Soru 3 ve 4 cü çekirdeğin çalışmaması [emoji29]

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Merhaba arkadaşlar. Böyle güçlü Snapdragon 821 olan telefonda nasil oluyorda diger 3 ve 4 cü çekirdek calismaz anlamıyorum sanki yok gibi 2 cekirdekli tlefon gibi çalışıyor boşta duruncada yok guclu oyun oynarsam da devreye girmiyor? Miui dan desem Aosp tabanlı romlarda çalışsa bile oyunlarda kasma oluyor bu nedendir acaba? Bir çok videoda İşlemci 820 olan Mi 5 ve S7 de Pubg ultra grafikte kasmiyor ama Mi 5s te düşük grafikte kasıyor sorun nedir acaba? Cpu monitör programinda çekirdeklerin hiç kullanılmadığı görüyorum..
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Bu durum sadece iki çekirdeğin kapanmasıyla kalmıyor işlemcininde hızını düşürüyor cpu z ile kontrol ettiğimde miui optimizasyonu açık iken 2.00 ghz hızında kapattığımda ise 2.15 ghz hızında çalışıyor.
Tabiki bu cihazın daha fazla pil performansını arttırmak için yapılan bir optimizasyon ama oyunu etkilemesi hiç hoş bir durum değil doğrusu elindeki cihazın hızlı olduğunu biliyorsun ama hızlı bir şekilde kullanamamak insanı hayal kırıklığına uğratıyor.

Dediğini yaptim ama biraz calisip isindiktan sonra kendiliğinden kapanıyor malesef monitorda görülüyor

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
Bu durum sadece iki çekirdeğin kapanmasıyla kalmıyor işlemcininde hızını düşürüyor cpu z ile kontrol ettiğimde miui optimizasyonu açık iken 2.00 ghz hızında kapattığımda ise 2.15 ghz hızında çalışıyor.
Tabiki bu cihazın daha fazla pil performansını arttırmak için yapılan bir optimizasyon ama oyunu etkilemesi hiç hoş bir durum değil doğrusu elindeki cihazın hızlı olduğunu biliyorsun ama hızlı bir şekilde kullanamamak insanı hayal kırıklığına uğratıyor.

Boyle

Oyla:

ibrahimyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5s
Konular
4
evet bende denileni yaptım. ilk basta çalışıyor sonra tekrar çekirdekler kapanıyor. oyuzden kapatıp eski haline aldim teli. sonra kapanip açıldı yine çekirdekler çalışıyor. bi süre sonra yine kapanıyor

Oyla:

maga93

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
31
evet bende denileni yaptım. ilk basta çalışıyor sonra tekrar çekirdekler kapanıyor. oyuzden kapatıp eski haline aldim teli. sonra kapanip açıldı yine çekirdekler çalışıyor. bi süre sonra yine kapanıyor
Bende oyle yaptim global rom en iyisi bende oyunlar kasmiyor optimizasyon acik olsada

Oyla:

ibrahimyz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 5s
Konular
4
Bende oyle yaptim global rom en iyisi bende oyunlar kasmiyor optimizasyon acik olsada

aynen hocam optimizasyon acik en iyisi gibi. pek bi kasma olmuyor. bizi idare ediyor.. sonra program larida kaldirdim gitti

Oyla:

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Bu çekirdek kapatma şeysi sadece mi4 cihazlarda var sanıyordum nispeten güncel cihazlarda da bu varmış vay emenike.
Bizde Allah'tan Belarus'lu falan geliştiriciler olaya el attı da patch neyin çıktı kurtulduk çok şükür.

Size tavsiyem custom kernel en kötü custom rom kullanmanız yönünde.
Yada SupeSU ile rootlayıp Kernel auidator iel çekirdekleri ayarlamanız.Her halükarda miui optimizasyonu kapatın yanlız.

Oyla:

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
0
Telefon ilk açıldığı an optimizasyon açık ya da kapalı fark etmeksizin 4 çekirdek de çalışıyor ve belli bir süre sonra duruyor..

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Mi 4 te bu durum mevcut. Xiaominin cihaz eskitme politikası olarak görüyorum.

Oyla:

trky01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Türkay
Cihazım
Mi5 prime
Meslek
Elektrik Mühendisi