Soru Aliexpress Batarya Siparişi

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
mi room
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Açık
2 yıldır mi 6 cihaz kullanıyorum ve şarj performansımın baya düştüğünü düşünüyorum. Aliexpress sitesinden bir satıcıdan batarya almayı düşünüyorum ve türkiye piyasasında orjinal olarak takılan bataryalara 200tl fiyat isteniyor. Bu bulduğum satıcı orjinal ürün sattığını düşünüyorum çünkü 10280kişi sipariş etmiş ve ürün puanı 4.8 yıldız değerlendirilmiş ve fiyatı 90tl (Muhtemelen orjinaldir diye sanıyorum)
Soru: Aliexpress den sipariş edilen batarya benzeri ürünler gümrükte sıkıntı olur mu ve gelişinde kargo ücreti fazla çıkar mı ?
Bu konuda sipariş eden ve deneyimli olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
2 yıldır mi 6 cihaz kullanıyorum ve şarj performansımın baya düştüğünü düşünüyorum. Aliexpress sitesinden bir satıcıdan batarya almayı düşünüyorum ve türkiye piyasasında orjinal olarak takılan bataryalara 200tl fiyat isteniyor. Bu bulduğum satıcı orjinal ürün sattığını düşünüyorum çünkü 10280kişi sipariş etmiş ve ürün puanı 4.8 yıldız değerlendirilmiş ve fiyatı 90tl (Muhtemelen orjinaldir diye sanıyorum)
Soru: Aliexpress den sipariş edilen batarya benzeri ürünler gümrükte sıkıntı olur mu ve gelişinde kargo ücreti fazla çıkar mı ?
Şu araç ile hesaplamanızı yapabilirsiniz, parametreleri doğru doldurursanız aşağı yukarı doğru çıkar.

Oyla:

turkeycel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
xiaomi Mi 6
Meslek
Mühendis
Konular
10

Şahsi görüşüm birazcık şansa bağlı çünkü daha önce tv box aldım 250 tl civarında fiyatı vardı çok az vergi çıktı. Bu arada Hangi ürün hocam ?

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Şahsi görüşüm birazcık şansa bağlı çünkü daha önce tv box aldım 250 tl civarında fiyatı vardı çok az vergi çıktı. Bu arada Hangi ürün hocam ?
#Aliexpress TRY 84.22 5%OFF | Orijinal XiaoMi yedek pil Xiaomi Mi Redmi için not Mix 2 3 3S 3X 4 4X 4A 4C 5 5A 5S 5X M5 6 6A 7 8 Pro artı piller
baktığım satıcı bu hocam

Oyla:

tatarusame

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İ.
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
3
Süreci merak ediyorum alıp memnun kalırsanız bende batarya değiştirebilirim

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hocam. Aliexpressten uzun zamandır alışveriş yaparım her zaman çok satan ve yorum alan satıcılardan almışımdır, kullanıcıların attığı fotoğraflara da bakarım ve bugüne kadar hiç yanıltmadılar. Hatta şu an bende almayı düşünüyorum :) Bir ara bakıyordum bataryalarda hep 50 60 lira da kargo ücreti görünüyordu. Ya sonradan ücretsiz oldu ya o dönem ben arayamamışım :D

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
hocam biraz jeton işine yoğunlaşmayı düşünüyorum sizede önerim olsun elimde 10 jeton var o bile 1,5tl indirim yapıyor :D en azından 100,200 jeton biriktirirsen ülkeye gelişindeki vergi ücretini kurtarmaya çalışıcam :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-07-27-01-43-33-768_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2020-07-27-01-43-33-768_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    375 KB · Görüntüleme: 48
Oyla:

cesurtr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
25
hocam biraz jeton işine yoğunlaşmayı düşünüyorum sizede önerim olsun elimde 10 jeton var o bile 1,5tl indirim yapıyor :D en azından 100,200 jeton biriktirirsen ülkeye gelişindeki vergi ücretini kurtarmaya çalışıcam :D
Jetonlar önceden para etmiyordu vergiler ve dolar arttigi için aliexpressten bayadir alışveriş yapmıyorum ama sırf jetonlar duruyor mu bakmak için bile indirebilirim :D

Oyla:

jokerinabisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recep
Cihazım
xiaomi mi 5s
Konular
37
Jeton kendi ne kadar düşerse değil mi ? Bende band 5 için yedek kordon koruyucu film aldım kendi hesaplayıp düştü jetonlari sizin dediğiniz gibi ise yirmibin jeton var bende
Selametle

Oyla:

AnıLAkgLu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AnıL
Cihazım
mi 6
Konular
51
Jeton kendi ne kadar düşerse değil mi ? Bende band 5 için yedek kordon koruyucu film aldım kendi hesaplayıp düştü jetonlari sizin dediğiniz gibi ise yirmibin jeton var bende
Selametle
şuan fark ettiğime göre bir ürün için belli bir limiti var sanıyorum :D malesef bu taktik tutmıcak :D

Oyla:
Üst Alt