Soru 3 ve 4 cü çekirdeğin çalışmaması [emoji29]

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Merhaba arkadaşlar. Böyle güçlü Snapdragon 821 olan telefonda nasil oluyorda diger 3 ve 4 cü çekirdek calismaz anlamıyorum sanki yok gibi 2 cekirdekli tlefon gibi çalışıyor boşta duruncada yok guclu oyun oynarsam da devreye girmiyor? Miui dan desem Aosp tabanlı romlarda çalışsa bile oyunlarda kasma oluyor bu nedendir acaba? Bir çok videoda İşlemci 820 olan Mi 5 ve S7 de Pubg ultra grafikte kasmiyor ama Mi 5s te düşük grafikte kasıyor sorun nedir acaba? Cpu monitör programinda çekirdeklerin hiç kullanılmadığı görüyorum..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Xiaomi de bunu yapanlara katıldı diyorum... Maalesef. Çünkü global e açılıyor çaresi yok.
Ama faha zayif telefon olan note 4x te 8 çekirdekte çalışıyor oyunlarda da kasmiyor ne anladim ben bu Sd 821 den?!

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Suan hangi romdasiniz ? Lineagedede kapanirmi çekirdekler?

Oyla:

ibrahimyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5s
Konular
4
bugün xiaomi mi a1 e çekirdek programı ni kurdum. 8 çekirdegin tamamı da çalışıyordu. benim mi 5s in 2 çekirdeği. tamamen saçmalamış xiaomi.is yerinde 10 kisiye aldirmistim. bir daha ne alırım ne aldırırım

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
bugün xiaomi mi a1 e çekirdek programı ni kurdum. 8 çekirdegin tamamı da çalışıyordu. benim mi 5s in 2 çekirdeği. tamamen saçmalamış xiaomi.is yerinde 10 kisiye aldirmistim. bir daha ne alırım ne aldırırım
Bende cogu kisiye övdüm tavsiye ettim şık telefon kamerasida güzel ama işte böyle eksikleri var.. bugun Geliştirici seçeneklerden Miui optimizasyon kaldirdim 4 cekidekte calistini hemen tel isindi sonra 2si yine kapandi yine eski haline aldim

Oyla:

ibrahimyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5s
Konular
4
Bende cogu kisiye övdüm tavsiye ettim şık telefon kamerasida güzel ama işte böyle eksikleri var.. bugun Geliştirici seçeneklerden Miui optimizasyon kaldirdim 4 cekidekte calistini hemen tel isindi sonra 2si yine kapandi yine eski haline aldim

evet optimizasyonu kapatınca cekirdekler acilip bi süre sonra yine kapanıyor. bende eski haline geri çevirdim. yani optimizasyon açık kullanıyorum

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
evet optimizasyonu kapatınca cekirdekler acilip bi süre sonra yine kapanıyor. bende eski haline geri çevirdim. yani optimizasyon açık kullanıyorum
Lineageden geri buna stock roma gecmistim ama yine ona gecmeyi düşünüyorum hem çekirdek icin hem google camera icin... Sizce dogrumu yaomis olurum rom degismekten biktim artik

Oyla:

ibrahimyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5s
Konular
4
Lineageden geri buna stock roma gecmistim ama yine ona gecmeyi düşünüyorum hem çekirdek icin hem google camera icin... Sizce dogrumu yaomis olurum rom degismekten biktim artik

ben eskiden cok rom değiştirirdim. özellikle galaxy s3 te kurmadıgim rom kalmamıştı. insan bi sure sonra yoruluyor. s3 u satinca iphone 7 almistim onda zaten pek yapamıyorsunuz.. sonra mi 5s i aldim ve buna baska rom yuklemedim hiç. yorulduğum icin. oyuzden birşey diyemem. yorulduysaniz en sevdiğiniz romu yukleyin sonra teli degisene kadar hiçbirsey yüklemeyin bence.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
En iyisi benim gibi yapın :)
Silin Cpu-Z, Kernel Adiutor gibi programları.
Global epic rom yükleyin.
Kurcalamadan kullanmaya başlayın.
Yoksa rom manyağı oluyoruz.
Ben bu sayede rom değiştirmemeye olayından uzun süre uzak kaldım. 9.5 gelsin onu yükleyip öyle devam etmeyi düşünüyorum.
Çok zaman alıyor rom işleri, bıktım :)

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Suan siz hangi romdasini ve pil süresi nasil ekran suresi kac saat alıyor sunuz? Ben stock beta son surumdeyim

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
En iyisi benim gibi yapın :)
Silin Cpu-Z, Kernel Adiutor gibi programları.
Global epic rom yükleyin.
Kurcalamadan kullanmaya başlayın.
Yoksa rom manyağı oluyoruz.
Ben bu sayede rom değiştirmemeye olayından uzun süre uzak kaldım. 9.5 gelsin onu yükleyip öyle devam etmeyi düşünüyorum.
Çok zaman alıyor rom işleri, bıktım :)
Epic rom guzelmi? Özellikleri ne ? Yani stocktan performans farkı varmı? Bide hangi sürümdesiniz?

Oyla:
Üst Alt