Soru Aliexpress Batarya Siparişi

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mi room
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Açık
2 yıldır mi 6 cihaz kullanıyorum ve şarj performansımın baya düştüğünü düşünüyorum. Aliexpress sitesinden bir satıcıdan batarya almayı düşünüyorum ve türkiye piyasasında orjinal olarak takılan bataryalara 200tl fiyat isteniyor. Bu bulduğum satıcı orjinal ürün sattığını düşünüyorum çünkü 10280kişi sipariş etmiş ve ürün puanı 4.8 yıldız değerlendirilmiş ve fiyatı 90tl (Muhtemelen orjinaldir diye sanıyorum)
Soru: Aliexpress den sipariş edilen batarya benzeri ürünler gümrükte sıkıntı olur mu ve gelişinde kargo ücreti fazla çıkar mı ?
Bu konuda sipariş eden ve deneyimli olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Süvari

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mevlüt Can
Cihazım
Mi 6
Konular
0
Hocam ben istanbul kadıköy'de gsm iletişim e batarya değişimi yaptırdım. İlk denemede 6 7 saatte kapandı telefon, batarya yüzde yirmilere gelince pat diye kapanıyordu. 6 aylık garanti kapsamında geçen cumartesi günü tekrar değiştirdim, görece daha iyi aöa yine yarım günde bitiyor. Gsm iletişim'den batarya orijinal değil demişlerdi ama bu kadar kötü performans beklemiyordum. Lütfen izlenimini yaz, eski performansa kavuştuysan ben de oradan sipariş vereyim.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Hocam ben istanbul kadıköy'de gsm iletişim e batarya değişimi yaptırdım. İlk denemede 6 7 saatte kapandı telefon, batarya yüzde yirmilere gelince pat diye kapanıyordu. 6 aylık garanti kapsamında geçen cumartesi günü tekrar değiştirdim, görece daha iyi aöa yine yarım günde bitiyor. Gsm iletişim'den batarya orijinal değil demişlerdi ama bu kadar kötü performans beklemiyordum. Lütfen izlenimini yaz, eski performansa kavuştuysan ben de oradan sipariş vereyim.
Geçmiş olsun hocam benim izlediğim GSM iletişimin videosunda da taktıkları batarya 1.5 yıllıktı belki sizede orjinal de olsa çok beklemiş bir batarya takmışlardır. 15 dakika önce bataryayı taktım arka kapağı yapıştırdım hocam üzerinde ağırlık ile bi yarım saat bekleticem. Normalde 17 saat bekleme, 3.5 saat ekran süresi sonrası %19 a düşüyordu. Bakalım 15 dakika sonra şarja takıp %100 e getirip telefonu açıcam yarın akşama farklardan bahsederim.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Eveeet ilk günün raporunu veriyorum. Dün akşam aldığım ss eski bataryam ile.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Burda da bugün yeni bataryam ile aynı ekran süresinde yakaladığım yüzde:

Gördüğünüz gibi eski batarya ile %19 a düştüğü sürede şu an %40 şarjım var. Tahminen 5.5 saati görecektir. %19 a düşene kadar şarja takmazsam onuda eklerim. Bence çok iyi.

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
An itibariyle şarjı 19 a düşürmeyi başardım. (Ss alırken 18 olmuş) Toplamda 1 saat 15 dakika gibi bir süre eklemiş oldu bu batarya değişimi. Önceki pilim de 3 yıllık olmasına rağmen her daim usulüne uygun kullandığım için çok yorulmamıştı. Kullandığım rom da son çıkan EU beta rom öyle pili en iyi giden rom vs değil. Sizin cihazınızda daha büyük farklar da olabilir ben yinede sonuçtan çok memnun kaldım.

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
10 temmuz 2020 üretim aliexpressten takipsiz kargo ile 21 günde gelen bataryam ektedir ;) 71 lira ödemiştim 17 lira da vergi verdim 88 liraya mal oldu. 12 liraya da B7000 aldım mı düz 100 e halletmiş oluruz tüm işi Yes~~
hocam bende sipariş ettim taktım ve şuan kullanıyorum. Çok memnun kaldım ben de. Alacak arkadaşlara öneririm.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Sipariş verdim ben de. 65tl indirim kuponuyla 50tl gibi bir ücrete aldım size kaç günde geldi?

Oyla:
Üst Alt