Yardım 4a Giga Versiyon Bölge ve Özellik Sorunu

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
75 mbps internet hızım var. Evimin üst katında interneti kullanmak için tp link menzil genişletici kullanıyorum fakat eskidi yavaşladı. Xiaomi almak istiyorum fakat hangi model daha iyidir tavsiyelerinizi almak isterim. Mi Wifi Pro işimi görür mü yoksa router 3 veya 4a modellerini mi almalıyım ? Ping mümkün olduğunca düşük ve hız kaybının az olması gerekiyor.

GÜNCELLEME: 4a giga model aldım hızı vs. çok iyi fakat 2 sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı kablosuz tekrarlayıcı modunda dual band açık kullanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
4a modelini kullanıyorum eger komşuya verecekseniz ve komşuda bir tekrarlayıcı varsa o cihaza belirli bir hız ataması yaparsınız download ve upload olarak üst komşu daha yüksek bir hıza çıkamaz upload da kısıtlarsanız dosya gönderimi yapsa bile size ayarladıgınız kadar download ve upload kalır ve ping sorunu yaşamazsınız

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
4a modelini kullanıyorum eger komşuya verecekseniz ve komşuda bir tekrarlayıcı varsa o cihaza belirli bir hız ataması yaparsınız download ve upload olarak üst komşu daha yüksek bir hıza çıkamaz upload da kısıtlarsanız dosya gönderimi yapsa bile size ayarladıgınız kadar download ve upload kalır ve ping sorunu yaşamazsınız
Kendi evimin üst katı için aldım bu yüzden hız sınırına ihtiyaç duymuyorum modemde 75 olan hız mi wifi uygulamasında zayıf uyarısı vermesine rağmen 50 olarak geliyor önceki cihazımda 75 olan hız 2 olarak geliyordu şuan iki sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Kendi evimin üst katı için aldım bu yüzden hız sınırına ihtiyaç duymuyorum modemde 75 olan hız mi wifi uygulamasında zayıf uyarısı vermesine rağmen 50 olarak geliyor önceki cihazımda 75 olan hız 2 olarak geliyordu şuan iki sorunum var. Cihazın bölgesi mi wifi uygulamasında almanya gözüküyor bölgeyi Almanya yapmadan uygulama çalışmıyor ikincisi ise ilk kurduğumda uygulamada birçok farklı menü özellik vardı kurduktan bir süre sonra bunlara girmek istediğimde cihaz desteklemiyor hatası vermeye başladı
hocam bilmiyorum o sorunu ama ben güzel şekilde kullanıyorum hız sınırındaki kastım şuydu hani online oyunlarda 1mbps upload 1 mbps download bile olsa yetiyor ve ping sorunu olmasın diye söylemiştim

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
bölgeyi tükçe yapınca routerde ayarlı bölge ile sizin bölgeniz uyuşmuyor lütfen almanya yapın. türkiye olarak kullanmanız için bölgeyi değiştirin diyor birde mi wifi uygulamasının araç kutusundaki hiçbirşey çalışmıyor cihaz desteklemiyor yazıyor ilk kurduğumda hepsi çalışıyordu

Oyla:

Novumm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Ülger
Cihazım
Mi RA4 Gigabit
Meslek
Turist Rehberi
Konular
0
bölgeyi tükçe yapınca routerde ayarlı bölge ile sizin bölgeniz uyuşmuyor lütfen almanya yapın. türkiye olarak kullanmanız için bölgeyi değiştirin diyor birde mi wifi uygulamasının araç kutusundaki hiçbirşey çalışmıyor cihaz desteklemiyor yazıyor ilk kurduğumda hepsi çalışıyordu
Ustam cihazı büyük ihtimal repater tekrarlayıcı olarak kullandın için modem in ayarları geçerli olsun diye çoğu özelikleri devre dışı oluyor ayarların tümünü kullanmak için cihazı access point olarak kullanman lazım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkes soruyor ama cvp veren yok cihazı neden sadece Almanca ile kullana biliyoruz.
????

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Cihaz dili Türkçe fakat bölge almanya. Evet kablosuz tekrarlayıcı modunda kullanıyorum hiçbir özellik çalışmıyor

Oyla:

Novumm

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Ülger
Cihazım
Mi RA4 Gigabit
Meslek
Turist Rehberi
Konular
0
Cihaz dili Türkçe fakat bölge almanya. Evet kablosuz tekrarlayıcı modunda kullanıyorum hiçbir özellik çalışmıyor
Tekrarlayıcı modunda çalışmaz modemden yapacaksın ayarları. Modem eski router daha iyi se Access Point olarak kullanacaksın. O zaman bütün ayarlar ve özelikler aktif olur

Oyla:

çilekeş

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Konular
87
Tekrarlayıcı modunda çalışmaz modemden yapacaksın ayarları. Modem eski router daha iyi se Access Point olarak kullanacaksın. O zaman bütün ayarlar ve özelikler aktif olur
Modem gayet iyi. Cihazı menzil genişletmek için aldım işini de gayet iyi yapıyor.

Oyla:

CyberXTR

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Mi Box S
Konular
0
Cihaz bölgesi bende de Almanya görünüyordu resetleme yaptıktan sonraki kurulumda istediğin bölge seçilebiliyor. Ben tarayıcı üzerinden kurulu yaptım.

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Modem gayet iyi. Cihazı menzil genişletmek için aldım işini de gayet iyi yapıyor.
Kablo ile baglama işlemi yapıldıktan sonra çoğu özellik açılıyor. Çok saçma bir özellik maalesef

Oyla:
Üst Alt