Rom AbhiX ROG Edition Tulip Final [Android 10 EOL] 12.6

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Ek bir not....Rom portalanmış bir ROM olduğundan SIm etkinleştirme işlemini yapamayabilirsiniz... Stock romlarda bile bu büyük bir sorun malum... Ben de bir sorun olmadı lakin bazı kullanıcılar bunu bir sorun olarak raporlamışlar. Dual durum çubuğundaki bir bug değilmiş... Kurulması durumunda geliştirici seçeneklerde en küçük çerçeve genişliğini 372ye düşürülmesi halinde durum çubuğunu ekran çerçevesine kalibre etmiş oluyorsunuz... Taşma nedeniyle kurmamıştım.. Çentik geliştiricileri zorluyor bayağı çoğu redmi note 6 pro custom romunda bu sorun var. Bilseydim kurardım...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
murodo
Benim aklımı çeldiniz şuan romu indiriyorum final sürümü madem bi şans vereyim normalde miui romlardan nefret ederim stabilite ve akıcılıktan uzak kağnı gibi arayüz deneyelim bakalım umarım kamera kalitesi sorun çıkarmaz yada pixel romun akıcılığını aratmaz.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
murodo
Benim aklımı çeldiniz şuan romu indiriyorum final sürümü madem bi şans vereyim normalde miui romlardan nefret ederim stabilite ve akıcılıktan uzak kağnı gibi arayüz deneyelim bakalım umarım kamera kalitesi sorun çıkarmaz yada pixel romun akıcılığını aratmaz.
Kuzenimde de aynı cihaz var. O da uzun bir zamandır pixel kullanıyordu... cihazı 12.5 arayüzüyle görünce hadi kuralım dedi. Rom çekici bir rom görsel olarak hiç şüphe yok.. Kayan pencereler vs. Ama akıcılık anlamında bir AOSP hiçbir zaman olamaz. Takılmadan öksürmeden aksırmadan seri ve stabil olsun benim için kafi.. Bir değişklik olur sizin için. Neticede çok fazla altenatif var romlar arasında.. Mıui arayüzü ağır olsa da seviyorum. işimi görmeme mani olmuyor tabi iyi bir rom seçmek de mühim. Bu Final sürüm 3 betanın ardından çıktı. Xiaomi bu geliştircinin yaptığının onda birini yapmıyor kullanıcısına. 6 aydır stock rom kullanıcısı guncelleme bekliyor... Bu geliştiricileri xiaomi işe alsa ihya olur bence...

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
2 günlük deneyimimi yazmak istedim. Kernel'in AI vasıtasıyla sisteme adapte olması ile birlikte zaten stabil olan ROM iyice oturdu. Geçişler bayağı hızlandı. Xiaomi bu rom kadar stabil stock rom çıkarmıyor arkadaşlar. Tüm beta güncellmelerini kurmuştum. Zaten bildiğim bir ROM: Bir anda ortaya çıkmış bir rom değil geliştircinin 1 yıllık muazzam bir emeği var. Üstelik de bedava sahip oluyorsunuz bu güzel ROMa.. Telefonunu MIUI 12.5 arayüzüne yükseltme isteyenler çok iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Custom ROm kuranlar bilir bankacılık uygulamaları, Playstore, safety.NET ve hatta Magisk kurulumu bile büyük sorun olabiliyor. Bu ROM da öyle bir sorun yok. Herşeyi muazzam çalışıyor. Yaklaşık 1 ay kullandıktan sonra uzun kullanım deneyimimi de ayrıca paylaşacağım. Acaba kursam mı diye düşününler hiç düşünmesin.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Ek bir not. Az sayıda kullanıcı bulut eşleştirme ve SIM aktive etme özelliklerinde sıkıntı yaşadıklarını paylaşmışlar. . Ben öyle bir problem yaşamadım. Aşağıda göreüleceği üzere hem SIM aktivtesi hem de bulut eşleştirmesi sorunsuz gerçekleşiyor. SIM aktivasyonunda sorun yaşama ihtimali olanlar ayarlarda ilgili sim kart slot numara bilgisine +90 ile başlayacak şekilde telefon numarasını girip buluttan "cihaz bul"u açıp kapayarak SIMI aktive edebilirler. Ayrıca ROM'da şu ana kadar herhangi bir buga da rastlamadım...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Bu romun pubg performansı nasıl?
Denemedim çünkü oyun oynamıyorum telefonda. Rom zaten oyun için özel olarak yapılandırılmış performans romu. Romun uzun ismi "Republic of Gamers" yani ROG.

Kadirgumus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi note 6
Konular
11
Dün bu romu kurdum, şaşkınım çünkü oldukça akıcı ve hızlı, tabii bir Aosp değil lakin, şimdilik Eu romdan daha akıcı çalıştığı kesin, 7 saat ekran süresi veriyor, ben çok beğendim paylaşan arkadaşa teşekkürler

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Özelden fikir almak için yazanlar oluyor bu rom hakkında.Genele yönelik fikrimi tekrar ifade edeyim. Hoş daha önce de yazdım ama yine de aydınlatıcı olacaktır. Bugüne kadar MIUI 12 veya üstü arayüzlü 7 farklı rom kurdum. Bunların çoğu bilindik romlar. O romlarda ya sistemde genel bir hantallık hissedersiniz ya buglarla doludur veya sistem daha kurulduğu anda karasızlıklar göstermeye başlar... Ama bu rom cidden başka. Hatta iddialım bugün Xiaomi bu cihaza bu özellikleri vermeye kalksa şu seviyede kararlı ve akıcı bir rom sunamaz. Rom bir stock rom seviyesinde... İndirecekler neredeyse sıfır hata bir rom kurmuş olacaklar. romu yapan ekip kullandııklaerı cihaz üzerinden geliştirmeleri yapmış.. O yüzden romda hiç bug yok. raporlanmış bir buga da rastlamadım henüz.. Önceden betaları da yayınlandığı için gözden kaçan kısımları da beta kullancılarının deneyimlerine dayanarak düzelttiler. Bir performan romu olduğu için süper duvar kağıdı gibi özellikleri koymamışlar. Onu da kendiniz kurmanız mümkün.. Onun dışında full paket olarak geliyor rom... romun bir sonraki versiyonu android 11 tabanlı olacak. Ve eylül gibi yeni sürümü yayınlayacakları söyleniyor...

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Rom incelememem devamı ediyor. Rom Camera2API modülü açık olarak geliyor. Dolayısyla ekstra hiçbir işlem yapmanıza gerek yok. cihaz ile uyumlu Google Cam'in apk.sını bulup kurmanız yeterli. Bu sabah android 10 ile uyumlu olduğu için GCam 7.2'yi kurdum. Kurmuş olduğum versiyonda Slow motion dışında hiçbir sıkıntı yok. BU durum bulduğum apk.dan kaynaklanıyor. Kamera kalitesi yine de yüzde 20 arttı diyebeilirim. Stock kamera da kötü değil ama çok iyi görüntü almak isteyenler için bu ROM kesinlikle bir tercih nedeni olabilir.

Üst Alt