İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Global beta da api 2 aktif mi5s de. Mi6 da niye kapalı

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam supersu kullananlar nasıl kuracak?mi6 eu beta 7.12 7

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam supersu kullananlar nasıl kuracak?mi6 eu beta 7.12 7

Hocam Eu romda Camera 2 Api desteği olması gerekiyor. Bir dener misiniz uygulamayı açmayı.
[doublepost=1517911001,1517910947][/doublepost]
Global beta da api 2 aktif mi5s de. Mi6 da niye kapalı

Hocam Direk Global Beta veya China beta tabanlı rom kullanmadığım için hiçbir bilgim yok :) Hep Epic Rom, Eu Rom, Miui Pro Rom gibi romları kullandım şimdiye dek :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam Eu romda Camera 2 Api desteği olması gerekiyor. Bir dener misiniz uygulamayı açmayı.
[doublepost=1517911001,1517910947][/doublepost]

Hocam Direk Global Beta veya China beta tabanlı rom kullanmadığım için hiçbir bilgim yok :) Hep Epic Rom, Eu Rom, Miui Pro Rom gibi romları kullandım şimdiye dek :)
Çalışıyor hocam sağol. Apk yı kurdum çalıştırdım

bayram1468

Forever
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
Mİ 10T
Konular
7
Hocam paylaşım için teşekkürler.Custom romlarda tam randıman vermiyor ama AOSP romlarda çok iyi.Xiaomi nin kullanmış olduğu kamera lensleri kötü değil,kötü olan yazılım maalesef ve düzeltilmesi yönünde bir iyileştirme göremedik maalesef.

FuXiN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Burak kardeşim eline emeğine sağlık
Daha önce modifiyeli google kameraları demiştim ama genelde hepsi sorunluydu. Verdiğin apk ve magisk modülü çok güzel çalışıyor. Aynı zamanda bahsettiğin ayarlar da sorunsuz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Çalışıyor hocam sağol. Apk yı kurdum çalıştırdım

Hocam Çalıştırdım demekle olmuyor, deneme ve yorumlarını da almak isteriz :)
[doublepost=1517935528,1517935391][/doublepost]
Hocam paylaşım için teşekkürler.Custom romlarda tam randıman vermiyor ama AOSP romlarda çok iyi.Xiaomi nin kullanmış olduğu kamera lensleri kötü değil,kötü olan yazılım maalesef ve düzeltilmesi yönünde bir iyileştirme göremedik maalesef.

Doğrudur hocam, bu ayarlarda en azından şimdilik kullanılabiliyor. Dediğiniz gibi Aosp romlarda kullanan var zaten genelde ama. Miui arayüzünü sevdiğimiz için, bizde bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz :) Umarım daha da geliştirirler ve Mi6 ile uyumlu hale getirirler. Bu arada siz Aosp romda mı kullanıyorsunuz hocam bu kamera uygulamasını? Ön Kamerada Portre modu çalışıyor mu acaba Aosp romda?

Evet hocam ne yazıkki Xiaomi'nin Kamera yazılımı kısmı hiç iyi değil. Aslında Mi Note 3'de yol aldığı görülüyor ama tüm cihazlara ne zaman etki eder bu durum soru işareti. Umarım Mi6'nın Kamera yazılımını da geliştirir.
[doublepost=1517935680][/doublepost]
Burak kardeşim eline emeğine sağlık
Daha önce modifiyeli google kameraları demiştim ama genelde hepsi sorunluydu. Verdiğin apk ve magisk modülü çok güzel çalışıyor. Aynı zamanda bahsettiğin ayarlar da sorunsuz

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rica ederim hocam :) Sağolsun HolyPenguen hocamın sayesinde tanıştım bende Google Camera ile, kendisi düzgün çalıştığını ve memnun olduğunu söylediği için denedim bende. Bende çok memnun kaldım şuan.

Sizde memnun kalırsınız hocam umarım, özellikle de düşük ışık koşullarında gerçekten farkediyor :) Hem daha az Noise oluşuyor HDR+ açık iken, hemde Renk doğruluğu daha fazla; Stock Kamera'daki Otomatik moda göre. Bu sayede en azından cihazı sabitlemeden çekim yapabiliyoruz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
System'deki build.prop dosyasına şu satırı
eklediğimiz zaman api2 destekli kamera uygulamalarını kullanabiliyoruz.

.HAL3.enabled = 1

Tabi bunu yapabilmek için Root gerekiyor.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

.HAL3.enabled = 1

Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için. Bu arada Epic Romda Camera 2 Api desteği olmasına rağmen, Bazı Google Camera versiyonları açılmıyordu. Fakat yukarıda eklediğim Modülü kurduktan sonra, açılmayan Google Camera versiyonları da açılmaya başladı. Buna direk sebep olan şeyin Modül içerisindeki "contains media_profiles.xml" ayarları mı olduğunu bilmiyorum tabi.
[doublepost=1517937311,1517937168][/doublepost]

.HAL3.enabled = 1

Bu arada hocam Siz de Mi Mix 2'de Google Camera kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız sizinde yorumlarını alabilir miyiz. Bu Versiyonunda Mi Note 3, Mi Mix 2 ve Mi6'da çalıştığını belirtmişler.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Teşekkürler hocam bilgi verdiğiniz için. Bu arada Epic Romda Camera 2 Api desteği olmasına rağmen, Bazı Google Camera versiyonları açılmıyordu. Fakat yukarıda eklediğim Modülü kurduktan sonra, açılmayan Google Camera versiyonları da açılmaya başladı. Buna direk sebep olan şeyin Modül içerisindeki "contains media_profiles.xml" ayarları mı olduğunu bilmiyorum tabi.
[doublepost=1517937311,1517937168][/doublepost]

Bu arada hocam Siz de Mi Mix 2'de Google Camera kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız sizinde yorumlarını alabilir miyiz. Bu Versiyonunda Mi Note 3, Mi Mix 2 ve Mi6'da çalıştığını belirtmişler.

Bu versiyonu bilmiyorum. Ben Mix 2 bölümündeki versiyonu kullanıyorum. Ağırlıklı olarak portre modunu kullanıyorum. Bende de Epic Rom var fakat bende de ilk kurulumda uygulama açılmamıştı. Build.prop dosyasına kodu yazıp camera 2 api'yi aktif edince çalıştı.
Media Profiles dosyası camera 2 api için değil. İçeriğine bakmadığım için şunun için diyemiyorum.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Üst Alt