İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam bunu xioami vermesi lazım herkesten önce zaten çin firmaları genel olarak kamera işiyle pek ilgilenmiyorlar bence LeEco Pro 3 var onda da aynı şekilde .
Aynı kamera sensörü ve işlemciyi kullanan diğer cihazlara bakın hepsinde bu özellik var.Bu konular çok üzücü gerçekten ve öyle önemsiz bir durum da değil ...

Evet hocam çok haklısınız, merak ettiğim konu bu yıl 4K 60 FPS HDR çekim özelliği geliyor SD 845'de, bakalım Mi7'de gelecek mi bu özellikler. Bu konuyu merak ediyorum; çünkü Qualcomm bu çekim özelliğini ballandıra ballandıra anlattı bu sene.

Kullanıcılar sıkıştırmayınca kimse sesini çıkartmıyor hocam, Kamera konusuna beklenilen yatırım yok dediğiniz gibi. Çin Firmalarının en büyük handikapı bu ne yazıkki.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Evet hocam çok haklısınız, merak ettiğim konu bu yıl 4K 60 FPS HDR çekim özelliği geliyor SD 845'de, bakalım Mi7'de gelecek mi bu özellikler. Bu konuyu merak ediyorum; çünkü Qualcomm bu çekim özelliğini ballandıra ballandıra anlattı bu sene.

Kullanıcılar sıkıştırmayınca kimse sesini çıkartmıyor hocam, Kamera konusuna beklenilen yatırım yok dediğiniz gibi. Çin Firmalarının en büyük handikapı bu ne yazıkki.
Büyük ihtimalle 4k'da 60 fps bile çekemeyecek , HDR bıraktım :) Hatta şöyle söyleyeyim çoğu ön kamera'da bile 1080p 60 fps yakalayabilir.Ama nedense kimsenin pek umrunda olmuyor.

Bir tane örnek atayım adam Oneplus One cihazında açtığı video ve fps değerlerini incelesin.
Konu Kaynağı;

Resimler iyi bir incelenirse Adam SD801 bulunan Nisan 2014 yayın tarihi olan cihaza getirdiği özelliklere bakın.

Kabul ediyorum Sultanxda çok büyük bir geliştirici ama bunu normal bir firmanın vermemesi çok üzücü....

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Büyük ihtimalle 4k'da 60 fps bile çekemeyecek , HDR bıraktım :) Hatta şöyle söyleyeyim çoğu ön kamera'da bile 1080p 60 fps yakalayabilir.Ama nedense kimsenin pek umrunda olmuyor.

Bir tane örnek atayım adam Oneplus One cihazında açtığı video ve fps değerlerini incelesin.
Konu Kaynağı;

Resimler iyi bir incelenirse Adam SD801 bulunan Nisan 2014 yayın tarihi olan cihaza getirdiği özelliklere bakın.

Kabul ediyorum Sultanxda çok büyük bir geliştirici ama bunu normal bir firmanın vermemesi çok üzücü....

Hocam ne yazıkki yakın zaman için yapabilecek birşey yok. Umarım Xiaomi Geliştiricileri düzeltirler Kamera konusunu; çünkü en baştan başlamaları gerek Kamera Kompartmanı için.

İnsan Geliştiricilerin bu denli işler yapabilmesine seviniyor ama, neden bunları normal firmalar yeni cihazlarda bile yapmıyorlar, buna da üzülüyor insan dediğiniz gibi.

İşte Bazen bir geliştirici, bir firmaya bedel oluyor hocam :)

mkaana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi5S
Konular
1
Hocam linkte sıkıntı var galiba..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[doublepost=1518104741,1518102120][/doublepost]

Pcden girince düzeldi sıkıntı yok

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

[doublepost=1518104741,1518102120][/doublepost]

Hocam Google Camera Yazılımına Telefondan da erişebiliyorsunuz sorun yok, fakat Camera 2 Api Magisk Modülünü Google Drive'a upload ettiğim için, Telefondan Google Drive üzerinden indirelemiyor bazen. Şuanda PC'dende iki dosyayı da denedim, sorunsuz iniyorlar.

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
google camera kurdum fakat ayarları yaptıktan sonra çıkıp girince tekrar hata alıyorum. program açılmıyor. bunun sorunu ne olabilir?

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
ona dikkat etmemişim şimdi onu da kurdum. bariz bir fark var :) teşekkür ederim hocam yardımın için
[doublepost=1518457701,1518457151][/doublepost]
bir de düşük ışık çekimleri çok başarılı fakat portre modu çekmiyor sanırım?

Rica ederim hocam, evet Düşük ışık ve İç Ortam çekimleri sanki farklı bir telefon ile çekilmiş dedirttiriyor :) Mi6'nında Kamera performansı istenen seviyeye geldi bu sayede. Artık Bu telefonun Kamerası kötü diye kimse demesin :)

Hocam Arka Kamerada Portre Modu çekiyor, Eğer İnsan yüzü görürse Arkayı daha fazla bulanık yapıyor, insan yüzü olmaz ise daha az bulanık yapıyor.

Ama ön Kamera'da Portre modu ve HDR+ işlemesi henüz çalışmıyor ne yazıkki.

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Rica ederim hocam, evet Düşük ışık ve İç Ortam çekimleri sanki farklı bir telefon ile çekilmiş dedirttiriyor :) Mi6'nında Kamera performansı istenen seviyeye geldi bu sayede. Artık Bu telefonun Kamerası kötü diye kimse demesin :)

Hocam Arka Kamerada Portre Modu çekiyor, Eğer İnsan yüzü görürse Arkayı daha fazla bulanık yapıyor, insan yüzü olmaz ise daha az bulanık yapıyor.

Başkan ben bunu da çözdüm

Üst Alt