Yardım 4a Giga Versiyon Bölge ve Özellik Sorunu

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
75 mbps internet hızım var. Evimin üst katında interneti kullanmak için tp link menzil genişletici kullanıyorum fakat eskidi yavaşladı. Xiaomi almak istiyorum fakat hangi model daha iyidir tavsiyelerinizi almak isterim. Mi Wifi Pro işimi görür mü yoksa router 3 veya 4a modellerini mi almalıyım ? Ping mümkün olduğunca düşük ve hız kaybının az olması gerekiyor.

GÜNCELLEME: 4a giga model aldım hızı vs. çok iyi fakat 2 sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı kablosuz tekrarlayıcı modunda dual band açık kullanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Aynı anda maksimum 8 cihaz bağlarım. 5ghz desteği olmalı ve benim asıl önem verdiğim şuan kullandığım routerdeki gibi modemde 75mbps olan hız 10mbps olmamalı ve ping düşük olmalı

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Hocam eğer bütçe el veriyorsa şu ürüne bakabilirsiniz. ömürlük kullanırsınız gibi geliyor :)

Eğer çok cihaz bağlayacaksanız ve gelişmiş kullanacaksanız 4C modeli, sadece bir kaç cihaz bağlayacaksanız ve basit olsun derseniz de Wifi Pro modelini tercih edebilirsiniz.

sizce 4a modelini mi 4c modelini mi almalıyım

Oyla:

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
tp link re205 kullanıyorum gayet memnunum modemdeki hız neyse onu veriyor. 5ghz de var . Ama bundan sonra daha iyileri de çıkmıştır tabi

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Ben şuan Tp-Link TL WA 801 ND cihazı 3.5 yıldır kullanıyorum. 85TL'ye almıştım gayet yeterli bir süre bence. Alırken 5ghz modem ve cihazlarım yoktu dikkat etmedim. Şimdi tüm cihazlar ve modem 5ghz olduğu için özellikle 5ghz destekli olmasını istiyorum. Ping ise oyunlarda bile maks. 60 oluyordu fakat birkaç aydır ping 600ün altına düşmüyor. Modemde 75 olan hız önceden 25 30larda gezinirken şuan 4mbps indirme hızını zor alıyorum. Bulunduğum odaya çok az bir sinyal gönderebilen modeme bağlanınca hız daha yüksek oluyor. Birde yeni alacağım cihazda dual bant özelliği olmalı çünkü şuanki cihazımda bu özellik yok modemle aynı isimde yayın yapıyor. Cihazlar bazen modeme bağlanıyor bağlantı stabil olmuyor.

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
4C modelini By.TRabZonLu™ hocam aktif olarak kullanıyor, onun görüşleri ve tavsiyeleri bence daha yerinde olacaktır hocam :)
Herhangi bir problem yaşamadan sorunsuz kullanıyorum. Tek tavsiyem router 'a rom güncellemesi yapılmaması, yapılacak olan rom çince ve artık çoğu şeyden mahrum oluyorsunuz özellikel miwifi uygulaması vs çalışmıyor.

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Herhangi bir problem yaşamadan sorunsuz kullanıyorum. Tek tavsiyem router 'a rom güncellemesi yapılmaması, yapılacak olan rom çince ve artık çoğu şeyden mahrum oluyorsunuz özellikel miwifi uygulaması vs çalışmıyor.
Aynı şey 4a giga model içinde geçerli mi

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
4a giga model aldım hızı vs. çok iyi fakat 2 sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı kablosuz tekrarlayıcı modunda dual band açık kullanıyorum

Oyla:
Üst Alt