Soru Akıllı saat

Hangi akıllı saat?

• Huawei gt2 pro

Oy: 7 36,8%
  • Amazfit gtr2

Oy: 4 21,1%
  • Samsung Galaxy watch3

Oy: 5 26,3%
  • diğer modeller(yorumda belirtin lütfen)

Oy: 1 5,3%
  • Oppo Watch

Oy: 2 10,5%

• Kullanılan toplam oy
    19

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Hocam bizler sizin gibi genç değiliz ki... Yazabilmek bir kenara bildirim geldiğinde dahi okumakta güçlük çekiyoruz. Kendi adıma telefonda bile klavyeyi kullanırken zorlanıyorum saatte hiç beceremedim :D Şarj bence de önemli, şimdi konuyu okuyunca baktım %11 kalmış. Son şarjın üzerinden 10 günden fazla geçti. Ben bu şekilde Samsung kullanırsam öğleye doğru şarjı biter tüm gün saatsiz kalırım drunk~~

Samsung'daki o artılar maalesef bizler için eksi, biz yaşlıların ihtiyaçlarını en iyi karşılayan akıllı saatler Magic Watch 2 ve GT2. inlove~~

Estağfurullah hocam, benim demek istediğim konu, bu sektörü en iyi şekilde yürüten öncü markalardan birisi Samsung. Normal şartlarda Samsung sevmeyen birisiyim, bilen bilir. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme modundayım. Konu sahibi hocam da mesaj yanıtı gibi özellikleri aradığını belirtince olay buralara geldi. Onun dışında sadece bildirim okumak, saate bakmak isteniyorsa Huawei ve benzeri markalar gayet yeterlidir. Fakat sonuna kadar sömüreceğim, otobüste vb. yerlerde telefon çıkarmayayım, direkt saatten her işimi halledeyimciler için kesinlikle Samsung gibi markalar devreye giriyor. Saat işini en iyi yapan marka benim gözümde Samsung. :D

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
S3 frontier ve galaxy watch kullanyorum yıllardır hiç bir zaman her gün şarj etme ihtiyacım olmadı. Oto aktivite ve nabız açık ortalama 3-4 gün arası şarjı gidiyor. Watch 3 almayı da düşündüm ancak şu anda hem ülkede hem de samsung dışı telefonlarda ecg çakışmadığı için vazgeçtim. Tizen de problem olan tek şey, uygulamaların çok pahalı olması. Ancak sensörler vs diğerlerine göre karşılaştırılmayacak kadar başarılı. Pil süresi 1 gün olsa da Türkiyede satılsa aslında ticwatch denemek istiyorum ancak android wear biraz sıkıntılı.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Abi bazı saat kadranları indirdim nasıl atcam

MI 9 LITE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Huwai sağlık uygulamasının modlu versiyonu var onun ile saat kadranı atılıyor. Normalde kadranı kendi mağazası dışında atmak mümkün değil.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Estağfurullah hocam, benim demek istediğim konu, bu sektörü en iyi şekilde yürüten öncü markalardan birisi Samsung. Normal şartlarda Samsung sevmeyen birisiyim, bilen bilir. Fakat yiğidi öldür hakkını yeme modundayım. Konu sahibi hocam da mesaj yanıtı gibi özellikleri aradığını belirtince olay buralara geldi. Onun dışında sadece bildirim okumak, saate bakmak isteniyorsa Huawei ve benzeri markalar gayet yeterlidir. Fakat sonuna kadar sömüreceğim, otobüste vb. yerlerde telefon çıkarmayayım, direkt saatten her işimi halledeyimciler için kesinlikle Samsung gibi markalar devreye giriyor. Saat işini en iyi yapan marka benim gözümde Samsung. :D

Ben espri olsun diye yazdım hocam. Baktım Cumhur hocamla tatlı tatlı atışmışsınız ben de araya gireyim dedim :)

Mesajınızdaki her bir kelimenin altına ben de imzamı atarım. Akıllı saatlerde Samsung çok farklı bir yerde. Yani eğer bizimkiler saat ise o farklı bir şey olarak adlandırılmalı. Ancak söylediğim gibi bu özelliklerin çoğu bizler için gereksiz ve kullanımda daha değerli olan batarya israfı anlamına geliyor. Telefon seçimi veya tavsiyesi yapılırken kullanım amacını çok sorgulamıyoruz ama saat için bence kullanım amacı son derece önemli. :)

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Diğer konuya yetişemedim. Arkadaş gt2 de karar kılmış.
Gt2 tek artısı görüşme. Oda oyle ahim şahım bir sesi yok sessiz bir yerde değilseniz pek duyulmaz. Huawei gt2 classic aldım.
Ben aldığıma pişmanım. Mi watch çok daha iyi bir seçenekmiş bilemedik. Xiaomi telefon ile Huawei saat olmuyor kardeşim.
Gelelim sıkıntılarına.

6 gb ramlı telefonum var Huawei nin iğrenç healt uygulaması kasıyor. Basit zevksiz batarya düşmanı bir şey ve alternatifi yok.Zaten modlu kullanmalısınız yoksa istediğiniz arayüz yüklenmez. Huawei telefon varsa bu seferde modlu uygulama kullanamazsınız. Iphone ile gene arayüz yükleyemezsiniz.

Healt uygulaması arayüzü çirkin ve kullanışsız. Herşey minnacık. Play storede iki yil önceki bir versiyonu var. Birde Huawei app store kurmalısınız.
Miuide reklam var diye burun kıvıranlar Huawei app storede sadece reklam var uygulama yok. Kasım Kasım kasılıyor.

Sesli komut yok. Mikrofon var ama komut yok.

Saatin dokunmatiği tırt. Aşırı hassas kullanım zevki vermiyor. Menüler titriyor bu yüzden.

Huawei dışındaki hangi telefonu kullanırsanız kullanın bildirimler 10-15 tane geliyor. Çözüm yok. Mahsus yapmıyorlar Huawei telefonda satılsın diye.Yani bir whatsap bir sms geldi diyelim son geleni görebilirsiniz önceki bildirimi göremezsiniz.

Hiçbir bildirime hiçbir şekilde saat üstünden cevap veremezsiniz.

Titreşim en güçlü ayarda bile zayıf hissedilmiyor. Miband 4 titreşimi bunun yaninda asfalt kompresörü gibi kalır.

Honor almak isteyenler ise iki değil dört kere düşünsün. Huaweiden ayrılmışlar ve güncelleme gelmiyor. Fiyatlar aynı donanım aynı ama biri baska biri başka telden çalıyor.

Saatin sesi zayıf telefonu duymayacağınız bir yerde iseniz saati hiç duymazsınız.

Stres testi disinda hiçbir özelliğini (oda saçma sapan bir şey zaten) kapatamazsınız en kötüsü gps kapatamazsınız.

Pil abartıldığı gibi değil. Yoğun spor yapıyorsanız çarçabuk bitiyor.

Bildirim sorunu yüzünden kullanmak imkansız. Beni çok rahatsiz ediyor. Bildirimleri silmek bile bir dert oluyor.

Bildirim geldiginde saat uyanmıyor. Eğer bildirimin üstünden zaman geçti ise ana ekranda hiçbir uyarı olmuyor.
Sagolsunlar bazı arayüzlerde bildirim uyarısı yapan kadranlar var. Huawei bu tür kadranları parayla satıyor. Huawei telefonunuz yoksa satın almanız imkansız.

Özetle saat kendi marka telefonları ile uyumlu. Xiaomi ile tam sıkıntı.

Saatin altı plastikten ve acaip kir topluyor. Günlük siliyorum.

Deri kordon kış günü terletiyor. Metal kordon aldık mecburen.

Sırf zayif bir sesle görüşme yapılıyor diye fazladan 400 tl verdik, keşke mi watch alsaymışım.

Hiçmi artısı yok derseniz var. Bir el feneri özelliği varki benim telefonun flaşı bu kadar aydınlatmıyor.

Tamamen gömdük zannetmeyin. Huawei bir telefonunuz varsa alabileceğiniz iyi saatlerin en kötüsü, kötü saatlerin en iyisi. Telefonunuz xiaomi ise Huawei akıllı saat almayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ultraasln5098 inşallah okursun kardeşim.

Hatta sen mi watch alsanda takasmı yapsak. :)

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Diğer konuya yetişemedim. Arkadaş gt2 de karar kılmış.
Gt2 tek artısı görüşme. Oda oyle ahim şahım bir sesi yok sessiz bir yerde değilseniz pek duyulmaz. Huawei gt2 classic aldım.
Ben aldığıma pişmanım. Mi watch çok daha iyi bir seçenekmiş bilemedik. Xiaomi telefon ile Huawei saat olmuyor kardeşim.
Gelelim sıkıntılarına.

6 gb ramlı telefonum var Huawei nin iğrenç healt uygulaması kasıyor. Basit zevksiz batarya düşmanı bir şey ve alternatifi yok.Zaten modlu kullanmalısınız yoksa istediğiniz arayüz yüklenmez. Huawei telefon varsa bu seferde modlu uygulama kullanamazsınız. Iphone ile gene arayüz yükleyemezsiniz.

Healt uygulaması arayüzü çirkin ve kullanışsız. Herşey minnacık. Play storede iki yil önceki bir versiyonu var. Birde Huawei app store kurmalısınız.
Miuide reklam var diye burun kıvıranlar Huawei app storede sadece reklam var uygulama yok. Kasım Kasım kasılıyor.

Sesli komut yok. Mikrofon var ama komut yok.

Saatin dokunmatiği tırt. Aşırı hassas kullanım zevki vermiyor. Menüler titriyor bu yüzden.

Huawei dışındaki hangi telefonu kullanırsanız kullanın bildirimler 10-15 tane geliyor. Çözüm yok. Mahsus yapmıyorlar Huawei telefonda satılsın diye.Yani bir whatsap bir sms geldi diyelim son geleni görebilirsiniz önceki bildirimi göremezsiniz.

Hiçbir bildirime hiçbir şekilde saat üstünden cevap veremezsiniz.

Titreşim en güçlü ayarda bile zayıf hissedilmiyor. Miband 4 titreşimi bunun yaninda asfalt kompresörü gibi kalır.

Honor almak isteyenler ise iki değil dört kere düşünsün. Huaweiden ayrılmışlar ve güncelleme gelmiyor. Fiyatlar aynı donanım aynı ama biri baska biri başka telden çalıyor.

Saatin sesi zayıf telefonu duymayacağınız bir yerde iseniz saati hiç duymazsınız.

Stres testi disinda hiçbir özelliğini (oda saçma sapan bir şey zaten) kapatamazsınız en kötüsü gps kapatamazsınız.

Pil abartıldığı gibi değil. Yoğun spor yapıyorsanız çarçabuk bitiyor.

Bildirim sorunu yüzünden kullanmak imkansız. Beni çok rahatsiz ediyor. Bildirimleri silmek bile bir dert oluyor.

Bildirim geldiginde saat uyanmıyor. Eğer bildirimin üstünden zaman geçti ise ana ekranda hiçbir uyarı olmuyor.
Sagolsunlar bazı arayüzlerde bildirim uyarısı yapan kadranlar var. Huawei bu tür kadranları parayla satıyor. Huawei telefonunuz yoksa satın almanız imkansız.

Özetle saat kendi marka telefonları ile uyumlu. Xiaomi ile tam sıkıntı.

Saatin altı plastikten ve acaip kir topluyor. Günlük siliyorum.

Deri kordon kış günü terletiyor. Metal kordon aldık mecburen.

Sırf zayif bir sesle görüşme yapılıyor diye fazladan 400 tl verdik, keşke mi watch alsaymışım.

Hiçmi artısı yok derseniz var. Bir el feneri özelliği varki benim telefonun flaşı bu kadar aydınlatmıyor.

Tamamen gömdük zannetmeyin. Huawei bir telefonunuz varsa alabileceğiniz iyi saatlerin en kötüsü, kötü saatlerin en iyisi. Telefonunuz xiaomi ise Huawei akıllı saat almayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ultraasln5098 inşallah okursun kardeşim.

Hatta sen mi watch alsanda takasmı yapsak. :)

Hocam elinize sağlık uzun uzun yazmışsınız fakat Magic Watch ve Xiaomi kullanıcısı olarak net söyleyeyim sizin saat bozuk :D

Tamam, Huawei ve Honor benim de favori markalarım değil ama yazdığınız eksilerin neredeyse hiç biri doğru değil... Sırasıyla yazayım.

Güncelleme ortalama ayda bir geliyor ve her güncelleme yeni özellikler kazandırıyor. Örneğin son gelen güncelleme ile hava durumu ayrıntılı hale geldi, ondan önceki güncellemede saat arayüz seçim ekranı iyileşti vs. Saat uyarı sesi olması gerekenden çok yüksek, ben en kısığın bir üstünde kullanıyorum yoksa çok rahatsız ediyor. Stres testi de dahil özellikleri kapatmayı hiç denemedim bu nedenle yorum yapmıyorum. Bildirimlerde ise tam ne demek istediğinizi anlamadım. Bildirim geliyor, kolumu kaldırdığımda bildirimi görüntülüyorum ve siliyorum. Eğer üzerinden zaman geçtiyse kolumu kaldırdığımda bildirim değil saat görünüyor ve arayüzde bildirim simgesi yanıp sönüyor. Bence tam olarak olması gerektiği gibi... Şimdiye kadar hiç bakmamıştım ama şimdi siz yazınca saatin altında ise kir var mı diye baktım ama normal durumda, aşırı bir kir yok. Elimle sildim ve geri taktım. Çağrı ise çok sık kullanmıyorum ama aracımda giderken yol sesi, radyo vs. olduğunda bile hem ben rahat anlıyorum hem de görüştüğüm kişi beni rahatça anlıyor. Deri kordon ise katılıyorum çok kullanışsız. Kaliteli bir malzeme belli ama kullanımı çok zor. En son geçen yaz takmıştım ve su dökülmüş gibi terletmişti. Dokusu da rahatsız ediyor. Ben silikon kullanıyorum, deriyi kaldırdım kutusunda duruyor.

Özetle sizin saatte problem var gibi, çevrenizde başkasında varsa bir karşılaştırıp bence servise gönderin yazdığınız gibiyse gerçekten çekilmez.

Son düzenleme:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
onununcuköy,
Öncelikle magic watch için söylediğim tek sey vardı "huaweiden ayrıldı güncelleme almıyor" bu benim iddiam degil forumlarda okumuştum. Yoksa magic watch kullanmadım. Redmiden dilim yandığı için honora bakmadım bile. :)
Huawei GT2 de durum anlattığım gibi.
Bildirim konusu şöyle. Diyelim bana sms gönderdi bir banka. Bende ilk anda bakmadım yarım saat sonra baktım. Bazen 6 bazen 14 tane aynı sms ye ait bildirim görünüyor saatte. Birkaç tanede WhatsApp geldi ise 30 -40 bildirim var görünüyor. Banka sms yi 14 taneden birine tıklayıp açtım baktım diyelim. Geri yapinca WhatsApp ın 20-30 bildirimi yok oluyor. WhatsApp a bakarsamda sms nin 14 bildirimi kayıp.
Keşke bozuk olsaydı. Sifir aldığım ve eski bir model olduğu için acar açmaz 4-5 güncelleme geldi üst üste. Bikdirim mevzuu donanımsal olmayacağına göre yazilimsaldir ve düzelmedi.
Onda bir fiyatına satılan dandik bilekliklerde bile bildirim gelince ekran uyanıyor bunda yok.
Ayrıca belkide ben dikkat etmedim bu hangi standart arayüzde bildirim ikonu var. Ben görmedim.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
onununcuköy,
Öncelikle magic watch için söylediğim tek sey vardı "huaweiden ayrıldı güncelleme almıyor" bu benim iddiam degil forumlarda okumuştum. Yoksa magic watch kullanmadım. Redmiden dilim yandığı için honora bakmadım bile. :)
Huawei GT2 de durum anlattığım gibi.
Bildirim konusu şöyle. Diyelim bana sms gönderdi bir banka. Bende ilk anda bakmadım yarım saat sonra baktım. Bazen 6 bazen 14 tane aynı sms ye ait bildirim görünüyor saatte. Birkaç tanede WhatsApp geldi ise 30 -40 bildirim var görünüyor. Banka sms yi 14 taneden birine tıklayıp açtım baktım diyelim. Geri yapinca WhatsApp ın 20-30 bildirimi yok oluyor. WhatsApp a bakarsamda sms nin 14 bildirimi kayıp.
Keşke bozuk olsaydı. Sifir aldığım ve eski bir model olduğu için acar açmaz 4-5 güncelleme geldi üst üste. Bikdirim mevzuu donanımsal olmayacağına göre yazilimsaldir ve düzelmedi.
Onda bir fiyatına satılan dandik bilekliklerde bile bildirim gelince ekran uyanıyor bunda yok.
Ayrıca belkide ben dikkat etmedim bu hangi standart arayüzde bildirim ikonu var. Ben görmedim.
Ben magic watch yazdıktan sonrasındaki sorunları magic watch için yazdığınız zannettim hocam. Ben de GT2 kullanmadım maalesef ama yazdıklarınıza göre bozuk olan sizin saat değil GT2 gibi görünüyor. Magic Watch'ta bu sorunlar yok :)

Ben genellikle digital light blue ismindeki arayüzü kullanıyorum ve bildirim ikonu mevcut ama GT 2'de arayüzler de değişiktir muhtemelen...

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
solanercan ve onununcuköy. Değerli hocalarım, mesajlarınızı geç gördüm ancak baştan aşağıya okudum. Şuanda halen daha bir üründe iyice karar kılmadım bu süreçte enine boyuna da tüm markalara baktım magic watch 2 veya watch gt2 düşünmekteyim, velhasılı Cepport ilede uzun uzun görüşmeler yaptım magic watch 2 siyah sport 46mm metalik modeli stoklarda var ancak benim gönülen beğendiğim modeli magic watch 2 classic 46mm metalik gümüşümsü kadran, bununla ilgilide Cepport stoklarında olmadığını, gelir gelmez ihtimalini de doğal olarak söylemeyeceklerinden ki söylemeleri de abes kaçardı sonuçta, o yüzden beklememin uygun olduğunu düşündüm. Ya şöyle paraya iyice kıyıp adam gibi yurtdışı ürünü bir garmin fenix serisinden bir ürün düşünmekteyim. Özellikle sport kullanımlarında veri doğru ölçmesi önemli gps olması önemli. Garmin zaten navigasyon sistemlerinde de kendini kanıtlamış bir firma o yüzden akıllı saat modellerinde de bu kendini kanıtladığı sahadaki tecrübesini mutlaka bu akıllı saat modellerinede yansıtmıştır diye düşünüyorum. Ancak şuan için aklım watch gt2, honor magic watch 2 yada üstüne ekle dahada kıy paraya git watch gt2 pro al bitir bu işi diyor. Yorumlarınız için her ikinizede çok teşekkür ediyorum, kafamdaki bir takım düşünceleride sorgulatmama vesile olduğunuz için.

Üst Alt