmadım. Dolayısıyla benim için gereksiz ancak kullanacaksanız elbette ki büyük bir kolaylık. :)

Oyla:

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Yanlış hatırlamıyorsam wireless olan 20W hocam. O da oldukça hızlı şarj edecektir. Yıllar önce Nexus 4 için kablosuz şarj standı almıştım ama ne o telefonumda ne de daha sonrakilerde hiç kullanmadım. Dolayısıyla benim için gereksiz ancak kullanacaksanız elbette ki büyük bir kolaylık. :)
Yok hocam onu demiyorum. Wireless Chargergin kendi adaptoru var ya hani prize takmak icin. O adaptor 27 watt destekliyor. Wireless Charger 20 watt sarj ede biliyor. Kutudan dual type c cikiyor. Yani kablosuz sarj standini alinca ister kablosuz 20 watt sarj et ister kabloyu direk telefona baglayib 27 watt sarj et. Hatta aliexpresssde bu chargerler kutudan cikarilip ayri olarak satiliyor.

Oyla:
Üst Alt