İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

ufukileri

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ufuk
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
3
Farklı bir konuda Memnun kalmadığınız tarzında bir yazı paylaştınız diye hatırlıyordum hocam da o yüzden sordum :)
Rom ile ilgili olabilir küçük bir sorun yaşadım çözdüm şükür :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Rom ile ilgili olabilir küçük bir sorun yaşadım çözdüm şükür :)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki sevindim hocam memnun kalmanıza :)

Arkadaşlar Dh Forumunda HolyPenguen Hocam yeni bir Google Camera sürümü paylaştı. Özellikle Düşük Işıkta, Seçilen özellik ile Çekimin 20-25 Sn. sürdüğünden bahsetmiş.

Paylaştığını Aşağıya Aynen ekliyorum.

"Şöyle bir karşılaştırma var. slow shutter ile bi fotoğraf çekmek 20-25 saniye sürüyor ama zamanım var benim diyenler için ideal
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
ikisini kıyaslamak saçma olsa da stock kamera uzun pozlamada telefon elinde hafif sallansa fotoğraflar bulanık çıkıyor. bu modda öyle bi sıkıntı yok en azından

1. google camera 5.1 (slow shutter)
2. google camera 5.1 MI6 için BSG modu
3. google camera 3.2

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yapılacak Ayarlar;

HDR+ kontrolü : açık
Auto-exposure mode : slow shutter (20-25 saniye sürüyor çekim yapması)
model: Nexus 6 Shamu(motorola)
config: nexus 6 Hdr+ auto NoZsl

3 modda da çekimler nexus 6 Hdr+ ile yapılmış."

Link:

Bende bu Versiyonu denediğimde; bu sürümde Auto Focus ve Touch Focus'u çalıştıramadım. Aydınlık Ortamda Çekim süresi kısa sürdü.
Portre Modu Ön ve Arka Kamera'da çalışmadı bende.

Kurmak isteyenler, cihazlarından Önce Arka Kamera için kullanılan Google Camera v5.1 sürümünü silip bunu kursunlar; yoksa üzerine kurmaya kalkınca hata veriyor.

HolyPenguen Hocamda Auto Focus çalışıyormuş, Ayrıca Karanlık Ortamdaki çekimlerde daha iyi performans aldığını söyledi. Düzgün çalıştırabilen; Auto Focus özelliği çalışan varsa, bildirirse sevinirim.

HolyPenguen Hocam Oreo tabanlı, ben ise Nougat tabanlı rom kullandığım için, belki Android Sürümü sebebiyle farkeden bir durum olmuş olabilir diye düşünüyorum.

teknolojix26

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
OSMAN
Cihazım
Xiaomi
Konular
9

Arkadaşlar Dh Forumunda HolyPenguen Hocam yeni bir Google Camera sürümü paylaştı. Özellikle Düşük Işıkta, Seçilen özellik ile Çekimin 20-25 Sn. sürdüğünden bahsetmiş.

"Şöyle bir karşılaştırma var. slow shutter ile bi fotoğraf çekmek 20-25 saniye sürüyor ama zamanım var benim diyenler için ideal
ikisini kıyaslamak saçma olsa da stock kamera uzun pozlamada telefon elinde hafif sallansa fotoğraflar bulanık çıkıyor. bu modda öyle bi sıkıntı yok en azından

3. google camera 3.2

Yapılacak Ayarlar;

Link:

Bende bu Versiyonu denediğimde; bu sürümde Auto Focus ve Touch Focus'u çalıştıramadım. Aydınlık Ortamda Çekim süresi kısa sürdü.

Kurmak isteyenler, cihazlarından Önce Arka Kamera için kullanılan Google Camera v5.1 sürümünü silip bunu kursunlar; yoksa üzerine kurmaya kalkınca hata veriyor.

HolyPenguen Hocamda Auto Focus çalışıyormuş, Ayrıca Karanlık Ortamdaki çekimlerde daha iyi performans aldığını söyledi. Düzgün çalıştırabilen; Auto Focus özelliği çalışan varsa, bildirirse sevinirim.

HolyPenguen Hocam Oreo tabanlı, ben ise Nougat tabanlı rom kullandığım için, belki Android Sürümü sebebiyle farkeden bir durum olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Hdr+paremeters ayarı ne olacak hocam? Bir de çekilen fotoğraflar hafiften karanlık çıkıyor bir ayarı var mıdır?

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Arkadaşlar merhaba, miui 9 global 8.2.1 sürümünü kullanıyorum. Magisk ile root işlemini tamamlayıp camera2 api modülünü etkinleştirip google camera dosyasını yükledim fakat ne hdr+ çekimlerinde ne de portre modu çekimlerinde sonuç alamadım. Kamera kapanma hatası vermiyor fakat normal de çalışmıyor. Bu miui sürümü için hangi google camera apk'sını yüklemek gerekiyor yardımcı olabilir misiniz acaba ?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59

3. google camera 3.2

Yapılacak Ayarlar;

Link:

Çok verimli degil hocsm, kapanıyor atiyor falan eski verdigin sürüm daha stabildi
[doublepost=1519569983,1519482480][/doublepost]
Hocam Ön Kamera'da Portre modu çalışana henüz denk gelmedim. Stock Android tabanlı romlarda çalıştığını söyleyen olmuş ama; ben Stock Android kurmam.

Google Camera'nın fotoğraf açısından tek eksiği, Ön Kamera'daki Portre modu kaldı.
On ve arkada hdr+ ceken ve arkada portre modu olan varmi hocam bendeki, önde hdr cekmiyor

wizardry

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi mix 2
Konular
5
Global beta oreoya yüklenmiyor mi mix 2 de dosya yazılımına yeni satır etkleim onu bunu denedim olmuyor yuklenınce açtıgımda simsiyah ekran oluyor uğraşmayın yani

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Arkadaşlar merhaba, miui 9 global 8.2.1 sürümünü kullanıyorum. Magisk ile root işlemini tamamlayıp camera2 api modülünü etkinleştirip google camera dosyasını yükledim fakat ne hdr+ çekimlerinde ne de portre modu çekimlerinde sonuç alamadım. Kamera kapanma hatası vermiyor fakat normal de çalışmıyor. Bu miui sürümü için hangi google camera apk'sını yüklemek gerekiyor yardımcı olabilir misiniz acaba ?
Nasil calisiyor sizde etkilimi deil

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60

berkan010

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Rootsuz mi6 nasıl kurabilirim

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Rootsuz mi6 nasıl kurabilirim
Bildiğim kadarıyla normalde root olmadan olmuyor. Fakat camera2 api desteği olan custom romlarda root yapmadan kurabilirsiniz. Ben o şekilde magisk kurmadan kullanmıştım.

Üst Alt