Karşılaştırma 4 bin liraya kadar öneri ?

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Öncelikler kesinlikle bunlar.

Kamera
Sosyal medya
Batarya
Cihazın akıcı olması

Oyun vb kesinlikle yok yani.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mi 11 lite ya da a52

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Ben de redmi konusunda şüpheliyim biraz, mi serisinden daha düşük sanırım kalite olarak

Mi serisinin lite verisonu Redmi Note prolar ile aynı hocam Lite serisi üvey evlat gibidir.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
A52 OIS bulunduruyor ama 1080P videolarda destek var sadece, OIS olmasına rağmen de çok başarılı değil bence kalitesi. Daha kutusunda 25 W şarj aleti çıkmıyor, kendiniz almak zorundasınız. Lite serisi de yazılım anlamında (diğer mi modellerine göre daha stabiller ) premium hissiyat anlamında asla üzmez. Asıl tavsiyem olursa sosyal medyada paylaşım yapan birisi ise kullanacak kişi iPhone SE 2020 alması, sosyal medyada çok optimize çalışıyor Apple cihazlar kameraları ile. Bence fotoğraf ve video çekiminde iPhone SE rakipsiz bütçe çıkabilirseniz. Diğer özellikler anlamında geride işlemci ve kamera dışında ama sosyal medyada bir story bile atarken 7 bin liralık Android cihazı gerisinde bırakıyor.

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
A52 OIS bulunduruyor ama 1080P videolarda destek var sadece, OIS olmasına rağmen de çok başarılı değil bence kalitesi. Daha kutusunda 25 W şarj aleti çıkmıyor, kendiniz almak zorundasınız. Lite serisi de yazılım anlamında (diğer mi modellerine göre daha stabiller ) premium hissiyat anlamında asla üzmez. Asıl tavsiyem olursa sosyal medyada paylaşım yapan birisi ise kullanacak kişi iPhone SE 2020 alması, sosyal medyada çok optimize çalışıyor Apple cihazlar kameraları ile. Bence fotoğraf ve video çekiminde iPhone SE rakipsiz bütçe çıkabilirseniz. Diğer özellikler anlamında geride işlemci ve kamera dışında ama sosyal medyada bir story bile atarken 7 bin liralık Android cihazı gerisinde bırakıyor.
Asıl olarak hep apple var kafada ama se edition ekran yapısı çok eski duruyor. Dediğim gibi iPhone 6plus bile genel olarak yetiyor eşime. Deli gibi paylaşım da yapan biri değil zaten. Oyun kesinlikle yok. Önemli olan iki şey kamera ve batarya. Kamera olarak üstün mü sizce se 2020 a52den?

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Asıl olarak hep apple var kafada ama se edition ekran yapısı çok eski duruyor. Dediğim gibi iPhone 6plus bile genel olarak yetiyor eşime. Deli gibi paylaşım da yapan biri değil zaten. Oyun kesinlikle yok. Önemli olan iki şey kamera ve batarya. Kamera olarak üstün mü sizce se 2020 a52den?

Orta segment telefonlarının kamerası iPhone'lar ile yarışamaz. 8 GB RAM ile göz boyamasından başka bir şey değil şahsen A52 :)

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68

Üstündür, değildir bilmiyorum ama tek bildiğim şey günde 2 kez şarja takmak zorunda kalabilirsiniz. Hiç tavsiye etmiyorum istediği kadar iyi olsun bataryası çöp olan cihaz alınmaz.

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Üstündür, değildir bilmiyorum ama tek bildiğim şey günde 2 kez şarja takmak zorunda kalabilirsiniz. Hiç tavsiye etmiyorum istediği kadar iyi olsun bataryası çöp olan cihaz alınmaz.
Evet bataryası ile ilgili kimse memnun değil gibi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Eşiniz için o fiyat bandında a52 veya mı 11 lite kesinlikle. Mi 11 lite tasarım açısından çok başarılı, kamera konusunda tatmin edeceğini düşünüyorum iki cihazında

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Eşiniz için o fiyat bandında a52 veya mı 11 lite kesinlikle. Mi 11 lite tasarım açısından çok başarılı, kamera konusunda tatmin edeceğini düşünüyorum iki cihazında
A52ye bakıyorum konuya yazıldığından beri, henüz canlı göremedim. Gözüme çarpan tek sıkıntı kasada esneme var diyenler olmuş ama nedir ne değildir tam bilemiyorum tabi

Üst Alt