Karşılaştırma 4 bin liraya kadar öneri ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
MIUI 12 ve 12.5 rezaletinden sonra garantisiz alınmayacaksa başka bir markaya yönelmenizi tavsiye ederim. A52 fena olmayan bir seçenek. Realme 7 Pro da güzel cihaz ve 500₺ daha ucuz ancak A52'nin OIS, NFC, suya dayanıklılık gibi artı yönleri de var.

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
MIUI 12 ve 12.5 rezaletinden sonra garantisiz alınmayacaksa başka bir markaya yönelmenizi tavsiye ederim. A52 fena olmayan bir seçenek. Realme 7 Pro da güzel cihaz ve 500₺ daha ucuz ancak A52'nin OIS, NFC, suya dayanıklılık gibi artı yönleri de var.
A52yi de yine muhtemelen internetten alacağım, nasıl ucuz olacaksa. Samsung garantili mi olmalı, bildiğiniz kronik problemi var mı?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Note 10 proda arka kamera daha teferruatlı gözüküyor, 108mp diyor ne kadar sunabiliyor bunu bilmiyorum tabi ama

Hocam gönül isterki İPhone 11 alıp hiç bulaşmamaniz buralara zaten bu forumdada çoğu kişi bütçesi yetse Apple alır ama bu 108 mp pazarlama taktiklerine kanmayın redmi cihaz almayın hocam mi 11 lite 1 pişman ediyorsa redmi 3 pişman eder. Zaten eşiniz iostan androide geçince bi takım sorunlar yaşayabilir sosyal medya ve görüntülü görüşme kalitesi güncelleme sorunları gibi İPhone 11 mi 11 lite galaxy A52 başka cihaza bakmayın derim.

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Hocam gönül isterki İPhone 11 alıp hiç bulaşmamaniz buralara zaten bu forumdada çoğu kişi bütçesi yetse Apple alır ama bu 108 mp pazarlama taktiklerine kanmayın redmi cihaz almayın hocam mi 11 lite 1 pişman ediyorsa redmi 3 pişman eder. Zaten eşiniz iostan androide geçince bi takım sorunlar yaşayabilir sosyal medya ve görüntülü görüşme kalitesi güncelleme sorunları gibi İPhone 11 mi 11 lite galaxy A52 başka cihaza bakmayın derim.
Ben de aslında almak istemiyorum bu tür cihazlar ama 11 bizi yoracak şuan. Eldeki 6plusın da tadı kaçmaya başladı batarya değiştirdikten sonra. Samsung A52 dışında eledim gibi şuan diğerlerini, Lite ürün dediğim gibi kafama yatmıyor

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ben de aslında almak istemiyorum bu tür cihazlar ama 11 bizi yoracak şuan. Eldeki 6plusın da tadı kaçmaya başladı batarya değiştirdikten sonra. Samsung A52 dışında eledim gibi şuan diğerlerini, Lite ürün dediğim gibi kafama yatmıyor

Adının lite olması sizi korkutmasın mi 11 amiral gemisi mi 11 lite orta seviye cihaz galaxy a52 a72 ye rakip ayrıca xiaomi arayüzü ios benzerliginden dolayı mi 11 lite öneririm Samsung çok karman çorman.

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Adının lite olması sizi korkutmasın mi 11 amiral gemisi mi 11 lite orta seviye cihaz galaxy a52 a72 ye rakip ayrıca xiaomi arayüzü ios benzerliginden dolayı mi 11 lite öneririm Samsung çok karman çorman.
İkisiyle ilgili biraz video izleyip kağıt üstü değerlerine bakayım, teşekkür ederim.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
A52yi de yine muhtemelen internetten alacağım, nasıl ucuz olacaksa. Samsung garantili mi olmalı, bildiğiniz kronik problemi var mı?

A52'nin zaten ithalatçı garantilisi yok diye biliyorum. İnternette alırken yanında "Samsung Türkiye Garantili" yazar zaten.

Kronik sorunu var mı, yok mu bilemem; kullanıcılarından yorum almanız lazım. Yazılım açısından MIUI kadar sorunlu olduğunu sanmıyorum.

Mi 11 Lite çok tavsiye etmem. 12.5 bu modele de bolca sorunlar yaşattı ve yaşatıyor da. Ayrıca kamera performansı (özellikle ön kamera) Xiaomi'de berbat, Mi 11 Lite için de geçerli bu. Note 10 Pro'nun da 108 mp kamerası da resmen reklam. Note 8'de 48 mp mp modunda çektiğim fotoğraf 16-18 mb tutarken Note 10 Pro'da 108 mp çektiğimde 12 mb yer kapladı. Utanmasa detay seviyesini de daha az verecekti. Boyut her şey değildir tabi ama kamerasını ben beğenmedim şahsen (108 mp dışındaki modlarda da).

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Her markanın kendine göre sorunları var.
Xiaomi yazılım ile sorun yaratıyor genelde.
Samsung ise fiziksel sorunlar ile üzer hiç şaşmaz. Mesela A52 cihazlarda esneme sorunu var buna dikkat etmek gerekiyor. Şu günlerde iyi bir cihaz almak için 8-10 bin TL gibi rakamları gözden çıkarmak gerekiyor maalesef. 3-5 binlik cihazlarda kusursuz diye bir şey yok maalesef kur sebepleri sağolsun.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Garantili xiaomi alınmaz.