Rom 9.2.1.0 nightly update

cagataykm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
7
Bir de bu kamera uygulamasında var mı bi değişiklik arayüz olsun menüsü olsun

Mi 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam kamera yüzü aynı. değişen birşey olmamış. zeki gönül isimli forum kullanıcısı arkadaş ile görüştüm. O da miui pro rom kullanıyormuş genelde. acaba denesek mi? eksiği yok fazlası var deniyor.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
hocam kamera yüzü aynı. değişen birşey olmamış. zeki gönül isimli forum kullanıcısı arkadaş ile görüştüm. O da miui pro rom kullanıyormuş genelde. acaba denesek mi? eksiği yok fazlası var deniyor.
Ne bilim ben biraz sağlamcıyım bu konularda stok rom bana göre hep daha güvenli gelmiştir. Başka cihazlar kullanırken root filan yapıyordum ama miui arayüzünde root etme gereği bile duymadım. Ama pro rom çok methediliyor. Twrp ile yüklemek lazım sanırım

cagataykm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
7
Ne bilim ben biraz sağlamcıyım bu konularda stok rom bana göre hep daha güvenli gelmiştir. Başka cihazlar kullanırken root filan yapıyordum ama miui arayüzünde root etme gereği bile duymadım. Ama pro rom çok methediliyor. Twrp ile yüklemek lazım sanırım

evet. twrp kurmak çok kolay ancak bootloader kilidini açman lazım açık değilse. sonrası da zip dosyasını kurma wipe yaptıktan sonra. benim niyetim var akşam deneyeyim diyorum. yazı karakteri değiştirmeyi seven birisiyim. orjinal rom da özel bir apk ile değiştiriyorum. miui pro da orjinal değiştirme var diye biliyorum.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
evet. twrp kurmak çok kolay ancak bootloader kilidini açman lazım açık değilse. sonrası da zip dosyasını kurma wipe yaptıktan sonra. benim niyetim var akşam deneyeyim diyorum. yazı karakteri değiştirmeyi seven birisiyim. orjinal rom da özel bir apk ile değiştiriyorum. miui pro da orjinal değiştirme var diye biliyorum.
Bootloader açık daha önce açtırmıştım 8.2.2.0 dan 8.0.4.0 e düşürmek için. Siz bir deneyin bizimle de paylaşın bakalım bu işlerin ehli olduğunuz belli. Ben anlarım ama çok fazla uğraşmak istemiyorum artık. Ne bileyim üniversite zamanlarında daha çok hevesliydim bu işlere de şimdi artık istek kalmadı pek

cagataykm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
7
Bootloader açık daha önce açtırmıştım 8.2.2.0 dan 8.0.4.0 e düşürmek için. Siz bir deneyin bizimle de paylaşın bakalım bu işlerin ehli olduğunuz belli. Ben anlarım ama çok fazla uğraşmak istemiyorum artık. Ne bileyim üniversite zamanlarında daha çok hevesliydim bu işlere de şimdi artık istek kalmadı pek

bende daha önce mi 5 vardı. denemediğim rom kalmadı neredeyse. en son xiaomi.eu rom kurarken makina sustu :) özel bir kablosu varmış. onunla yazılım atılmazsa görüntü dahi gelmiyordu telefona. kabloyu çinden almak 45 gün. servis daha kısa sürede geri gönderir diye servise gönderdim. sağolsunlar yazılım atıp gönderdiler.

şimdi korkuyorum bunda da aynı sorunu yaşarım diye :) telefonsuz kalmak çok zor. fi tarihinden bi general mobile discovery telefonum var. onu kullanmak zorunda kalıyorum ki batarya yarım gün gidiyor. anlayacağınız işin ehli değilim ama seviyorum değişiklik yapmayı, kurcalamayı :)
[doublepost=1517488541,1517488399][/doublepost]

bu arada en kötü 9.2.1.0 a geçin. üzeceğini zannetmiyorum. en kötü 8.5.2.0 atarsınız flash tool dan.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
bende daha önce mi 5 vardı. denemediğim rom kalmadı neredeyse. en son xiaomi.eu rom kurarken makina sustu :) özel bir kablosu varmış. onunla yazılım atılmazsa görüntü dahi gelmiyordu telefona. kabloyu çinden almak 45 gün. servis daha kısa sürede geri gönderir diye servise gönderdim. sağolsunlar yazılım atıp gönderdiler.

şimdi korkuyorum bunda da aynı sorunu yaşarım diye :) telefonsuz kalmak çok zor. fi tarihinden bi general mobile discovery telefonum var. onu kullanmak zorunda kalıyorum ki batarya yarım gün gidiyor. anlayacağınız işin ehli değilim ama seviyorum değişiklik yapmayı, kurcalamayı :)
[doublepost=1517488541,1517488399][/doublepost]

bu arada en kötü 9.2.1.0 a geçin. üzeceğini zannetmiyorum. en kötü 8.5.2.0 atarsınız flash tool dan.
Eyvallah ben de öyle bir sıkıntı yaşarsam diye korkuyorum. Telefon değil de bilgisayar olsa çekinmem her türlü üstesinden gelirim ama. Bu cebe girenler bir daha değişik elinizin altında her türlü kablo ekipman olsa yine de denerim. Bakalım dediğiniz gibi 9.2.1.0 i deneyeceğim galiba.

cagataykm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Mi 5s Plus
Konular
7
Eyvallah ben de öyle bir sıkıntı yaşarsam diye korkuyorum. Telefon değil de bilgisayar olsa çekinmem her türlü üstesinden gelirim ama. Bu cebe girenler bir daha değişik elinizin altında her türlü kablo ekipman olsa yine de denerim. Bakalım dediğiniz gibi 9.2.1.0 i deneyeceğim galiba.

benim gibi görsele önem veren birisi iseniz, ekran canlılığı olsun, simge netliği olsun artıyor. animasyonlar iphone vari. daha çekici. ekstra kısa yol ekleme var. mesela geri tuşuna uzun bastığınızda ekranı kapat komutu yapabiliyorsunuz. hoparlör sesi bir tık artmış. bunun gibi mutlu edebilecek şeyler. yüklerseniz sizin gördüğünüz farklılıkları yazmanızı rica edicem. hem denememiş diğer kullanıcı arkadaşlara bir rehber olur.

ibere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
5s plus
Konular
8
Bu sabah itibariyle 8.5.3.0 ın üzerine zip dosyası ile 9.2.1.0 a güncelleme yaptım. İlk etapta gözüme çarpan artılar şöyle ;

- 9.1.1.0 da güncelleme sonrası sıfırlamazsam kasma oluyor ve bazı programlarda durduruldu hatası alıyordum, bu düzelmiş.

- Pil kullanım süresi arttı.

- Animasyon kasmaları ve bildirim problemlerini ilk etapta görmedim.

Aklıma gelenler bunlar. Acaba diyen arkadaşlar tavsiye ederim.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9.2.1.0 global stabil rom cıkmadı ki hocam 5s plus a . siz ne kurdunuz tam olarak ?

cagataykaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay Kaan
Cihazım
Xperia z2
Konular
2
9.2.1.0 global stabil rom cıkmadı ki hocam 5s plus a . siz ne kurdunuz tam olarak ?
hocam ekran görüntüsü bu.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Nightly sürüm yükledikten sonra da stabil yazar

Üst Alt