Soru 13tpro 4.5 g ve VOLTE sorunu

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-07-22-26-32-326_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2024-01-07-22-26-32-326_com.android.phone.jpg
    240,7 KB · Görüntüleme: 27

mrtymsk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 5 64 gb
Konular
3
Ayarlar mobil ağlardan aktif sime tıklayın
Alt taraf ayarı nasıl ekran görüntüsü eklermisiniz
hocam ben sorunu size aktaramadım sanırım, bende tercih edilen ağ türünde 4.5G seçildiğinde ve telefonun sağ üst kısmındaki şebeke bölümünde 4.5G ibaresi olduğu andan itibaren telefon ne internete bağlanıyor ne sms atıyor lakin arama yapabiliyorum. Çok gariptir ki, Artvin ilinde ikamet ediyorum burda bu sorunu yaşıyorum hatta Rize'de de aynısı oldu fakat Trabzon'a gittiğimde 4.5G aktifken sorunsuz internete girip sms atabiliyorum. Hattım yeni daha önceki telefonum da mi 9 idi onda bu şekilde aynı hatla sorun yaşamıyordum. Bu cihazda sorun yaşıyorum Vodafone ile deneme yaptım oda aynı henüz Türkcell deneme fırsatı bulamadım fakat zannımca onda da aynı olacak. Forumları kabaca bi gezdim gözlemlediğim kadarıyla miui14 ile gelen bir sorunmuş bu ve mi12 cihazları kullananlarda aynı dertten muzdarip, konunun yazılımsal olduğu kesin fakat çözüm bulamadım ayarlardan yapılabilecek tüm ayar ve kombinasyonları denedim nafile. Bende volte veya vowifi sorunu yok sadece bahsi geçen 4.5g ile internet erişimi ve sms sorunu var.

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
hocam ben sorunu size aktaramadım sanırım, bende tercih edilen ağ türünde 4.5G seçildiğinde ve telefonun sağ üst kısmındaki şebeke bölümünde 4.5G ibaresi olduğu andan itibaren telefon ne internete bağlanıyor ne sms atıyor lakin arama yapabiliyorum. Çok gariptir ki, Artvin ilinde ikamet ediyorum burda bu sorunu yaşıyorum hatta Rize'de de aynısı oldu fakat Trabzon'a gittiğimde 4.5G aktifken sorunsuz internete girip sms atabiliyorum. Hattım yeni daha önceki telefonum da mi 9 idi onda bu şekilde aynı hatla sorun yaşamıyordum. Bu cihazda sorun yaşıyorum Vodafone ile deneme yaptım oda aynı henüz Türkcell deneme fırsatı bulamadım fakat zannımca onda da aynı olacak. Forumları kabaca bi gezdim gözlemlediğim kadarıyla miui14 ile gelen bir sorunmuş bu ve mi12 cihazları kullananlarda aynı dertten muzdarip, konunun yazılımsal olduğu kesin fakat çözüm bulamadım ayarlardan yapılabilecek tüm ayar ve kombinasyonları denedim nafile. Bende volte veya vowifi sorunu yok sadece bahsi geçen 4.5g ile internet erişimi ve sms sorunu var.
Telefon uygulamasını açıp *#*#3646633#*#*
yazıp açılan menüden band mode sim-1 veya 2 hangisinde sorun yaşıyorsanız onu şeçin ardından bandlari ekteki gibi ayarlayabilir misiniz birde öyle deneyin, band20yi kapatın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-08-08-41-24-889_com.mediatek.engineermode.jpg
    Screenshot_2024-01-08-08-41-24-889_com.mediatek.engineermode.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 20

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Eğer üstteki yöntem işe yaramazsa şunu da deneyin, ben bunu yaparak çekmeyen yerlede hız artışı sağladim, pingim azaldı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

mrtymsk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 5 64 gb
Konular
3
Telefon uygulamasını açıp *#*#3646633#*#*
yazıp açılan menüden band mode sim-1 veya 2 hangisinde sorun yaşıyorsanız onu şeçin ardından bandlari ekteki gibi ayarlayabilir misiniz birde öyle deneyin, band20yi kapatın.
Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Açıkçası mesajınızı görünce çok heyecanlandım sanırım bu sefer çözüldü dedim fakat dediklerini bire bir denememe rağmen sonuç olumsuz. Bugün Türkcell ile test etme imkanı buldum onda sorun olmadan 4.5G İnternet erişimini sağladım hatta bayağı da hızlıydı. Bir müddet daha bekleyip sorun çözülmezse Türkcell'e geçiş yapmayı düşünüyorum.

mrtymsk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 5 64 gb
Konular
3
Eğer üstteki yöntem işe yaramazsa şunu da deneyin, ben bunu yaparak çekmeyen yerlede hız artışı sağladim, pingim azaldı

Kardeşim şimdi farklı menüler test ederken biraz kurcaladım ve sorunu çözdüm bu bahsettiğin ayarları yapmadan sadece eklediğim resimdeki yerde değişikmiş yaptım ve Türk Telekom Online işlemler üzerinden hat resetleme yaparak telefonu yeniden başlattım sorun çözüldü. Bu sorunun çözülmesinde senin çok büyük emeğin var 1 haftadır araştırma yapıyordum bu menüyü bulmak için çok çok teşekkür ederim. 🙏 Hatta şu kadarını söyleyeyim sabah Türkcell ile yaptığım testte 30 mbps hız değeri almıştım bu ayarı yapınca Türk Telekom ile de 35 mbps civarı hız aldım.

Ekli dosyalar

• IMG_20240108_194848.jpg
    IMG_20240108_194848.jpg
    360,2 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20240108_194913.jpg
    IMG_20240108_194913.jpg
    316,6 KB · Görüntüleme: 18

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Kardeşim şimdi farklı menüler test ederken biraz kurcaladım ve sorunu çözdüm bu bahsettiğin ayarları yapmadan sadece eklediğim resimdeki yerde değişikmiş yaptım ve Türk Telekom Online işlemler üzerinden hat resetleme yaparak telefonu yeniden başlattım sorun çözüldü. Bu sorunun çözülmesinde senin çok büyük emeğin var 1 haftadır araştırma yapıyordum bu menüyü bulmak için çok çok teşekkür ederim. 🙏 Hatta şu kadarını söyleyeyim sabah Türkcell ile yaptığım testte 30 mbps hız değeri almıştım bu ayarı yapınca Türk Telekom ile de 35 mbps civarı hız aldım.
Rica ederim sorununuzun çözüldüğüne sevindim 😊

hepsi1lesme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
hepsi1lesme
Cihazım
REDMİ NOTE 7
Konular
4

Bu ayarlara nereden girebiliriz poco F5 cihaz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekil yaptığında cihazın tek taşıyıcıya bağlı çalışacak .4g Taşıyıcı birleştirmeyi kapatmışsın

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174

muhammedcop

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
0
Yaaa sen nasıl bir kralsın kaç ay oldu sorunu çözememiştim bugün bi tekrar girim bakim dedim acaba çözebilen var mı diye sayende düzelttim var ya sen adamsın adam eyw hocam eline koluna sağlık Allah ne muradın varsa versn🥹😁

Bu ayarlara nereden girebiliriz poco F5 cihaz?

Bu şekil yaptığında cihazın tek taşıyıcıya bağlı çalışacak .4g Taşıyıcı birleştirmeyi kapatmışsın
*#*#3646633#*#* yaparak girebilirsiniz mtk qualcom farketmez her telefonda var bu ayarlar

Üst Alt