İpucu 8.4.19 Global Beta İçin Google Camera

berkan010

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Bildiğim kadarıyla normalde root olmadan olmuyor. Fakat camera2 api desteği olan custom romlarda root yapmadan kurabilirsiniz. Ben o şekilde magisk kurmadan kullanmıştım.

Cevabınız için teşekkürler. Global rom var ondada olmuyor herhalde

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Cevabınız için teşekkürler. Global rom var ondada olmuyor herhalde
Rica ederim dostum. Miui tabanlı stock romlarda malesef yok diye biliyorum. Hatta miui tabanlı custom romlarda miui pro rom haricinde destekleyen şu an için yok. ( Yanlışım var ise düzeltebilirsiniz bilen arkadaşlar ). Aosp tabanlı çoğu custom romda destek mevcut.

berkan010

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
Mi 6
Konular
14
Desteklese iyiydi baya fark varmış stok ile google kamerada

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Hdr+ on kamera ve arka ikisi birlikte calisan yokmu
[doublepost=1519846814,1519846579][/doublepost]
Hocam bu Uygulamayı Ön Kamera'da kullanın; bana gayet fark var gibi geldi Gündüz çekimlerinde bile. Daha net fotoğraf çektiğini düşünüyorum. İşlemesi de cabası.
Hem bunu hem ilk mesajdakini ayni anda kullanabiliyormuyuz

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
telefon mi4c rr6.0.0 romu var kurabilir miyim eklentiyi twrpden flashlayıp camerayı kursam

Emtalip

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muttalip
Cihazım
Mi6 128 gb
Konular
0
Sizin cihazda da sorunsuz calismasina sevindim hocam. Artik diğer modlara da göz atip beğendiğinizi kullanirsiniz :)
Bu Google camera sistemini kurmayı hiç bilmeyen biri olarak nasıl kurabilirim tarif eder misiniz.

bjkahmet

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
2
Bu Google camera sistemini kurmayı hiç bilmeyen biri olarak nasıl kurabilirim tarif eder misiniz.
1. adım Unlock (bootloader kilidi açma. forumda bl diye kısaltılan işlem) işlemi :
Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

buradaki adımları tamamladıktan sonra

2. twrp kurulumu.

Çözüldü - Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu

rom değiştirme işlemi vs işlemler buradan yapılıyor. rom değiştirmeden root yaparak da yapılıyor fakat ben denediğimde root için gerekli dosyaları kuramadım. twrp uygulamasında cihaz hafızam 0mb yani boş gibi görünüyordu bir çeşit güvenlik kilidi. daha az uğraştırdığı için telefonu twrp'den sıfırlayıp epic rom kurdum. bu romda da google camera için gerekli olan ayarlar hazır yapılı geliyordu. cihazın yedeğini alıp işleme başlamalısınız. epic rom kullanmak isterseniz linki
buradaki işlemi yapıp telefonu epic roma yükselttikten sonra bu konudaki ilk mesajdaki google camera apk'sını indirip telefon üzerinden rahatça kurabilirsiniz.

Emtalip

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muttalip
Cihazım
Mi6 128 gb
Konular
0
1. adım Unlock (bootloader kilidi açma. forumda bl diye kısaltılan işlem) işlemi :
Rehber - Mi5 Unlock == Videolu Anlatım==

buradaki adımları tamamladıktan sonra

2. twrp kurulumu.

Çözüldü - Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu

rom değiştirme işlemi vs işlemler buradan yapılıyor. rom değiştirmeden root yaparak da yapılıyor fakat ben denediğimde root için gerekli dosyaları kuramadım. twrp uygulamasında cihaz hafızam 0mb yani boş gibi görünüyordu bir çeşit güvenlik kilidi. daha az uğraştırdığı için telefonu twrp'den sıfırlayıp epic rom kurdum. bu romda da google camera için gerekli olan ayarlar hazır yapılı geliyordu. cihazın yedeğini alıp işleme başlamalısınız. epic rom kullanmak isterseniz linki
buradaki işlemi yapıp telefonu epic roma yükselttikten sonra bu konudaki ilk mesajdaki google camera apk'sını indirip telefon üzerinden rahatça kurabilirsiniz.
Tesekkur ederim sagolsa
[doublepost=1519944748,1519944733][/doublepost]Sağolun

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
bende aynı romu kullanıyorum siz nasıl root yaptınız google camera için root edip camera2apiyi aktif etmek şart çünkü
TWRP yüklemen lazım. Yükledikten sonra magisk'yi yüklüyeceksin ordan rootun dosyasını indiricek, indirilen dosyayı twrp ile flashlıcaksınız.

Üst Alt