Soru 2200 TL Telefon Önerisi

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhabalar,bütçem 2200 TL. Bu bütçeye alabileceğim en iyi telefon hangisidir ? Telefonda benim için oyun,batarya ve arka kamera performansı önemli. Telefonu en az 2-3 sene kullanmayı planladığımdan dolayı alabileceğimin en iyisini almaya çalışıyorum. Başlarda Nokia 8 düşünmüştüm ama kronik olarak ekran problemi varmış diye okudum bu nedenle ondan vazgeçmek zorunda kaldım. Aliexprestten kılıf bile sipariş etmiştim bu telefon için :( Sonra Mi 8 veya Pocophone F1 düşündüm fakat sıfır fiyatları bütçemi aşıyordu. Bu nedenle ikinci el ithalatçı garantili bulmam gerekiyordu ama bu seferde ödeme olayı(Kredi kartı ile alacağımdan dolayı bir kişiden almam mümkün değil bir telefoncudan felan almam gerekirdi) sıkıntıya giriyordu. Şimdi ise Mi 8 Lite ve Mİ 8 SE'yi düşünmeye başladım. Mi 8 Lite hakkında araştırma yaptım 1700 TL'ye Delta garantili olarak sıfır bir şekilde bulunabiliyor. Mİ 8 SE hakkında ise fazla bir bilgiye sahip değilim. Şimdi ise LG V30+'ı tavsiye edenleri gördüm. Sahibinden'de 2200-2400 TL aralığında mevcut. Kafam çok karışık sizin önerileriniz ne olur ? Bu arada forumda Xiaomi telefonlarda genel olarak şu sıkıntı için şunu yükle,şu ROM'u kur,şuradan şu dosyayı indir düzelir gibi bir sürü şey gördüm. Acaba Xiaomi yazılımsal bakımdan sıkıntılı bir marka mı ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Tabi ki zeka testi olsun....
Başarıyla geçenler arasında yapılacak seçimde moderatör, yönetici,konu sorumlusu vs seçimi yapılırYes~~
Zeka maşallah herkeste var da, akıllı telefon kullanma becerileri yok maalesef...bir bakıyorlar, cihaz kendisinden akıllı, afallıyorlar tabiki

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Zeka maşallah herkeste var da, akıllı telefon kullanma becerileri yok maalesef...bir bakıyorlar, cihaz kendisinden akıllı, afallıyorlar tabiki

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Donanımsal sorun yok ancak yazılımsal sorun olabiliyor diyorsunuz..Artık buna ne yapılabilir yeniden yazılımsal yüklenmesi gerekiyor..Hayırlısı olsun Üstadım...

Oyla:

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
WereBear Eğer kartınız Axess ise hiç düşünmeden bence 2500 liraya KVK garantili ve bizim tarafımızdan da desteklenen aşağıdaki 128'lik Poco'yu alın. Fiyatları zaten araştırmışsınız ve bu fiyat gerçekten çok iyi. Donanım olarak ise konuşmaya dahi gerek yok diğer yazılan modellerden bir kaç gömlek üstün.

Garanti'nin kredi kartını kullanıyorum malesef :(

Merhaba ben Mi 8 Lite kullanıcısıyım yaşadığım bazı sorunları buraya başlık açmıştım incelemişsinizdir belki. Bu size bi fikir sunabilir belki.

Sorunlar;
  1. Yardım - Ekran Süresi / Hücre Bekleme Sorunu
  2. Soru - Xiaomi Mi 8 Lite Portre Modu Sorunu!
  3. Yardım - Xiaomi Mi 8 Lite Soluk Ekran
  4. Çözüldü - [ÇÖZÜLDÜ] Instagram Laglı Aşırı Kalitesiz Video Sorunu
Batarya performansı mobile lol oynuyorum 1 saatte çok fazla şarj gidiyor akıyor resmen (en yüksek ayarda grafikler). Ankaradaysanız buluşalım inceleyin isterseniz cihazı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonun özellikleri mükemmel ama açtığım konu başlıkları aşırı can sıkıcı bunları göz ardı edemezsiniz. Belki güncelleme vs ile çözülebilecek sıkıntılar olabilir. Cihazın görünüşü (mavi renk benim ki) çok çok şık çok farklı. Hızı dersek hiçbir takılma söz konusu değil. Ben ilk çıktığı zamanlar 2200₺'ye aldım mavi renk olsun diye daha da fazla para verdim 6gb ram versiyonu. Şuan 6gb mavisi 2000₺ bandında sanırım. 6gb'a gerek varmı bence çokta yok, 4gb mavi 1700₺ bandında. 1700₺'ye de böyle bi cihaz bulmanız imkansız. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İstanbul'da oturuyorum deneme imkanım yok malesef. Açtığınız konular ise kafamı karıştırdı şu an. Yaşadığınız problemler yazılımsal olmalı fakat telefon çıkalı 3-4 ay oldu herhalde. 3-4 ay içinde halen bu hataların düzeltilmemesi büyük bir sıkıntı teşkil ediyor.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Belki incelediğiniz ürünler 128 GB veya Armoured Edition olanlar olabilir.Aksi taktirde 2500 TL den fazla bir miktara 2. El satmaları akla mantığa sığmıyor.
Ancak dediğim gibi hocam , iki tutar arasında çok fazla fark olmadığından bu tutarı elde etmek için birikim yapmanız için beklemeniz dahi gerekse ,bu beklemeye değecek, bahsedilen cihazlarla tartışmaya kapalı bir cihaz almış olursunuz.
Tabii ki karar imkanlar ve tercihler dahilinde size ait .
Alacağınız cihaz şimdiden hayırlı olsun , uzun yıllarca güzel günlerde kullanın :)
Önerimi yineliyorum :)

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Garanti'nin kredi kartını kullanıyorum malesef :(

İstanbul'da oturuyorum deneme imkanım yok malesef. Açtığınız konular ise kafamı karıştırdı şu an. Yaşadığınız problemler yazılımsal olmalı fakat telefon çıkalı 3-4 ay oldu herhalde. 3-4 ay içinde halen bu hataların düzeltilmemesi büyük bir sıkıntı teşkil ediyor.
Ben bu forumda dahil yabancı forumlara da yazdım hiçbir çözüm yok şuanlık, çok fazla kullanıcısı olmamasıda bi dezavantaj tabi. Xiaomi'ye geri bildirimde de bulundum hiçbir cevap yok. Yüksek ihtimal yazılımsal ama çözmek için bi adım atacaklar mı meçhul. Portre modu ahım şahım işler çıkarmıyo, ışıkta aşırı kafası karışıyo cihazın. Yüz normal çıksa bile arkasını o kadar aydınlatıyor ki arkada hiçbirşey gözükmüyor sadece ışık olarak gözüküyor. Yani anlayacağınız portre modunda cihazın kafasını karışmayacak bi ışık olursa güzel çekiyo :) Bekleme imkanınız varsa bekleyin derim, yada bunlar sorun olmaz diyorsanız fiyatına göre canavar :)

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Oyla:

ForeverXiaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazmi
Cihazım
R N 8 Pro
Konular
3
Konuyla alakalı olduğu için başka bir başlık açmak istemedim. Arkadaşlar 1600 2000 arası 2000 i mümkün değil geçmez önerebileceğiniz bir telefon varmı ben biraz baktığımda redmi note 6 pro 64 lük cihazı gözüme kestirdim ama kendisiyle alakalı bir malumatım yok bu konuda yardımlarınızı almak isterim.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt