Rom [8.1][PORT] Mi A1 için MiRoom Yükleme Rehberi

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Hotmail, WhatsApp gibi onlar bende geliyor hemen ekrana
Bende kendi posta uygulamasını kullanıyorum şimdi. Gmail uygulamasında direk sıkıntı var. Kendi posta uygulamasında anında geliyor.

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Ben yaklaşık 1-2 haftadır kullanıyorum bu romu. Maillerin 15-20 dk geç gelmesi dışında bi problem yaşamadım. Gps gayet güzel çalışıyor
Bende bu romu yükledim. Senin gibi GPS sıkıntıdan korkuyordum. Çok şükür bir sıkıntı yok.
Bende bildirimler hemen düşüyor. 15 dj filan beklemiyorum.
Şuan için bu romdan memnunum.
Tereddütteyim açıkçası rom hakkında bilgisi olan yok. Karar veremedim kurup kurmama konusunda.

yas86

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yas
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Tereddütteyim açıkçası rom hakkında bilgisi olan yok. Karar veremedim kurup kurmama konusunda.
Bende yaşadığım sıkıntılar şunlar,
Şarjı 8.1 e göre az gidiyor
Mi hesabına giriş yapamıyorsunuz.
Sadece bu iki sıkıntı var başka problem yok.

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Şarj konusu ilk tercihim. O az gidiyorsa tamamen sıkıntısız olsa da kurmam açıkcası

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Şarjı nasıl az gidiyor merak ettim açıkçası. Normal kullanımda ( sosyal medya whatsapp internet araması vs.) en az 6.30-7 saat arası ekran süresi alıyorum. Ki bu sürede yeri geliyor full parlaklıkta 2-3 saat kullandığım oluyor. 8.1 stok ile karşılaştırırsak ya aynı ya da daha iyi bu rom.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şarj konusu ilk tercihim. O az gidiyorsa tamamen sıkıntısız olsa da kurmam açıkcası
Ben hem şarj hemde miui arayüzünün kendine has özelliklerini sevdiğim için kullanıyorum. Dediğim gibi kullandığım süreçte sorun yaşamadım ve seviyorum bu romu. Eğer sıkıntı çıkarırsa stok 7.1.2 aralık sürümüne dönüş yapmayı düşünüyorum. Çünkü bana kalırsa cihazın ilk çıktığı sürüm her zaman en iyi sürüm. Bu sadece mi a1 modeli için değil her telefon için düşüncem bu yönde.

qaLo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ferit
Cihazım
Mi A1
Konular
0
Şarjı nasıl az gidiyor merak ettim açıkçası. Normal kullanımda ( sosyal medya whatsapp internet araması vs.) en az 6.30-7 saat arası ekran süresi alıyorum. Ki bu sürede yeri geliyor full parlaklıkta 2-3 saat kullandığım oluyor. 8.1 stok ile karşılaştırırsak ya aynı ya da daha iyi bu rom.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ben hem şarj hemde miui arayüzünün kendine has özelliklerini sevdiğim için kullanıyorum. Dediğim gibi kullandığım süreçte sorun yaşamadım ve seviyorum bu romu. Eğer sıkıntı çıkarırsa stok 7.1.2 aralık sürümüne dönüş yapmayı düşünüyorum. Çünkü bana kalırsa cihazın ilk çıktığı sürüm her zaman en iyi sürüm. Bu sadece mi a1 modeli için değil her telefon için düşüncem bu yönde.
Miui arayüz ve şarj süresi benimde ilk tercihim. Ama stock rom isterse şarj 10 gün gitsin kullanmam açıkcası. 2. El olarak aldım ve aldıgımda stock yüklüydü ilk işim miui yüklemek oldu. Miui pro iyi aslında ama açıkçası epic rom a göre bile kasma fazla gibi geldi bana. Özellik olarak pro derim. Biraz daha pro da kalmayı düşünüyorum bakalım kasma artacak mı

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Miui arayüz ve şarj süresi benimde ilk tercihim. Ama stock rom isterse şarj 10 gün gitsin kullanmam açıkcası. 2. El olarak aldım ve aldıgımda stock yüklüydü ilk işim miui yüklemek oldu. Miui pro iyi aslında ama açıkçası epic rom a göre bile kasma fazla gibi geldi bana. Özellik olarak pro derim. Biraz daha pro da kalmayı düşünüyorum bakalım kasma artacak mı
Ben pro kullanmadım fakat daha önce epic kullandım. Epicte sürekli farklı farklı hatalarla karşılaştım. Şuan miui.eu stable olan sürümü kullanıyorum çok memnunum.

numan5151

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Ma1
Konular
10
Bende bugün itibari ile epic Roma geçtim bildirim sesi yüzünden Android den soğudum çok stabil geldi inşallah sorun yasamam

Offwhite

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Mi A1
Konular
2
Onlarca rom denemiş biri olarak(orijinal rom,epic rom aosp tabanlı android 8 ve 9 romlar -RR ,lineage,pixel vb..-) kullandığım en iyi rom diyebilirim..Miui akıcuiılığı ve işlevselliği on numara,şarj süresi oldukça iyi...Ama bir türlü çözemediğim bir sorun var :/
Sim kart etkinleştirilemedi diyor...Forumdaki tüm yöntemleri denedim olmuyor..en son cihazı bul seçeneğini kapatıp,etkinleştirilemedi uyarısını bypass yapayım dedim,micloud tan cihazı bul özelliğini kapat deyince hata veriyor,yine kapatmıyor..her etkinleştirme denemesinde 83 krş faturaya SMS ilavesi oluyor...sırf bu nedenle Pie 9 resurection remix custom rom'a geri döneceğim sanırım...

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-13-01-19-24-897_com.miui.cloudservice.png
    Screenshot_2019-06-13-01-19-24-897_com.miui.cloudservice.png
    302,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2019-06-12-23-54-43-840_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-06-12-23-54-43-840_com.miui.home.png
    255,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Onlarca rom denemiş biri olarak(orijinal rom,epic rom aosp tabanlı android 8 ve 9 romlar -RR ,lineage,pixel vb..-) kullandığım en iyi rom diyebilirim..Miui akıcuiılığı ve işlevselliği on numara,şarj süresi oldukça iyi...Ama bir türlü çözemediğim bir sorun var :/
Sim kart etkinleştirilemedi diyor...Forumdaki tüm yöntemleri denedim olmuyor..en son cihazı bul seçeneğini kapatıp,etkinleştirilemedi uyarısını bypass yapayım dedim,micloud tan cihazı bul özelliğini kapat deyince hata veriyor,yine kapatmıyor..her etkinleştirme denemesinde 83 krş faturaya SMS ilavesi oluyor...sırf bu nedenle Pie 9 resurection remix custom rom'a geri döneceğim sanırım...
Aynı sorunu ben epic romda yaşamıştım. Çözümünü malesef bulamadım. Şuan miui.eu romu kullanıyorum. Herşeyinden memnunum tavsiye ederim. Mi hesabına giriş yapmadım lakin onu belirteyim.

Üst Alt