İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

raporeyiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi5
Konular
9
4 gündür sırf google camera ile nasıl olacağını merak ettiğim için çekmediğim çile kalmadı. Unlock süresi, imei sıkıntıları yaşamam, yanlış magisk modülü yüklememle cihazın soft brick olması vs...
Ancak gerçekten değermiş. Şu an hayretler içerisindeyim, orjinal kamera yazılımının çektiği fotoğraflarla uzaktan yakından alakası yok.
Hele ön kamerayla portre modunda çekim yapmak paha biçilemez. Harika birşey bu ! clap~~

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
4 gündür sırf google camera ile nasıl olacağını merak ettiğim için çekmediğim çile kalmadı. Unlock süresi, imei sıkıntıları yaşamam, yanlış magisk modülü yüklememle cihazın soft brick olması vs...
Ancak gerçekten değermiş. Şu an hayretler içerisindeyim, orjinal kamera yazılımının çektiği fotoğraflarla uzaktan yakından alakası yok.
Hele ön kamerayla portre modunda çekim yapmak paha biçilemez. Harika birşey bu ! clap~~

Beğenmenize sevindim hocam. Gerçekten özellikle İç Mekan ve Düşük Işık Koşullarında Çok farkediyor bana göre. Gündüz çekimlerinde bile artık Google Camera'yı kullanıyorum. Gündüz Çekimlerinde HDR: Low'a alırsanız; Kontrast farkı da azalıyor - Gölge ve Güneşli yer arasında. Aklınızda bulunsun. Düşük ışık için ise, HDR: High ayarı gerekiyor bana göre.

raporeyiz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
Mi5
Konular
9
Beğenmenize sevindim hocam. Gerçekten özellikle İç Mekan ve Düşük Işık Koşullarında Çok farkediyor bana göre. Gündüz çekimlerinde bile artık Google Camera'yı kullanıyorum. Gündüz Çekimlerinde HDR: Low'a alırsanız; Kontrast farkı da azalıyor - Gölge ve Güneşli yer arasında. Aklınızda bulunsun. Düşük ışık için ise, HDR: High ayarı gerekiyor bana göre.
Bilgi için teşekkürler hocam. Ben de keşfettiğim bir bilgi vereyim: çektiğim fotoğraflar galeriye düşmüyordu ve istisnasız her fotoğraf kendini google fotoğraflara yedekliyordu. Google fotoğraflardan "hesabı kaldır" yaptığım zaman hem yedekleme kapandı hem de çekilen fotoğraflar galeriye düşmeye başladı.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Bilgi için teşekkürler hocam. Ben de keşfettiğim bir bilgi vereyim: çektiğim fotoğraflar galeriye düşmüyordu ve istisnasız her fotoğraf kendini google fotoğraflara yedekliyordu. Google fotoğraflardan "hesabı kaldır" yaptığım zaman hem yedekleme kapandı hem de çekilen fotoğraflar galeriye düşmeye başladı.

Teşekkürler hocam verdiginiz bilgi için :) Bende Google Fotoğraflarda yedekleme kapalı, Galeri olarak Sony Albüm uygulamasını kullandığım için dikkat etmedim hiç :)

İbrhmKrtl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
kartal
Cihazım
mi 6
Konular
0
güvenebilsem bende yükleyeceğim ama imei düşmesi , fabrika ayarlarına dönmesi yani uygulamalarımın silinme korkusu acemilik vs. yüzünden yapamıyorum , iyi cesaret etmişsin raporeyiz kardeş

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Merhaba,
Epic rom kullanıyorum, magisk modulu ve apkyi indirip kurdum fakat google kamera acilmiyor siyah ekranda kaliyor. Kendi kamerasinda bir sorun yok ama

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Merhaba,
Epic rom kullanıyorum, magisk modulu ve apkyi indirip kurdum fakat google kamera acilmiyor siyah ekranda kaliyor. Kendi kamerasinda bir sorun yok ama

Epic romun hangi sürümünü kurdunuz? Ona göre farklı Magisk Modülü gerekebilir.

uqur1988

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur Karagöz
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Yani konu güzel ama bana göre kurulum için açıklaması az. Ben şimdi 9.5.3.0 kullanıyorum. Twrp yüklü. Ne yapicam. Bir sürü link var hangini yüklücem.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Yani konu güzel ama bana göre kurulum için açıklaması az. Ben şimdi 9.5.3.0 kullanıyorum. Twrp yüklü. Ne yapicam. Bir sürü link var hangini yüklücem.

Magisk Root kurarsaniz cihaza, Magisk Root için Gerekli modül linkini verebilirim. Diger türlü Twrpden dosya flashlamaniz lazim ama, denemediği için; çalışmaz ise Stock kamerayi da bozabilir. Romu tekrar kurmaniz gerekebilir.

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Magisk Root kurarsaniz cihaza, Magisk Root için Gerekli modül linkini verebilirim. Diger türlü Twrpden dosya flashlamaniz lazim ama, denemediği için; çalışmaz ise Stock kamerayi da bozabilir. Romu tekrar kurmaniz gerekebilir.
Eğer Google Camera uygulamasını denemek isteyen arkadaşlar olursa aşağıda paylaşıyorum.

Bu sürümde Hızlıca Otofocus yapıyor, HDR+ çalışıyor en önemlisi.

Lens Blur özelliği hem ön Kamera hem Arka Kamerada çalışıyor.

Portre Modu da Arka Kamerada çalışıyor; Portre Modu ile Çekim yaparken HDR+ açık şekilde çekim yapıyor.

Bu sürümde birçok hata düzeltilmiş, kullanılabilecek seviyeye gelmiş.

Video çekimini ve Yavaş Çekimi ise denemedim.

Bu Kamera'nın en büyük avantajı Düşük Işık koşullarında HDR+ Açık olarak yapılan Çekimlerde Hem Noise'u oldukça azaltıyor (Miui Kamera - Otomatik Ayarlara göre); hemde Renk doğruluğu oldukça artıyor.

Kamerayı açınca aşağıdaki ayarları yapıp, tekrar kameraya dönerseniz ekrana görüntü gelmeyecektir. Bu yüzden Kamerayı kapatıp, baştan açmanız gereklidir.

Epic Rom Global Beta 7.12.14 üzerinde denenmiştir.

Fakat bu uygulamayı kullanabilmek için; Telefonunuzdaki Romda Camera 2 Api desteği açık olması gerekiyor.

BSG modlu Google Camera:

Alternatif Link:

Ayarlar;
Model:
Nexus 6P angler(huawei)
Config: Nexus 6 hdr+ auto
Hdr+ Parameters: High (İsteğe göre Super High)
Portrait Mode On All Modes: açık (Bu Özelliği Açarsanız Lens Blur özelliği yerine Portre Modu gelir) (Kapattığınızda ise Lens Blur özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.)

Eğer bu sürümde sorun yaşayan olursa, Xda'da bir kişinin yayınladığı Magisk Modülünü kurabilirler (Ben kurdum).

Magisk Modülü:

Magisk İçeriği: "It contains files from system/etc/permissions + enable hal3 in build.prop + contains media_profiles.xml"

Not: Bu modülün Kurulması için Magisk v15.3 gereklidir. Magisk Uygulamasına Bu modülü gösterip Magisk üzerinden kurabilirsiniz.

Bu Uygulamayı kullanmama sebep olan, DH forumundaki paylaşımı ile HolyPenguen hocama buradan da tekrar teşekkür ederim.

EKLEME: Ön Kamera'da HDR+ İşlemesi için, Ayrı Uygulama olarak kurulan
Google Camera:
Yeni Versiyon:

Bu versiyon içinde DH Forumdaki HolyPenguen hocama tekrar teşekkürlerimi iletirim :)

İlk Versiyonda sorun yaşayan olursa, eklediğim yeni versiyonu deneyebilirler.

İlk Versiyonda herhangi bir ayar olmamasına rağmen; Yeni Versiyonda ayarlarda eklenmiş; Config Kısmında Stock Ayarlarda Nexus 6P duruyor. Bu seçenekleri Nexus 6 HDR+ Auto olarak değiştirmenizi tavsiye ederim.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EKLEME:

Arkadaşlar uzun zamandır konuya bakamadım kusura bakmayın. Global Beta 8.4.19 üzerinde aşağıdaki Google Camera versiyonunu kullanıyorum.

Global Beta 8.4.19 İçin Eklentili Google Camera Modülü:
(Çeşitli Eklentiler ve Stock Kamera Modifikasyonu İçerir)

Global Beta 8.4.19 İçin Sadece Google Camera Modülü (Eklentisiz):

Google Camera 5.0.22 Final 1.0:

Ayarları:
Bunu Kurun. Ayarlarina girin. Bsg mod settings in içinde Model: New Pixels yapin
Hdr: High
Portrait: Active

Geri gelin.
Correction of auto-exposure HDR: İncrease Exp To 2.

Sonra Kamera ana ekranina gelin. Komple kapatın Kamerayi, arka plandan da silin. Tekrar Kamera ya girin, Ayarlar Gelişmis de Hdr Gösteri açın. Tekrar Ana Kamera ekranina gelin ve Hdr nin üzerine basip Hdr Gelişmiş i seçin.

Sonunda oldu Önceden hep hata verirdi. Bu sefer hiç Sıkıntı çıkarmadı namussuz

Özellikle Yüz Rütuşu ile minimum 10 sene gençleştim
[doublepost=1527440223,1527430177][/doublepost]Dehşetül Vahşet bir gece çekimi varmış .. Şok oldum açıkcası...

Üst Alt