Çözüldü 20 İş Günü Doldu ( Teknik Servis GENPA ) Redmi Note 7

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
20 günlük tamir süresi garanti kapsamındaki tamir süresinin yasal süresidir. Sizden ücret talep edildi ise cihaz garanti kapsamı dışında tamir edildiği anlamına gelir. Arıza kullanıcı hatasından kaynaklanmıyorsa ücreti kabul etmeyip garanti kapsamında tamirini talep etmeniz gerekir ya da hakem heyetine gitmeniz gerekirdi. Ücreti yatırdığınız için teklifi kabul etmiş durumdasınız buradan dönüş zor. 20 günlük süre sizin işleminizi bağlamaz diye düşünüyorum.
Her halükarda 20 gün içinde tamir edilemezse değişim veya iade zorunluluğu var diye biliyorum. Daha önce Asus ile benzer bir durum yaşamıştık. Tamir ücreti yatırıldı ancak 20 gün içerisinde işlem tamamlanamadı. O yüzden iade almıştım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hatta yasada bir değişilik oldu mu bilmiyorum ancak, yasal kullanım ömrü süresi içinde garantisi bitse dahi firma ücretli olarak teknik servisine devam etmek zorunda. Yasal kullanım ömrü dolmamış bir cihazı garantisi bitmiş olsa bile servise gönderdiğinizde size ücreti karşılığında teknik destek sağlamaları gerekiyor. Ve eğer ücreti ödediğiniz halde 20 gün içerisinde cihaz tamir edilemez ise değişim yapmaları gerekiyor.

Son düzenleme:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Hocam 20 iş günü doluyor diyorsunuz bende diyorum ki dolmuyor henüz. Bayram tatilini sanırım atlamışsınız
Sizde sanırım cumartesileri atladiniz hocam :) ben 11 Haziran diye hesaplamıştım ama 12 Haziran günü 20.iş günü doluyor

Evet dolmuyor ama sizin hesabınızda yanlış. Cumartesiler iş günü sayılır kanunda
Evet 12 Haziran son gün biliyorum konuyu açarken bu muhabbettin döneceğini tahmin ettim :) ama yazdım ben konuda aslında ama bazı arkadaşlar cumartesileri hesaba katmamiş

Her halükarda 20 gün içinde tamir edilemezse değişim veya iade zorunluluğu var diye biliyorum. Daha önce Asus ile benzer bir durum yaşamıştık. Tamir ücreti yatırıldı ancak 20 gün içerisinde işlem tamamlanamadı. O yüzden iade almıştım.

Hatta yasada bir değişilik oldu mu bilmiyorum ancak, yasal kullanım ömrü süresi içinde garantisi bitse dahi firma ücretli olarak teknik servisine devam etmek zorunda. Yasal kullanım ömrü dolmamış bir cihazı garantisi bitmiş olsa bile servise gönderdiğinizde size ücreti karşılığında teknik destek sağlamaları gerekiyor. Ve eğer ücreti ödediğiniz halde 20 gün içerisinde cihaz tamir edilemez ise değişim yapmaları gerekiyor.
Hocam konum ile alakalı yorum yaptığınz için teşekkür ederim ama benim öğrenmek istediğim durum şu yarın son günü yarın akşam üstü 5.45 e kadar tel gelmediği taktir de doluyor 20 iş günü ve ben bayramdan önce Genpaya gidip en azından bayramda kullanabileceğim tel versinler diye gittim mağlum klâsik cevap 1 tane vardı 1 saat önce verdik dediler velhasıl ben 20 iş günü dolduğunda ne olacak peki dedim değişim ve para iadesi hakkınız oluyor bunun için de mahkeme heyetine başvurmanz gerek dedi başka arkadaşta 20 iş günü dolduktan sonra heyete başvuru yapmadan size iade veya değişim yapmak zorundalar demiş bu konu hakkında net bilgi almam lazım çünkü gittiğim de bana heyete başvurmanz lazım deyip postamalasimlar diye diyorum

Belki okuyanlara faydası olur... Xiaomi'den garantili telefon almak, para ile rezil olmaktır... smoking~~
Sizin cevapınıza yüzde yüz katılıyorum ama galiba sitede garantiye yollayıp böyle sorun yaşayan tek benim ve sırf bu hizmet olayından dolayı cihazın para iadesi almayı düşünüyorum sanki telefon çin den almışım gibi bana GENPA servisi Çin'den tuşun gelmesini bekliyoruz dediler ya yemin ederim şaka gibi sanki çinden aldım telefonu

Son düzenleme:

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Hocam konum ile alakalı yorum yaptığınz için teşekkür ederim ama benim öğrenmek istediğim durum şu yarın son günü yarın akşam üstü 5.45 e kadar tel gelmediği taktir de doluyor 20 iş günü ve ben bayramdan önce Genpaya gidip en azından bayramda kullanabileceğim tel versinler diye gittim mağlum klâsik cevap 1 tane vardı 1 saat önce verdik dediler velhasıl ben 20 iş günü dolduğunda ne olacak peki dedim değişim ve para iadesi hakkınız oluyor bunun için de mahkeme heyetine başvurmanz gerek dedi başka arkadaşta 20 iş günü dolduktan sonra heyete başvuru yapmadan size iade veya değişim yapmak zorundalar demiş bu konu hakkında net bilgi almam lazım çünkü gittiğim de bana heyete başvurmanz lazım deyip postamalasimlar diye diyorum
Genpanın sitesinden cihazın durumu ne olarak görünüyor?

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Ben tarihlere dikkat etmedim evet 22 Mayıs itibari ile henüz dolmamış yasal süre.
22 Mayıs'ta değil 14 Mayıs'ta verdim cihazı servise hocam cumartesilerde iş gününden sayılıyor 12 Haziran son gün yani

Sizin dediğiniz gibi mahkemeye vermeden iadesi veya değişimi yapılmak zorunda mı ? Bana heyete başvurmanz gerek dediklerinde ne yapmam lazım

Genpanın sitesinden cihazın durumu ne olarak görünüyor?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Durum aynen bu hocam

Son düzenleme:

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Durum aynen bu hocam
Bence arayarak veya giderek ücretli onarım onayınızın işleme alınıp alınmadığını öğrenin.
Edit: Eğer herhangi bir şekilde ücretinizi yatırdığınız işleme alınmadıysa cihaz onarıma girmez ve olduğu gibi geri gönderirler diye tahmin ediyorum. Böyle bir durumda yinede hakkınızı alırsınız ama can sıkıcı uzun bir süreç sizi bekler.

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Bence arayarak veya giderek ücretli onarım onayınızın işleme alınıp alınmadığını öğrenin.
Gittim hocam bayramdan 1 gün öcesinde gittim halen parça bekleniyor dendi bu kadar uzamış olması garip gerçekten küçük bir işlem gerektiyormuş sizinkisi dediler ve saçmalık şu ki kilit tuşunu çinden gelmesini bekeldiklerini söylediler :) şaka gibi ama gerçek dünya çapında 10 milyon satmış telefonun yedek parçası garanti firmasında yok ve çinden getirtiyorlar :) hocam sizden öğrenmek istediğim şu 20.iş günü gelmezsse benim heyete başvurmadan iade veya değişimimi gerçekleştirmeleri gerekmiyormu sonuçta verilen servis kağıdının arkasındada yazıyor 20 iş günü içerisinde cihaz teslim edilmek zorundadır diye

Son düzenleme:

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Gittim hocam bayramdan 1 gün öcesinde gittim halen parça bekleniyor dendi bu kadar uzamış olması garip gerçekten küçük bir işlem gerektiyormuş sizinkisi dediler ve saçmalık şu ki kilit tuşunu çinden gelmesini bekeldiklerini söylediler :) şaka gibi ama gerçek dünya çapında 10 milyon satmış telefonun yedek parçası garanti firmasında yok ve çinden getirtiyorlar :) hocam sizden öğrenmek istediğim şu yarında gelmezsse doluyor 20 iş günü ve benim heyete başvurmadan iade veya değişimimi gerçekleştirmeleri gerekmiyormu sonuçta verilen servis kağıdının arkasındada yazıyor 20 iş günü içerisinde cihaz teslim edilmek zorundadır diye
Evet normal şartlarda 20 iş günü dolduğu taktirde heyete başvurmadan iade veya değişimin yapılması gerekir.

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Edit: Eğer herhangi bir şekilde ücretinizi yatırdığınız işleme alınmadıysa cihaz onarıma girmez ve olduğu gibi geri gönderirler diye tahmin ediyorum. Böyle bir durumda yinede hakkınızı alırsınız ama can sıkıcı uzun bir süreç sizi bekler.
Şöyle anlatım ben ücreti yatırdığım gün gittim sisteme baktılar bana ücreti yatırmışsınz evet dediler parçanın gelmesini bekliyoruz biz dediler sonra bana yani sizin dediğin onay durumu müşteri olarak beni ilgilendiren bir durum değil sonuçta ben ücreti istedikleri gün yatırdım ama

Evet normal şartlarda 20 iş günü dolduğu taktirde heyete başvurmadan iade veya değişimin yapılması gerekir.
peki bana mahkeme heyetine başvurmanız gerek derlerse ne yapmam lazım bu konu hakkında net bilgiyi nasıl öğrenebilirim

tarix

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tarık
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
3
Bence ya muhatap olduğunuz kişi yeterli bilgiye sahip değil ya da ne koparsak kardır mantığıyla hareket edilip kara gürültüye getirilmeye çalışıyorlar.

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Bence ya muhatap olduğunuz kişi yeterli bilgiye sahip değil ya da ne koparsak kardır mantığıyla hareket edilip kara gürültüye getirilmeye çalışıyorlar.
internette izlediğim videoda 20 iş günü dolduğu taktirde satıcıya veya sağlayıcıya başvurup cihazın para iadesi veya cihazın yenisini vermeleri gerekir diyor bende telefonu Vatan Bilgisayardan aldım yani vatan Bilgisayar cihazın yenisini vermek zorunda demi

Üst Alt