Rom [8.1][PORT] Mi A1 için MiRoom Yükleme Rehberi

yas86

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yas
Cihazım
Mi a1
Konular
0
Bu arada ben şarj konusunda bugün yüz tanıma ile kilidin açılmasını kapattım. Bugün şarjı daha iyi gitti

Offwhite

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Mi A1
Konular
2
Aynı sorunu ben epic romda yaşamıştım. Çözümünü malesef bulamadım. Şuan miui.eu romu kullanıyorum. Herşeyinden memnunum tavsiye ederim. Mi hesabına giriş yapmadım lakin onu belirteyim.

Merhaba..bende sizin bahsettiğiniz bu romu kullanıyordum..sim kart etkinleştirilemedi hatası veren bu :)) yüklendikten sonra sim kartı görmedi,epic romdaki dual volte ,wifi yamasını yüklendikten sonra sim kartı tanıyor,ancak aktifleşmiyor..Türk Telekom dan kaynaklandığı kanısına vardım ,topu onlara attım:)) faturaya 15 TL lik bir ilave yaptıkları nedeniyle

numan5151

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Ma1
Konular
10
Ben sim kart etkinlestirmeyi bildirimlerden kapattim sola çekince bildirimlerden gösterme yaptım ama bu faturaya yansıma olayını anlamadim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

0.80 kurus banada yansımış ama 10-11 haneli bir numara gozukuyor ben bildirimi birdaha gösterme dedim gelmiyor yeterli mi bu acaba para yansimamasi için

Son düzenleme:

Tersah

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasret
Cihazım
Xiaomi mi a1
Konular
0
Ben sim kart etkinlestirmeyi bildirimlerden kapattim sola çekince bildirimlerden gösterme yaptım ama bu faturaya yansıma olayını anlamadim

0.80 kurus banada yansımış ama 10-11 haneli bir numara gozukuyor ben bildirimi birdaha gösterme dedim gelmiyor yeterli mi bu acaba para yansimamasi için
Telefon her yeniden başlatıldığında tekrar kesilecek o ücret. Aynı dertten bende müzdaripim. Yaklaşık 8 tl faturaya fazladan yansıdı. Ama ben bu sıkıntıyı epic romda yaşadım. Şuan kullandığım romda da ilk kurulum sonrası mi hesabına hiç giriş yapmadım. Şuan herhangi bi sorunum da yok.

numan5151

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Ma1
Konular
10
Yeniden baslatmada bende sıkıntı yok zaten ilk yaptığımda etkinlesti sanırım baktım gitmiyor ekrandan bildirimlerde birdaha gösterme dedim gelmedi sorun mi hesabinida kolayca aktif ettim tekrar para kesme olur mu acaba dün geçtim Roma faturada sadece dün tarihli 1 tane 80 kuruş var

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ana Başlık - Sıkça Sorulan Sorular

Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

numan5151

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Ma1
Konular
10
Ana Başlık - Sıkça Sorulan Sorular

Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.
Cantara sim etkinleştirme yetkilerini kaldırdım fakat mi hesap altında dediklerini bulamadım zaten bana uyarı da gelmiyor bildirimlerden kapattim gelmesini sadece ilk kurduğum gün 0.80 kuruş bir kesinti oldu onun dışında üç gündür kontrol ediyorum herhangi bir kesinti olmadı sıkıntı olur mu sence yoksa problem ortadan kalkmış mı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Cantara sim etkinleştirme yetkilerini kaldırdım fakat mi hesap altında dediklerini bulamadım zaten bana uyarı da gelmiyor bildirimlerden kapattim gelmesini sadece ilk kurduğum gün 0.80 kuruş bir kesinti oldu onun dışında üç gündür kontrol ediyorum herhangi bir kesinti olmadı sıkıntı olur mu sence yoksa problem ortadan kalkmış mı
Bu durumda gönderilen SMS ile SIM kartınız etkinleştirilmiştir. Siz telefonunuzu sıfırlamadığınız sürece tekrar SMS gönderilmeyecektir. Bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

dugers

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Syt
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makine Müh
Konular
1
Ukrai ne 4pda'da xiaomi.eu_multi_tissot_9.6.5 sürümünü çıkartmış. Baya hızlı atıyor portlayıp yolluyor.
Yüklemek isteyenlere link

numan5151

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Numan
Cihazım
Ma1
Konular
10
Ukrai ne 4pda'da xiaomi.eu_multi_tissot_9.6.5 sürümünü çıkartmış. Baya hızlı atıyor portlayıp yolluyor.
Yüklemek isteyenlere link

Yukledin mi sen nasıl

Bu durumda gönderilen SMS ile SIM kartınız etkinleştirilmiştir. Siz telefonunuzu sıfırlamadığınız sürece tekrar SMS gönderilmeyecektir. Bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.
Anladım tamamdır tşk ederim cantara

Üst Alt