Yardım 4a Giga Versiyon Bölge ve Özellik Sorunu

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
75 mbps internet hızım var. Evimin üst katında interneti kullanmak için tp link menzil genişletici kullanıyorum fakat eskidi yavaşladı. Xiaomi almak istiyorum fakat hangi model daha iyidir tavsiyelerinizi almak isterim. Mi Wifi Pro işimi görür mü yoksa router 3 veya 4a modellerini mi almalıyım ? Ping mümkün olduğunca düşük ve hız kaybının az olması gerekiyor.

GÜNCELLEME: 4a giga model aldım hızı vs. çok iyi fakat 2 sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı kablosuz tekrarlayıcı modunda dual band açık kullanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Novumm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Ülger
Cihazım
Mi RA4 Gigabit
Meslek
Turist Rehberi
Konular
0
Adı üstünde tekrarlayıcı yanı modem deki ayarı tekrarlar değiştire bilsen bile sorun çıkar 2 cihaz cakışır eger ayar degistire ceksen acces pount moduna alacaksın. Hem tekrarla diyorsun sonrada ayar degistirecem diyorsun kendi kendine çelişki ye girersin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kablo ile baglama işlemi yapıldıktan sonra çoğu özellik açılıyor. Çok saçma bir özellik maalesef
Kablolu bağlantı en iyi bağlantı sekli dir stabil calisir imkan varsa kablo tercih et

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Adı üstünde tekrarlayıcı yanı modem deki ayarı tekrarlar değiştire bilsen bile sorun çıkar 2 cihaz cakışır eger ayar degistire ceksen acces pount moduna alacaksın. Hem tekrarla diyorsun sonrada ayar degistirecem diyorsun kendi kendine çelişki ye girersin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kablolu bağlantı en iyi bağlantı sekli dir stabil calisir imkan varsa kablo tercih et
Kablolu gibisi yok ama kablolu mümkün değil. Cihazdan çok memnunum. Konuda bahsettiğim özelliklerde birkaç basit özellikti. Cevap veren herkese teşekkürler.

Oyla:

fatihbayindir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
xiaomi 4a gigab
Konular
0
bu cihaz ben de war fakat cihaza çin versiyonunu atınca tüm özelliklerin çalışabileceğinden wifi anten gaininin daha yüksek yapabileceğinden bahsediliyor.
ama nasıl yapılıyor hiç bir bilgim yok burda çin versiyon atan arkadaş warsa izlenimleirni yazabilir mi ???
5 ghz de mesela kanallar çok az...

Oyla:

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
75 mbps internet hızım var. Evimin üst katında interneti kullanmak için tp link menzil genişletici kullanıyorum fakat eskidi yavaşladı. Xiaomi almak istiyorum fakat hangi model daha iyidir tavsiyelerinizi almak isterim. Mi Wifi Pro işimi görür mü yoksa router 3 veya 4a modellerini mi almalıyım ? Ping mümkün olduğunca düşük ve hız kaybının az olması gerekiyor.

GÜNCELLEME: 4a giga model aldım hızı vs. çok iyi fakat 2 sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı kablosuz tekrarlayıcı modunda dual band açık kullanıyorum
Hocam aynı router bende var .Cihazı router moduna alınca çoğu özellik desteklemiyor.Yani kablosuz yoll tekrarlayıcı yapınca özellikler çalışmıyor.O özellikler sadece kablolu teklayicida çalışıyor

Oyla:
Üst Alt