Soru 3 ve 4 cü çekirdeğin çalışmaması [emoji29]

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Merhaba arkadaşlar. Böyle güçlü Snapdragon 821 olan telefonda nasil oluyorda diger 3 ve 4 cü çekirdek calismaz anlamıyorum sanki yok gibi 2 cekirdekli tlefon gibi çalışıyor boşta duruncada yok guclu oyun oynarsam da devreye girmiyor? Miui dan desem Aosp tabanlı romlarda çalışsa bile oyunlarda kasma oluyor bu nedendir acaba? Bir çok videoda İşlemci 820 olan Mi 5 ve S7 de Pubg ultra grafikte kasmiyor ama Mi 5s te düşük grafikte kasıyor sorun nedir acaba? Cpu monitör programinda çekirdeklerin hiç kullanılmadığı görüyorum..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Magisk ile root atıldığında" sistemsiz root"olacağından kernel müdahalelerini içeren (Titreşim ayarı ,overclock) bazı durumlarda işe yaramıyor.Buna çekirdek açmada dahil.
bu yüzden ben çekirdekleri açan fix dosyası ile flashlamıştım
supersu ile hertürlü müdaahaleleri yapabilirsiniz.

Oyla:

usmcsas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan Mert
Cihazım
Mi5s
Konular
1
Magisk ile root atıldığında" sistemsiz root"olacağından kernel müdahalelerini içeren (Titreşim ayarı ,overclock) bazı durumlarda işe yaramıyor.Buna çekirdek açmada dahil.
bu yüzden ben çekirdekleri açan fix dosyası ile flashlamıştım
supersu ile hertürlü müdaahaleleri yapabilirsiniz.

Hocam bu fix dosyası nedir. Paylaşır mısınız? Teşekkürler.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Mi 4 te bu durum mevcut. Xiaominin cihaz eskitme politikası olarak görüyorum.
Google pixel in intikamı olarak da görülebilir. Mi a1 in Android one olarak çıkması bunu güçlendiriyor.
[doublepost=1523296382,1523296314][/doublepost]Ama her halükarda yazık yani. Aynı şeyi sony xperia modellerine yaptı.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Google pixel in intikamı olarak da görülebilir. Mi a1 in Android one olarak çıkması bunu güçlendiriyor.
[doublepost=1523296382,1523296314][/doublepost]Ama her halükarda yazık yani. Aynı şeyi sony xperia modellerine yaptı.
Aradaki bağlantıyı anlayamadım hocam . Pixelle ne alakası olabilir ?

Oyla:

berkebirinci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berke
Cihazım
mi5s
Konular
0
Bende epic rom var. Kernelden termalden çekirdek kontrolünü kapatıp çekirdeklerin 4 tanesini de açtım. İşe yarıyor ama bir sorum olacak çekirdekleri hangi modda çalıştırıyım hepsi performansta kalsa sıkıntı olur mu?

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Mi 5s pixel ile aynı donanıma sahipken kamera ve diğer yetenekleri yazılım olarak sınırlandırılmış. Anladık ki mi a1 için Google ile anlaşmış yurt dışına açılma işini böyle yapmaya karar vermiş. Mi a1 beklentiyi karşılamadı orası ayrı. Ben de bundan daha çok tutar sanmıştım. Neyse mi 5s hala o büyük sensörü ile tek kamera kullanarak güçlü bookeh efekti verirken çift kameradaki yapay derinliği çoğu aynı fiyattaki emsal cihazda ezdi geçti. Yurt dışında da çok tuttu. Fiyatı düşmedi hala tutuluyor. Ama maaaaaalesef, klasik oyuna yenik düştü. 821 işlemciyi nasıl bozarsın. Çekrdeği kapatarak. Yoksa millet nasıl mi5s den daha kötü gece kamerası olan mi 6 alacak ki, değil mi. Neyse bu böyle gider durur. Bence sd800 bile şu anki uygulamaları gözü kapalı akıcı oynatır. Zaten en son z1 Compact a rom atmıştım ve güncellememiştim. İlk günkü gşbi akıcı ve stabildi. Telefonunuzu bozan şey aslında markanın kendisidir. Bazılarını itşraf ederler, iphone yavsşlattığını bataryayı korumak için demesi gibi, bazılarını kimse bilmez bile. Adamlar kurbağayı yavaş ısıtıyor.

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Mi 5s pixel ile aynı donanıma sahipken kamera ve diğer yetenekleri yazılım olarak sınırlandırılmış. Anladık ki mi a1 için Google ile anlaşmış yurt dışına açılma işini böyle yapmaya karar vermiş. Mi a1 beklentiyi karşılamadı orası ayrı. Ben de bundan daha çok tutar sanmıştım. Neyse mi 5s hala o büyük sensörü ile tek kamera kullanarak güçlü bookeh efekti verirken çift kameradaki yapay derinliği çoğu aynı fiyattaki emsal cihazda ezdi geçti. Yurt dışında da çok tuttu. Fiyatı düşmedi hala tutuluyor. Ama maaaaaalesef, klasik oyuna yenik düştü. 821 işlemciyi nasıl bozarsın. Çekrdeği kapatarak. Yoksa millet nasıl mi5s den daha kötü gece kamerası olan mi 6 alacak ki, değil mi. Neyse bu böyle gider durur. Bence sd800 bile şu anki uygulamaları gözü kapalı akıcı oynatır. Zaten en son z1 Compact a rom atmıştım ve güncellememiştim. İlk günkü gşbi akıcı ve stabildi. Telefonunuzu bozan şey aslında markanın kendisidir. Bazılarını itşraf ederler, iphone yavsşlattığını bataryayı korumak için demesi gibi, bazılarını kimse bilmez bile. Adamlar kurbağayı yavaş ısıtıyor.
Bence bu sorun miui 9 dan sonra cikti miui 8de telefon tanitan youtuberler oynadıkları hic bir oyunda kasmadigini soyluyordular bendede kasmiyordu zaten miui 9 da pek guclu oyunlar oynamadim ama su Pubg oynadıktan sonra anladim kasmalari belkide pubgda optimizasyon sorunu var markette yorumlarda s9+ , A7 2017 ve baska iyi cihazlardada kasdigini söylüyor lar bende de ilk basta kasmiyor bi sure oynadiktan sonra kasmalar başlıyor

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Sebebi şu ,bu güvenlik yaması vs olarak nitelenebilir. Ama büyük resim hep aynı. Işıklar söndü müzayede kapandı. Diğer resme geçin lütfen, paralar peşin...
[doublepost=1523310481,1523310385][/doublepost]Bu muhabbetin aynını nvidia-ati olayında çok yaptılar üstad.

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Sebebi şu ,bu güvenlik yaması vs olarak nitelenebilir. Ama büyük resim hep aynı. Işıklar söndü müzayede kapandı. Diğer resme geçin lütfen, paralar peşin...
Tam anlamadim amayani bu eskidi yenisini alin diyor Xiaomi oylemi?

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Xiaomi de bunu yapanlara katıldı diyorum... Maalesef. Çünkü global e açılıyor çaresi yok.

Oyla:
Üst Alt