Soru Aliexpress Batarya Siparişi

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mi room
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Açık
2 yıldır mi 6 cihaz kullanıyorum ve şarj performansımın baya düştüğünü düşünüyorum. Aliexpress sitesinden bir satıcıdan batarya almayı düşünüyorum ve türkiye piyasasında orjinal olarak takılan bataryalara 200tl fiyat isteniyor. Bu bulduğum satıcı orjinal ürün sattığını düşünüyorum çünkü 10280kişi sipariş etmiş ve ürün puanı 4.8 yıldız değerlendirilmiş ve fiyatı 90tl (Muhtemelen orjinaldir diye sanıyorum)
Soru: Aliexpress den sipariş edilen batarya benzeri ürünler gümrükte sıkıntı olur mu ve gelişinde kargo ücreti fazla çıkar mı ?
Bu konuda sipariş eden ve deneyimli olanlar yardımcı olursa sevinirim.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Vergiyi geçtim de bu takipsiz ürün. Muhtemelen gelmez yani

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Vergi için almadan önce satıcıya yazın. Fiyatı düşük gösterirse standart 15-16₺ çıkar. Almışken 1-2$ fazla verip takipli kargo seçin bence. Geçen aldığım takipli ürün 13 günde gelirken,ondan 1 ay önce takipsiz aldığım ürün hala gelmedi.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
An itibariyle bir çılgınlık yapıp sipariş verdim bakalım :D Takipsiz kargo artık kaç günde gelirse. Kupon ile 71.25 e geldi.

Oyla:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
An itibariyle bir çılgınlık yapıp sipariş verdim bakalım :D Takipsiz kargo artık kaç günde gelirse. Kupon ile 71.25 e geldi.
Takipsiz gelmez hocam yanlış yapmışsınız. Takipli kargolar 2 ayda geliyor ama benim 1 yıl öncesinden takipsiz kargolarım var gelmedi. Takipsiz olduğu için de soruyorsun ama cevap alamıyorsun haliyle

Oyla:

Heisenberg45

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
4
Takipsiz gelmez hocam yanlış yapmışsınız. Takipli kargolar 2 ayda geliyor ama benim 1 yıl öncesinden takipsiz kargolarım var gelmedi. Takipsiz olduğu için de soruyorsun ama cevap alamıyorsun haliyle
Takipsiz kargo olayı sanırım ile bağlı. Manisada yaşıyorum 1-2 yıldır aldığım hiçbir Takipsiz kargo gelmedi. Muğla da birkez aldım yine Takipsiz şekilde. Oraya 20 günde gelmişti. Almışken her zaman 1-2 dolar ise ödeyip takipli almak lazım.

Oyla:

SeDark

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Asad
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Hocam ülkeye göre değişir mi bilmem ama, Azerbaycanda yaşıyorum en az 4-5 defa takipsiz ürün sipariş etmişliğim var. Biri dışında hepsi gelmişdi, gelmeyen ürününde para iadesini almışdım Aliexspress'den.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Aliexpress ten 28. siparişim. Takipsiz kargo da olsa gayet ortalama 20-25 gün arası geliyor. Çok nadir 30 günü geçiyor. Eskiden posta kutusuna bırakıp gidiyorlardı artık vergi olduğu için kapıya kadar gelip ücret istiyor o an evde değilsen de ptt den alabilirsin diye kapıya kağıt bırakıp gidiyor. Ürünün gelmediği 28 siparişin içinde 3 4 tane olmuştur onda da 2 ay geçmesine rağmen gelmezse aliexpress e ticket açıp açıklamaya sadece ürün hala gelmedi yazarak parayı geri alıyorum. Hatta bir keresinde ürünüm para iadesi aldıktan sonra geldi :) Oluyor öyle. Size gelmiyorsa sorun bulunduğunuz yerdeki PTT den kaynaklı olabilir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Takipsiz kargo olayı sanırım ile bağlı. Manisada yaşıyorum 1-2 yıldır aldığım hiçbir Takipsiz kargo gelmedi. Muğla da birkez aldım yine Takipsiz şekilde. Oraya 20 günde gelmişti. Almışken her zaman 1-2 dolar ise ödeyip takipli almak lazım.
Hocam 2 dolar dediğin şey 15 lira yapıyor. Bu batarya olayı üretim tarihi, orjinal bulma sıkıntısı vs ile başka bir konu ama normal ürünlerde %20 vergi + 2 dolar takibe verdikten sonra burdan almak daha uyguna bile gelir. Tabiki bölgenize takipsiz kargo gelmiyorsa yapacak birşey yok. Bana geldiğine göre sizin bölgenizde "zaten kargo takipsiz indir cebe" diyen art niyetli insanlar var demekki.

Son düzenleme:
Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
10 temmuz 2020 üretim aliexpressten takipsiz kargo ile 21 günde gelen bataryam ektedir ;) 71 lira ödemiştim 17 lira da vergi verdim 88 liraya mal oldu. 12 liraya da B7000 aldım mı düz 100 e halletmiş oluruz tüm işi Yes~~
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5
hocam bundan memnun kalmazan TR de deji batarya dene. Ben nohon kullandım sonra da dejiye geçtim, yaklaşık olarak aynılar.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
hocam bundan memnun kalmazan TR de deji batarya dene. Ben nohon kullandım sonra da dejiye geçtim, yaklaşık olarak aynılar.
Hocam aldığım satıcı orijinal diyerek 13 bin adet satmış ve 6 bin civarı yorum almış ortalama puanı 5 üzerinden 4.8. Orijinal olduğuna inanıyorum o yüzden memnun kalırım muhtemelen yinede teşekkürler.

Oyla:
Üst Alt