Haber 64 Megapiksel kameralı Realme XT

Bu kamera değerleri kaça kadar çıkacak sizce daha fazla ilerler mi ne diyorsunuz. Bundan 5 yıl önce sanırım 12 megapiksel nur nimetti :)
Realme XT özellikleri
Arka tarafında dört kameraya ev sahipliği yapan Realme XT’nin ana kamerasını, 64 Megapiksel çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL Bright GW1 oluşturuyor. 48 Megapiksel sensörler ile benzer şekilde 0.8 mikron piksel büyüklüğüne sahip olan bu kamera, 16 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar üretiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yüksek çözünürlüklü diğer telefonlar ile benzer şekilde, dört piksel birleştirilerek bir piksel oluşturuluyor. Buna 8 Megapiksel ultra geniş açılı ve 2 Megapiksel makro kameranın yanı sıra, 2 Megapiksel derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.
Ekran çentiğinde yani önde 16 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor.
Realme XT’nin diğer özellikleri Realme 5 Pro ile benzer. 6.4 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunan ve parmak izi okuyabilen telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 712 işlemciden alıyor. 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 712, 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.

4 GB / 6 GB / 8 GB RAM seçenekleri sunan telefonun, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki depolama kapasitesi bulunuyor. 4000 mAh’lık bataryadan beslenen ve 20W hızlı şarj desteği olan telefon, Eylül ayının ortasında satışa çıkacak.

Kaynak:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
41 olması lazım Yes~~
Tam hatırlamıyorum hocam işin aslı araştırmadan aklımda kaldığı kadarıyla yazdım. giggle~~

Zamanının efsanesiydi 8=)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihaz geliştiricileri cihazları satabilmek için kameraya hücum ettiler. Eskiden 5 megapiksel yeterli gelirdi şimdi her yanımız megapiksellerle dolu. Ne yapacağım ben bu kadar çok yüksek çözünürlüğü, evimin dışını fotoğrafla kaplatmayacağım ki kayıpsız 60 70 80 megapiksel lazım olsun. Ekranlar 16 milyon renk kameralar megapiksel megapiksel, gözümün görmesininde sınırı var. İnsan gözü en fazla 10 milyon rengi ayırt edebiliyormuş, göremediğimiz 6 milyon rengi merak ediyorum. giggle~~

Son düzenleme:

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Google tek kamerayla neler yapıyor valla bu kamera 5-de koysa 10 da koysa adam akıllı yazılımı yapmadıktan sobra çöp benim gözümde

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Bu kamera değerleri kaça kadar çıkacak sizce daha fazla ilerler mi ne diyorsunuz. Bundan 5 yıl önce sanırım 12 megapiksel nur nimetti :)
Realme XT özellikleri
Arka tarafında dört kameraya ev sahipliği yapan Realme XT’nin ana kamerasını, 64 Megapiksel çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL Bright GW1 oluşturuyor. 48 Megapiksel sensörler ile benzer şekilde 0.8 mikron piksel büyüklüğüne sahip olan bu kamera, 16 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar üretiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yüksek çözünürlüklü diğer telefonlar ile benzer şekilde, dört piksel birleştirilerek bir piksel oluşturuluyor. Buna 8 Megapiksel ultra geniş açılı ve 2 Megapiksel makro kameranın yanı sıra, 2 Megapiksel derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.
Ekran çentiğinde yani önde 16 Megapiksel çözünürlüğünde kamera yer alıyor.
Realme XT’nin diğer özellikleri Realme 5 Pro ile benzer. 6.4 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunan ve parmak izi okuyabilen telefon, gücünü Qualcomm Snapdragon 712 işlemciden alıyor. 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 712, 2.3 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.

4 GB / 6 GB / 8 GB RAM seçenekleri sunan telefonun, 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki depolama kapasitesi bulunuyor. 4000 mAh’lık bataryadan beslenen ve 20W hızlı şarj desteği olan telefon, Eylül ayının ortasında satışa çıkacak.

Kaynak:
Elinize emeğinize sağlık.Fotograf konusunda yenilik bekleyen arkadaşlarımız için yararlı.bir paylaşım.Teşekkürler..

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Elinize sağlık. Ama artık her marka model cihaz çıkartıp kamera özelliklerini fuller oldu. Sanırım tercihlerimizi yazılım ve güncelleme desteği birazda şarjın ne kadar gittiği ile ölçeceğiz.
Ben yine de büyük ekran tercih edeceğim, Max4, 7.2 inch, Max5 - 7.5 inch gibi

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Ben yine de büyük ekran tercih edeceğim, Max4, 7.2 inch, Max5 - 7.5 inch gibi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Hocam, subliminal mesaj mı yolluyorsun ? giggle~~ Max aşkımı biliyorsun, şimdi gidip A2 yi satıp max 3 alacağım. haha-- Yada 4 ü bekleyim daha büyük olacağı aşikar.

Üst Alt