Soru 3.500 TL bütçe AMOLED panelli telefon önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bütçe 3.500 TL. 3-4 Ay sonra Kral Max 2 cihazımı emekli etmeyi düşünüyorum. Şu an aklımda Mi Note 10 Lite var ancak konu açmak da istedim.
Kamera (Gcam kuracağım için çok profesyonellik aramıyorum), batarya ve ekran konusunda üzmemesi tercihimdir. Cihazda kesinlikle oyun oynanmayacak.

Mümkünse cihazda çentik, damla çentik ya da kalın çerçeve olmasın. Ekranı en az 6" oranında olsun. IPS LCD ekran önermeyin lütfen. Bütçeyi 3.700'e zorlayabilirim belki.
Redmi serisi önermeyin, klasik hayalet ekran sorunlarıyla hiç uğraşamam. Gerçi Redmi'de AMOLED panelli üretim yok diye biliyorum.

Son düzenleme:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Xiaomi ise tercih başka bişey kalmıyor ki .
Ekran ıps deseydin poco x3 de fena durmuyor..

MI CC 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Xiaomi ise tercih başka bişey kalmıyor ki .
Ekran ıps deseydin poco x3 de fena durmuyor..

Amoled gibi bir nimet varken IPS bakılmamalı bence. :)

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Amoled gibi bir nimet varken IPS bakılmamalı bence. :)
O fiyat dahilinde xiaomi de yeni cihaz mi note 10 lite ile mi 10 lite kalıyor..mi 9 ,mi 9t ,9t pro ,mi 9 lite de bir önceki nesilden inceleyebileceğiniz cihazlar..2 el olarak bazılarını bulabilirsiniz o fiyatlara..

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
O fiyat dahilinde xiaomi de yeni cihaz mi note 10 lite ile mi 10 lite kalıyor..mi 9 ,mi 9t ,9t pro ,mi 9 lite de bir önceki nesilden inceleyebileceğiniz cihazlar..2 el olarak bazılarını bulabilirsiniz o fiyatlara..

Kendime alacağım 2. El cihaza hayatta yaklaşmam isterse satış sözleşmesi yapsın.
Mi 10 Lite'da 5G desteği varmış ama fiyatı biraz tuzlu geldi. 2-3 Ay içerisinde düşer mi sizce, sabit mi kalır?

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Düşme ihtimali zor hocam..bütceniz neye yetiyosa ona bakın..düşsede öyle aman aman düşüş olmaz..

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Kayıtsız olarak Poco F2 Pro da düşünülebilir. Batarya konusunda Note 10 Lite dan geride sanki. İşlemci konusunda, oyun oynamayacaksınız tamam ama çektiğiniz fotoğrafları işleme konusunda işlemcisi birazcık zayıf kalıyor Note 10 Lite'in. 5G konusuna ne kadar önem vermek gerekir orası tartışılır. Ne zaman kullanıma sokacaklar ki?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Kayıtsız olarak Poco F2 Pro da düşünülebilir. Batarya konusunda Note 10 Lite dan geride sanki. İşlemci konusunda, oyun oynamayacaksınız tamam ama çektiğiniz fotoğrafları işleme konusunda işlemcisi birazcık zayıf kalıyor Note 10 Lite'in. 5G konusuna ne kadar önem vermek gerekir orası tartışılır. Ne zaman kullanıma sokacaklar ki?

Yeni bir cihaz alıyorum sonuçta, 5G desteklemesini de isterim elbette. Sürekli telefon da değiştirmiyorum yoksa 5G'yi dert etmem. Kayıtsız cihaza asla bakmam.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Yeni bir cihaz alıyorum sonuçta, 5G desteklemesini de isterim elbette. Sürekli telefon da değiştirmiyorum yoksa 5G'yi dert etmem. Kayıtsız cihaza asla bakmam.
Kayıtsızları elersek Note 10 Lite'dan daha iyisi bulunmaz sanırım.
Çentiksiz olarak Mi 9T istediğiniz fiyat bandında bulunan neredeyse tek telefon. Çentik konusunda taviz verilirse, aklınızdaki Note 10 Lite daha iyi. 5G şimdilik mümkün değil. Bir kaç aya kadar o fiyat bandına düşeceğini sanmam. Düşerse de mi 10 Lite'a bakın derim.
---
Daha önce Note 10 Lite kullandım. Yakınlık sensörü konusunda sıkıntı yaşadım güncellemelerle bile halen çözülemedi diye biliyorum. Herkeste bu sorun yok ama bu hususu da araştırın derim.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Daha öncede bu sensör olayını başka cihazlarda duydum..note 8 note 9s gibi..sanırım sensörü ön kameraya yaklaştırdıklarından..işlevini tam yapamıyor..yada farklı sensör markası kullanıp uyumsuzluk yada bozukluk var..Bu cihazlar testen geçip geliyor bozuk,olsa elenir diye düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt