Sohbet 15.000 TL'ye Telefon

Asohom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Apple yıllardan beri hep böyleydi. Piyasa da hep en pahalı telefon apple'a aitti. Ama yılına göre uçuk fiyatlar yoktu tabii. Bu aralar ise aşırı gereksiz aşşşıırrrıı gereksiz fiyatları var. İnsanlar neden xiaomi'yi övüyorlar ? Iphone X'in verdiği özelliklerde telefon 10000 xiomianın x ile aynı tabanda verdiği öxelliklerde telefon 3000-5000 arası. Bide kendide özgü miui arayüzü cabası. Bide ülkemizde şuan ki krizi fırsata çevirmeye çalışan çok insan var. Her neyse herşey ortada değil mi isteyrn istediğini alsın ama almadan 1000 kere düşünsün..
iPhone araba gibi birşey. Aldığınız fiyatın neredeyse hemen hemen aynı fiyatına 2-3 yıl içinde satabiliyorsunuz. Ama Android'de bu süre en fazla 1 sene neredeyse, sonra eski bir telefondan farkı kalmıyor. Adam diyor bunu şimdi alırım satarken de bu fiyata satarım aşağı yukarı sonra üstüne biraz koyup yeni modelini alırım diyor. Android'de 1 sene sonra yarı fiyatına düşüyor telefonun fiyatı çöp oluyor. iPhone alan telefona değil markaya ödüyor o parayı zaten.

sSergüzeşt

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
21
iPhone araba gibi birşey. Aldığınız fiyatın neredeyse hemen hemen aynı fiyatına 2-3 yıl içinde satabiliyorsunuz. Ama Android'de bu süre en fazla 1 sene neredeyse, sonra eski bir telefondan farkı kalmıyor. Adam diyor bunu şimdi alırım satarken de bu fiyata satarım aşağı yukarı sonra üstüne biraz koyup yeni modelini alırım diyor. Android'de 1 sene sonra yarı fiyatına düşüyor telefonun fiyatı çöp oluyor. iPhone alan telefona değil markaya ödüyor o parayı zaten.
Bu konuda haklısınız. Apple bu konuda androidin çok önünde. Değeri düşmüyor. Misal 5s bile 2. El piyasası şuan 500 600 den aşağı değil. 5s ile çıkan diğer telefonların 100 200 den fazla değil bi de piyasada varsa tabii. Bide benim gözlemlediğim apple telefonlarını koruyor. 5s e ios 12 geldi. 5s 5-6 sene önce çıktı.1 2 yıl oynayabilir. Androidde 2 yıldan fazla yok. Belki o kadar bile korumuyorlar. Ee tabi bide işin içine servis giriyor. Apple çok önde bu konuda. Ama yine de bu ıphone piyasa değerleri absürt durumda. İneceğinide sanmıyorum.

Asohom

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alican
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bu konuda haklısınız. Apple bu konuda androidin çok önünde. Değeri düşmüyor. Misal 5s bile 2. El piyasası şuan 500 600 den aşağı değil. 5s ile çıkan diğer telefonların 100 200 den fazla değil bi de piyasada varsa tabii. Bide benim gözlemlediğim apple telefonlarını koruyor. 5s e ios 12 geldi. 5s 5-6 sene önce çıktı.1 2 yıl oynayabilir. Androidde 2 yıldan fazla yok. Belki o kadar bile korumuyorlar. Ee tabi bide işin içine servis giriyor. Apple çok önde bu konuda. Ama yine de bu ıphone piyasa değerleri absürt durumda. İneceğinide sanmıyorum.
Fiyatlar da absürd değil aslında. Dolar ve vergiler yüzünden böyle. Şu an almanyada rahatlıkla 1 aylık garson maaşıyla 256GB iPhone X alabilirsiniz. Ama ülkemizde en az 4 ay çalışmanız lazım.

ilgazcirasi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilgazcirasi
Cihazım
Xiaomi mi 4
Konular
38
İngiltere de yeni iPhone fiyatına 2000 üstü model 160000 km de audi marka araba alınabiliyormuş ve bu durum eleştiri konusu olmuş, keşke biz de böyle eleştiri konusu yapabilsek, malesef temel ihtiyaçlar bile çok pahalı iken telefona bu kadar çok para vermek akıl işi değil delilik, youtube da iPhone 6000 dolar olsa alır mıydınız videosu var izleyin cevapları görün. Telefona çok para vermek yerine diğer ihtiyaçlar giderilmeli diye düşünüyorum.

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Şu şekilde bakmak lazım olaya kaç para olduğu önemli değil alıp almamakla alakalı 15K ise almayın neyiniz eksilir.Kızlara hava atmak için veya neyi ispatlamaya çalışıyorsun çok mu zenginsin ? aylık maaşın kaç para 1603 TL iyi b*k yemişsin. 15K alıp sarma dal içip içine kontör yüklemeyecek kişiler olduktan sonra. Bu söylemler boşuna. Bu arada olayın dolar kuru ile uzaktan yakından ilgisi yok 1 sene önce yuan kaç para idi şimdi kaç para.

Valla gider sonunda 3310 alırım genede hiç bir telefon cihazına 3K'dan fazla para vermem isterse giriş seviye cihazlar o kadar olsun umrumda değil. Almayın aldırmayın ayrıca 5400 TL mi 8 fiyatı var apple konu oluyor sadece sanki mi 8 fiyatı çok normal tüm satılan teknolojik ürünler fahiş fiyattta.

İmzanıza bayıldım <3

Üst Alt