Soru 2200 TL Telefon Önerisi

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Merhabalar,bütçem 2200 TL. Bu bütçeye alabileceğim en iyi telefon hangisidir ? Telefonda benim için oyun,batarya ve arka kamera performansı önemli. Telefonu en az 2-3 sene kullanmayı planladığımdan dolayı alabileceğimin en iyisini almaya çalışıyorum. Başlarda Nokia 8 düşünmüştüm ama kronik olarak ekran problemi varmış diye okudum bu nedenle ondan vazgeçmek zorunda kaldım. Aliexprestten kılıf bile sipariş etmiştim bu telefon için :( Sonra Mi 8 veya Pocophone F1 düşündüm fakat sıfır fiyatları bütçemi aşıyordu. Bu nedenle ikinci el ithalatçı garantili bulmam gerekiyordu ama bu seferde ödeme olayı(Kredi kartı ile alacağımdan dolayı bir kişiden almam mümkün değil bir telefoncudan felan almam gerekirdi) sıkıntıya giriyordu. Şimdi ise Mi 8 Lite ve Mİ 8 SE'yi düşünmeye başladım. Mi 8 Lite hakkında araştırma yaptım 1700 TL'ye Delta garantili olarak sıfır bir şekilde bulunabiliyor. Mİ 8 SE hakkında ise fazla bir bilgiye sahip değilim. Şimdi ise LG V30+'ı tavsiye edenleri gördüm. Sahibinden'de 2200-2400 TL aralığında mevcut. Kafam çok karışık sizin önerileriniz ne olur ? Bu arada forumda Xiaomi telefonlarda genel olarak şu sıkıntı için şunu yükle,şu ROM'u kur,şuradan şu dosyayı indir düzelir gibi bir sürü şey gördüm. Acaba Xiaomi yazılımsal bakımdan sıkıntılı bir marka mı ?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Oyundan oyuna değişir hocam :D Yaptığım testlerde fazl gpu zorlayan oyun kullanmadım. Malum oyun denilince akla sadwce pubg geliyo. Tabii ki onla birgün çıkaramassınız
Pardon, çok özür dilerim...ben zaten Mi Max 2 den Sizin kadar ne anlarım ki....siz testleri de yaptığınıza göre, o zaman doğrudur dedikleriniz....iyi forumlar

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Ödemeyi kredi kartı ile yapacağım için mağazadan almam gerekli telefonu. Benim bütçemdeki Pocophone F1'ler genel olarak garantisiz,yurtdışından getirilip kayıt ettirilmiş modeller oluyor. Ben garantili arıyorum ve 2500 TL'nin altında bulamadım.

Benim baktığım modeller arasında Mi Max 2'nin rakibi Mi 8 Lite. Mi Max 2 Snapdragon 625 kullanırken Mi 8 Lite ise Snapragon 660 kullanıyor. Snapdragon 625'in uzun vadede sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

Telefonumla ilgili sıkıntılar yaşıyorum şu an. Bataryası öldü resmen. Aktif kullanımda 3 saat dayanmıyor. 1-2 ay daha beklemem zor görünüyor en fazla Şubat'ın ortalarına kadar bekleyebilirim. Mi 8 Lite ile Redmi Note 7 arasında çok fark olacak mı ? Beklemeye karar verirsem beklediğime değecek mi yani o açıdan soruyorum.
Pocophone F1 şuanda 2500 TL bandında garantili olarak satılıyor. (Hepsiburada, GittiGidiyor). Eğer bütçenizi 300 TL daha arttırma şansınız varsa veya imkanların oluşması için beklemeniz gerekse bile Pocophone için beklemeniz buna çok ama çok fazlasıyla değecektir.
Mi 8 Lite , Mi 8 SE ve bahsedilen cihazlardan çok daha üstün bir cihaz olduğundan böyle bir imkanınız varsa Pocophone F1 i tercih etmenizi tavsiye ederim.
Ayaküstü yaptığım Pocophone F1 değerlendirmemi aşağıya bırakıyorum.
Bu telefondan önce LG G4 ve Xperia Z2 kullandım.Bu telefona geçtiğimde önceki telefonlarıma telefon demeyi bıraktım.
Artıları:
+Tasarımı ve malzeme kalitesi gerçekten çok iyi.Ağırlığı gayet makul seviyede.Ele alındığında kaliteli ve güzel bir hissiyat oluşturuyor.
+Batarya kapasitesi ve Şarj ömrü gerçekten çok iyi. Snapdragon 845 , sıvı soğutma ve 4000 mAh bataryanın etkisiyle çok uzun bir şarj ömrü sunuyor.
Gün içerisinde yoğun şekilde twitter ,normal bir şekilde instagram,youtube, alışveriş uygulamalarını ve de bluetooth kulaklık kullanıyorum.Bu kullanımla %100 olan şarjım 3.gün sabahında %30-40 civarlarında dolaşıyor.
+Snapdragon 845 ve Sıvı soğutmanın etkisiyle telefonda ısınma ve kasmaya dair en ufak bir ibare ile karşılaşılmıyor. Telefon aşırı akıcı ve hızlı. Oyunlarda en yüksek grafik ayarlarında dahi kasma veya ısınma yaşanmıyor.
+Yüz tanıma özelliği neredeyse zifiri karanlık ortamlarda bile çok hızlı çalışıyor.Parmak izi okuyucusuda aynı şekilde.
+Ön ve Arka Kamera ışığım yeterli bulunduğu ortamlarda çok iyi işler çıkartabiliyor.
+Dahili uygulamaları güzel ayrıntılar sunuyor.
+Hoparlörden çıkan ses seviyesi ve ses kalitesi gayet iyi.
Eksileri:
-Arka ve Ön kamera düşük(kötü) ışık koşulları altında vasat performans verebiliyor.
-Kamerada OIS (Optik görüntü sabitleyici) desteği bulunmuyor. EIS (Elektronik görüntü sabitleyici) desteği bulunsada videolarda sarsıntılar hissediliyor.Fotoğraflarda ise sabit tutularak çekildiğinden, optik sabitleyici olmaması pek fark edilmiyor
-SuperAmoLed ekran bulunmuyor (Bulunmasa bile çoğu amiral gemsiyle aynı, bazılarından daha iyi ekran deneyimi sunabiliyor)
-NFC desteği bulunmuyor. (Kullanmadığım için beni etkilemiyor)
-Arka tarafı plastik türevi bir hammadeden yapıldığından kılıfsız kullanımlarda arka kapakta çizilmeler meydana gelebilir (Kılıf kullandığımdan bir sorun teşkil etmedi.Ayrıca plastik türevli bir arka kapaktan oluşsada gayet kaliteli ve güzel yapısı var.)
-Diğer amiral gemilerinin Gorilla Glass 5 kullanmasının aksine Pocophone F1 biraz daha eski teknoloji olan Gorilla Glass 3 ile ekranını (Cam) koruyor.Kırılmaz veya Nano ekran koruyucu kullanılmaz ise yere düşmelerde çizilme ve çatlama oranları Gorilla Glass 5 e göre daha fazla olacaktır.(Nano ekran koruyucu kullanıyorum.En az 3 4 kez yere düşürdüğüm telefonumda herhangi bir deformasyon oluşmadı.)

Genel hatlarıyla telefon bu şekilde.Ancak telefonun artıları ,eksilerinin üzerini tamamen örtüyor .
Yazmayı unuttuklarım oldu ise affola.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazmayı unutmuşum, Telefonu, sahip olduğu artı-eksileri ve Bu özelliklere rağmen sahip olduğu fiyat bandını göz önünde bulundurarak Kesinlikle tavsiye ederim.
Ben yurtdışından kuzenime getirttim. O zaman Türkiye fiyatı 3200-3400 civarlarında iken ben 1800 TL ye getirttirdim.
Şuanda Türkiye de 2500 civarlarında bulunabiliyor sanırım.
Türkiye pazarındaki telefon fiyatlarıyla karşılaştırıldığında fiyatı ve sunduğu performans göze alındığında en makul telefon Pocophone F1
Telefonun artılarına ,
+Hafıza kartı ve Çift sim kart desteği
+Su sıçramalarına karşı garantiyi eklemeyi unutmuşum.

Oyla:

Sıfır

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuncay
Cihazım
Xiamoi Mi Max 2
Konular
23
Ödemeyi kredi kartı ile yapacağım için mağazadan almam gerekli telefonu. Benim bütçemdeki Pocophone F1'ler genel olarak garantisiz,yurtdışından getirilip kayıt ettirilmiş modeller oluyor. Ben garantili arıyorum ve 2500 TL'nin altında bulamadım.

Benim baktığım modeller arasında Mi Max 2'nin rakibi Mi 8 Lite. Mi Max 2 Snapdragon 625 kullanırken Mi 8 Lite ise Snapragon 660 kullanıyor. Snapdragon 625'in uzun vadede sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

Telefonumla ilgili sıkıntılar yaşıyorum şu an. Bataryası öldü resmen. Aktif kullanımda 3 saat dayanmıyor. 1-2 ay daha beklemem zor görünüyor en fazla Şubat'ın ortalarına kadar bekleyebilirim. Mi 8 Lite ile Redmi Note 7 arasında çok fark olacak mı ? Beklemeye karar verirsem beklediğime değecek mi yani o açıdan soruyorum.
Aksine hocam SnapDragon 625 tasarruf ve pil performansı ve cihazın uzun ömürlü olmasını sağlyan az eneeji tüketen bir işlemci snapdragon 660ı mi max 3 kullanıyor ve mi max 3 5500 mAh mi max 2 5300mAh ama yapılan testler pil performansında Mi Max 2 1.Sırayı taşırken Mi Max 3 2.Sırayı taşıyor.

Oyla:

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Aksine hocam SnapDragon 625 tasarruf ve pil performansı ve cihazın uzun ömürlü olmasını sağlyan az eneeji tüketen bir işlemci snapdragon 660ı mi max 3 kullanıyor ve mi max 3 5500 mAh mi max 2 5300mAh ama yapılan testler pil performansında Mi Max 2 1.Sırayı taşırken Mi Max 3 2.Sırayı taşıyor.
Hocam Snapdragon 625'in performansı düşükmüş gibi geldi bana. Mi 8 Lite AntuTu'da 140.000 civarlarında iken Mi Max 2 ise 70.000 civarlarında. Skor olarakta neredeyse yarı yarıya fark olması gözümü korkuttu açıkçası.
Pocophone F1 şuanda 2500 TL bandında garantili olarak satılıyor. (Hepsiburada, GittiGidiyor). Eğer bütçenizi 300 TL daha arttırma şansınız varsa veya imkanların oluşması için beklemeniz gerekse bile Pocophone için beklemeniz buna çok ama çok fazlasıyla değecektir.
Mi 8 Lite , Mi 8 SE ve bahsedilen cihazlardan çok daha üstün bir cihaz olduğundan böyle bir imkanınız varsa Pocophone F1 i tercih etmenizi tavsiye ederim.
Ayaküstü yaptığım Pocophone F1 değerlendirmemi aşağıya bırakıyorum.
2500 TL bandında sıfır garantili olarak satılan bir cihazın 2.el garantili olarak 2500 TL'den yukarı satılması çok saçma değil mi ya ? Bütçe konusunda şöyle bir sıkıntı var. Benim elimde 1700 TL mevcut. Babamın desteği ile 2200'e kadar çıkabiliyorum. 2200'den yukarı çıkmam benim için doğru olmaz. Fakat karşıma kredi kartı ile alabileceğim bütçem dahilinde garantili bir Pocophone F1 çıkarsa kaçırmam.

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Hocam Snapdragon 625'in performansı düşükmüş gibi geldi bana. Mi 8 Lite AntuTu'da 140.000 civarlarında iken Mi Max 2 ise 70.000 civarlarında. Skor olarakta neredeyse yarı yarıya fark olması gözümü korkuttu açıkçası.

2500 TL bandında sıfır garantili olarak satılan bir cihazın 2.el garantili olarak 2500 TL'den yukarı satılması çok saçma değil mi ya ? Bütçe konusunda şöyle bir sıkıntı var. Benim elimde 1700 TL mevcut. Babamın desteği ile 2200'e kadar çıkabiliyorum. 2200'den yukarı çıkmam benim için doğru olmaz. Fakat karşıma kredi kartı ile alabileceğim bütçem dahilinde garantili bir Pocophone F1 çıkarsa kaçırmam.
Belki incelediğiniz ürünler 128 GB veya Armoured Edition olanlar olabilir.Aksi taktirde 2500 TL den fazla bir miktara 2. El satmaları akla mantığa sığmıyor.
Ancak dediğim gibi hocam , iki tutar arasında çok fazla fark olmadığından bu tutarı elde etmek için birikim yapmanız için beklemeniz dahi gerekse ,bu beklemeye değecek, bahsedilen cihazlarla tartışmaya kapalı bir cihaz almış olursunuz.
Tabii ki karar imkanlar ve tercihler dahilinde size ait .
Alacağınız cihaz şimdiden hayırlı olsun , uzun yıllarca güzel günlerde kullanın :)

Oyla:

WereBear

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Belki incelediğiniz ürünler 128 GB veya Armoured Edition olanlar olabilir.Aksi taktirde 2500 TL den fazla bir miktara 2. El satmaları akla mantığa sığmıyor.
Ancak dediğim gibi hocam , iki tutar arasında çok fazla fark olmadığından bu tutarı elde etmek için birikim yapmanız için beklemeniz dahi gerekse ,bu beklemeye değecek, bahsedilen cihazlarla tartışmaya kapalı bir cihaz almış olursunuz.
Tabii ki karar imkanlar ve tercihler dahilinde size ait .
Alacağınız cihaz şimdiden hayırlı olsun , uzun yıllarca güzel günlerde kullanın :)
Hocam Sahibinden'de filtreleme olarak İstanbul'u seçiyorum Yurtiçi Kayıtlı ve Garantisi var olarak işaretliyorum ardından fiyata göre sıraladığımızda bir tablo çıkıyor. En ucuzu 2100 TL o da 4 ay mağaza garantili. Ardından gelen en ucuz ilan ise 2650 TL.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazın sıfır ve garantili olarak bulabildiğim en ucuz ilanı ise şu : (Ritzy Teknik Servis Garantiliymiş ve Global ROM'muş)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
WereBear Eğer kartınız Axess ise hiç düşünmeden bence 2500 liraya KVK garantili ve bizim tarafımızdan da desteklenen aşağıdaki 128'lik Poco'yu alın. Fiyatları zaten araştırmışsınız ve bu fiyat gerçekten çok iyi. Donanım olarak ise konuşmaya dahi gerek yok diğer yazılan modellerden bir kaç gömlek üstün.

Oyla:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Merhabalar,bütçem 2200 TL. Bu bütçeye alabileceğim en iyi telefon hangisidir ? Telefonda benim için oyun,batarya ve arka kamera performansı önemli. Telefonu en az 2-3 sene kullanmayı planladığımdan dolayı alabileceğimin en iyisini almaya çalışıyorum. Başlarda Nokia 8 düşünmüştüm ama kronik olarak ekran problemi varmış diye okudum bu nedenle ondan vazgeçmek zorunda kaldım. Aliexprestten kılıf bile sipariş etmiştim bu telefon için :( Sonra Mi 8 veya Pocophone F1 düşündüm fakat sıfır fiyatları bütçemi aşıyordu. Bu nedenle ikinci el ithalatçı garantili bulmam gerekiyordu ama bu seferde ödeme olayı(Kredi kartı ile alacağımdan dolayı bir kişiden almam mümkün değil bir telefoncudan felan almam gerekirdi) sıkıntıya giriyordu. Şimdi ise Mi 8 Lite ve Mİ 8 SE'yi düşünmeye başladım. Mi 8 Lite hakkında araştırma yaptım 1700 TL'ye Delta garantili olarak sıfır bir şekilde bulunabiliyor. Mİ 8 SE hakkında ise fazla bir bilgiye sahip değilim. Şimdi ise LG V30+'ı tavsiye edenleri gördüm. Sahibinden'de 2200-2400 TL aralığında mevcut. Kafam çok karışık sizin önerileriniz ne olur ? Bu arada forumda Xiaomi telefonlarda genel olarak şu sıkıntı için şunu yükle,şu ROM'u kur,şuradan şu dosyayı indir düzelir gibi bir sürü şey gördüm. Acaba Xiaomi yazılımsal bakımdan sıkıntılı bir marka mı ?
Merhaba ben Mi 8 Lite kullanıcısıyım yaşadığım bazı sorunları buraya başlık açmıştım incelemişsinizdir belki. Bu size bi fikir sunabilir belki.

Sorunlar;
  1. Yardım - Ekran Süresi / Hücre Bekleme Sorunu
  2. Soru - Xiaomi Mi 8 Lite Portre Modu Sorunu!
  3. Yardım - Xiaomi Mi 8 Lite Soluk Ekran
  4. Çözüldü - [ÇÖZÜLDÜ] Instagram Laglı Aşırı Kalitesiz Video Sorunu
Batarya performansı mobile lol oynuyorum 1 saatte çok fazla şarj gidiyor akıyor resmen (en yüksek ayarda grafikler). Ankaradaysanız buluşalım inceleyin isterseniz cihazı daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonun özellikleri mükemmel ama açtığım konu başlıkları aşırı can sıkıcı bunları göz ardı edemezsiniz. Belki güncelleme vs ile çözülebilecek sıkıntılar olabilir. Cihazın görünüşü (mavi renk benim ki) çok çok şık çok farklı. Hızı dersek hiçbir takılma söz konusu değil. Ben ilk çıktığı zamanlar 2200₺'ye aldım mavi renk olsun diye daha da fazla para verdim 6gb ram versiyonu. Şuan 6gb mavisi 2000₺ bandında sanırım. 6gb'a gerek varmı bence çokta yok, 4gb mavi 1700₺ bandında. 1700₺'ye de böyle bi cihaz bulmanız imkansız. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Oyla:

hasan35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiomi mi6
Konular
1
Geral Mobile 9 pro yu tavsiye ederim veya honor serisi Xiaomi garanti diye gibi bir şey yok dün Türkiye'ye gelen honor bugün KVK garantisi de general Mobile de aynı xaomiye alırsan Bilmiyorum Allah'a emanet telefon kullanıyorsun

Oyla:

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Geral Mobile 9 pro yu tavsiye ederim veya honor serisi Xiaomi garanti diye gibi bir şey yok dün Türkiye'ye gelen honor bugün KVK garantisi de general Mobile de aynı xaomiye alırsan Bilmiyorum Allah'a emanet telefon kullanıyorsun
Kulaktan dolma bilgilerle insanları etkilemek doğru olmaz diye düşünüyorum.
Lütfen konu hakkında fikrimiz(bilgi) olmadan zikir etmeyelim.!

Oyla:
Üst Alt