Çözüldü 20 İş Günü Doldu ( Teknik Servis GENPA ) Redmi Note 7

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Arkadaşlar Genpaya 14 Mayıs'ta verdiğim Redmi Note 7 telefonumun 20 İş günü 12 Haziran Çarşamba günü doluyor Telefonumu Sadece Kilit Tuşu Yerinden çıktığı için verdim ve 22 Mayıs'ta ücretli işlem görecek dendi ve 22 Mayıs'ta 70 TL ücretini yatırdım ve ücretini yatırdığım halde halen yapılmadı ve yarın 20 iş günü doluyor şimdi sizden öğrenmek istediğim ne yapmam gerek bana GENPA da çalışan bayan 20 iş günü dolduğu taktirde hem yeni cihaz hemde para iadesi hakkınız oluyor bunun için Tüketici mahkemesime başvurmanız gerekiyor dendi süreç nasıl işliyor deneyimli arkadaşlar bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.

Son düzenleme:

smh06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
20 iş günü dolan cihazlar için yasal iade hakkınız doğduğundan dolayı tüketici mahkemesine gitmenize gerek yok. Aldığınız aracı firma yada genpa sizin iade işlemlerinizi tamamlıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ancak son günde olsa dahi onarımı tamamlayıp gönderme ihtimalleri çok yüksek.
Kendi yaşadığım sıkıntıdan bahsedeyim sizde önlem alabilirsiniz bununla ilgili. Turkcell vın wifi modemi servise teslim ettim, Turkcell bayisi aracılığı ile . Servis iade kararı çıkarmış ve hesap bilgilerimin gönderilmesini istemiş. Çalışan arkadaşlar bunu bana bildirmediği için son gün evrakları göndermediniz diye Genpa arızalı cihazı tekrar yolladı. Genpanın sitesinden cihazın durumunu kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.

Son düzenleme:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
20 iş günü dolan cihazlar için yasal iade hakkınız doğduğundan dolayı tüketici mahkemesine gitmenize gerek yok. Aldığınız aracı firma yada genpa sizin iade işlemlerinizi tamamlıyor.

Ancak son günde olsa dahi onarımı tamamlayıp gönderme ihtimalleri çok yüksek.
Kendi yaşadığım sıkıntıdan bahsedeyim sizde önlem alabilirsiniz bununla ilgili. Turkcell vın wifi modemi servise teslim ettim, Turkcell bayisi aracılığı ile . Servis iade kararı çıkarmış ve hesap bilgilerimin gönderilmesini istemiş. Çalışan arkadaşlar bunu bana bildirmediği için son gün evrakları göndermediniz diye Genpa arızalı cihazı tekrar yolladı. Genpanın sitesinden cihazın durumunu kontrol etmeniz yararınıza olacaktır.
20 iş günü dolduğunda mahkemeye başvurmanız gerek dedi ordaki çalışan banada mantıksız geldi sonuçta 20 iş günü dolduyasa yasal hak bellidir yani ben bugün kontrol ettim halen onay beklenmektedir yazısı yazıyor yani ücreti ödediğim günden bu yana şimdi yarın doluyor benimkinin olaki gelmedi ne olacak ne yapmam gerek bana yinede mahkemeye başvurun derse ne yapmam lazım

Ayrıyeten telefonun vatan bilgisayar dan banka kredisi ile taksitli aldım ve ben vatana vererek göndermedim Genpaya bizzat kendim götürdüm

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam hesabınızda yanlışlık yokmu, yarın 15 iş günü oluyor bayram haftasını saymazsak

smh06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Redmi note 7
Konular
3
Ben tarihlere dikkat etmedim evet 22 Mayıs itibari ile henüz dolmamış yasal süre.

mcakir17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi 9
Konular
0
20 günlük tamir süresi garanti kapsamındaki tamir süresinin yasal süresidir. Sizden ücret talep edildi ise cihaz garanti kapsamı dışında tamir edildiği anlamına gelir. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklanmıyorsa ücreti kabul etmeyip garanti kapsamında tamirini talep etmeniz gerekir ya da hakem heyetine gitmeniz gerekirdi. Ücreti yatırdığınız için teklifi kabul etmiş durumdasınız buradan dönüş zor. 20 günlük süre sizin işleminizi bağlamaz diye düşünüyorum.

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Hocam hesabınızda yanlışlık yokmu, yarın 15 iş günü oluyor bayram haftasını saymazsak
Hayır cumartesileri de var o yüzden 12 Haziran günü 20. İş günü oluyor bende öncesinden konu açıp bilgi almak istedim o yüzden

Ben tarihlere dikkat etmedim evet 22 Mayıs itibari ile henüz dolmamış yasal süre.
12 Haziran günü doluyor bilgi almak amaçlı bugünden açtım 20 iş günü dolduğu taktirde ne yapmam gerektiği hakkında sizin dediğiniz durum a göre mahkeme heyetine başvurmadam işlem görmesi gerek değil mi

Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Evet hocam yarın son gün konuda bellirttim bende öncesinden konu açıp bilgi almak istedim o yüzden

Evet bilgi almak amaçlı bugünden açtım 20 iş günü dolduğu taktirde ne yapmam gerektiği hakkında sizin dediğiniz durum a göre mahkeme heyetine başvurmadam işlem görmesi gerek değil mi
Hocam 20 iş günü doluyor diyorsunuz bende diyorum ki dolmuyor henüz. Bayram tatilini sanırım atlamışsınız

Ekli dosyalar

• IMG_20190610_221455.jpg
    IMG_20190610_221455.jpg
    187,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2019-06-10-22-12-49-535_com.android.calendar.jpg
    Screenshot_2019-06-10-22-12-49-535_com.android.calendar.jpg
    164,4 KB · Görüntüleme: 41

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Hocam 20 iş günü doluyor diyorsunuz bende diyorum ki dolmuyor henüz. Bayram tatilini sanırım atlamışsınız
Evet dolmuyor ama sizin hesabınızda yanlış. Cumartesiler iş günü sayılır kanunda

Üst Alt