Rom 9.2.1.0 nightly update

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
Xiaomi nin kendi forumunu takip ediyorsanız görürsünüz her kullanıcıdan farklı yorum ve yaklaşımlar var her gelen güncelleme için. Standart değil malesef herkes aynı uygulamaları aynı oyunları yüklemiyor telefonuna. Kimi Play store tercih erken kimi apk dosyasını bulup kendi yüklüyor. Her uygulama farklı izinler istiyor. Kısacası kendimize göre kişiselleştiriyoruz telefonu bunun sonucunda sistem ile stabilize sorunları yaşanabiliyor. Hata raporları sayesinde xiaomi düzeltme güncellemeleri yapsa da sonuç umduğumuz gibi çıkmayabiliyor.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dostum 8.5.3.0 ın fastboot linkini atabilir misin ?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
dostum 8.5.3.0 ın fastboot linkini atabilir misin ?
Baktım ancak 8.5.3.0 fastboot bulamadım eski kaynaklardan da silinmiş sanırım. Ancak siz zaten 8.5.2.0 kullanıyorsanız adresinden eski sürümler deyip sistem güncellemeleri kısmından güncelleme paketi seç deyip yükleme yapabilirsiniz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

cagataykaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Xperia z2
Konular
2
Ben 9.1.1.0 ı birçok kez denedim. Bildirim sorunu devam. Mesela anlık bildirim gönderen uygulamaların bazılarında geliyor bazılarında gelmiyor bildirimler. Hem fastboot denedim hem de ota dan. Her ota güncellemesinde acaba düzeltildi mi diye merak ettim ama hep hüsran.

8.5.3.0 a göre şarjı daha iyi. Görsel bile sanki daha net gibi. Animasyonlar güzel ancak kurduğum birkaç oyunda 8.5.3.0 da kasmamasına rağmen 9.1 de kastı. Özel romlar denedim ama şu arayüz dışında tat vermiyor. Zaten tat verse Android one telefonlardan alırım.

İşin özeti dersek ki çok uzattım sanırım 8.5.3.0 iyi gibi. 9.2 gelirse bu kadar uğraşa rağmen yine de denerim.

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
Baktım ancak 8.5.3.0 fastboot bulamadım eski kaynaklardan da silinmiş sanırım. Ancak siz zaten 8.5.2.0 kullanıyorsanız adresinden eski sürümler deyip sistem güncellemeleri kısmından güncelleme paketi seç deyip yükleme yapabilirsiniz.

Ben 9.1.1.0 ı birçok kez denedim. Bildirim sorunu devam. Mesela anlık bildirim gönderen uygulamaların bazılarında geliyor bazılarında gelmiyor bildirimler. Hem fastboot denedim hem de ota dan. Her ota güncellemesinde acaba düzeltildi mi diye merak ettim ama hep hüsran.

8.5.3.0 a göre şarjı daha iyi. Görsel bile sanki daha net gibi. Animasyonlar güzel ancak kurduğum birkaç oyunda 8.5.3.0 da kasmamasına rağmen 9.1 de kastı. Özel romlar denedim ama şu arayüz dışında tat vermiyor. Zaten tat verse Android one telefonlardan alırım.

İşin özeti dersek ki çok uzattım sanırım 8.5.3.0 iyi gibi. 9.2 gelirse bu kadar uğraşa rağmen yine de denerim.

rootlu kullanmak istiyorsanız 8.5.2.0
rootsuz kullanmak istiyorsanız 8.5.3.0

8.5.3.0 magisk desteklemiyor arkadaşlar

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2

9.2 yi buradan indirip yükleyebilirsiniz

cagataykaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Xperia z2
Konular
2
9.2 yi buradan indirip yükleyebilirsiniz

Sen denemedin galiba hocam dimi?

Bildirim sorunu olursa yine 100 civarı uygulama kurup bildirim ayarlarını düzenlemek düşündürüyor. bu arada mi 6 konusunda güncelleme ile ön kamera sorunu yaşanmış. Sanırım noıse sıkıntısı. Kuran arkadaşlar denediler mi?

Ben 8.5.3.0 da video çekerken biraz mağdur oldum. Mekanda müzisyenleri çektim ve sesler boğuk boğuk kayıt olmuş. Mikrofon üzerini kapatmadım ve full hd de çekmiştim. Acaba benzer sıkıntı yaşandı mı kimsede?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Yok ben denemedim. Bana ota dan geldi yüklesem mi yüklemesem mi derken geri gitti. Xiaomi Türkiye facebook sayfasında yüklemişler 9.1 e göre bi değişiklik yok diyen de var parmak izi iyi olmuş diyen de... Ben daha miui 9 a geçemedim uğraşacak zamanım yok geri fastboot yap geri dön filan bi sefer Fastboot ile 8.0.4.0 yaptım sonra hep ota dan güncellemeye devam ettim. Ama 9 un arayüzü ve yeni gelen özellikler de beni çekiyor kendine.

Bu arada video çekiminde ben de herhangi bir sıkıntı yok. Ses boğukluğu gibi.

cagataykaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Xperia z2
Konular
2
Yok ben denemedim. Bana ota dan geldi yüklesem mi yüklemesem mi derken geri gitti. Xiaomi Türkiye facebook sayfasında yüklemişler 9.1 e göre bi değişiklik yok diyen de var parmak izi iyi olmuş diyen de... Ben daha miui 9 a geçemedim uğraşacak zamanım yok geri fastboot yap geri dön filan bi sefer Fastboot ile 8.0.4.0 yaptım sonra hep ota dan güncellemeye devam ettim. Ama 9 un arayüzü ve yeni gelen özellikler de beni çekiyor kendine.

Bu arada video çekiminde ben de herhangi bir sıkıntı yok. Ses boğukluğu gibi.

8.5.2.0 fastboot buldum ben. Geri döneceğim zaman onu mi flash ile kurup ota dan 8.5.3.0 yapıyorum. Ama bu sürümde de sorunlar var. Mesela instagram ve twitter uygulamalarında durum çubuğu rengi gri oluyor ve yazılar da beyaz kaldığından okunmuyor. Mıuı 9 da bu düzeliyor örneğin. Sende de aynı mı?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
8.5.2.0 fastboot buldum ben. Geri döneceğim zaman onu mi flash ile kurup ota dan 8.5.3.0 yapıyorum. Ama bu sürümde de sorunlar var. Mesela instagram ve twitter uygulamalarında durum çubuğu rengi gri oluyor ve yazılar da beyaz kaldığından okunmuyor. Mıuı 9 da bu düzeliyor örneğin. Sende de aynı mı?

Sanırım aynı ben hiç dikkat etmemiştim

cagataykm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
7
Sanırım aynı ben hiç dikkat etmemiştim

aynısını twitter da da yapıyor. Onda gece görünümü yapıyorum kurtarıyor. Alternatif rom da bakmıyor değilim. Birkaç kez lineage os denedim ama rom kurulumu esnasında hata verdi. miui pro yu denedim ama ruslara güvenmiyorum :) 8.5.3.0 da idare edicez gibi. şimdi 9.2 ile 100 tane uygulamayı geri kur. bankacılık işlemlerini tekrar kur. bildirim ayarlarını filan yap, üşendim açıkçası.

Üst Alt