Yardım 10tpro yerine ne alabilirim?

• Konbuyu başlatan Lim0n
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 41
  • Görüntüleme 1K

Lim0n

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Limon
Cihazım
Poco X6 Pro
Konular
131
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 14 Endonezya
Telefon Modeli
MI 10T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar ben bu cihazdan bıktım cızırtısı olsun görüşmede ekran kapanmaması olsun. Bunun yerine ne alabilirim bunun yokluğunu hissettirmeyen?
Öncelikle kesinlikle görüşme sırasında ekran kapanıcak sensörü bulunan bi telefon olsun lanet gelsin ya. Bir de konuşma yaparken mikrofon cızırtısı yapıyor geçmiyor bir türlü elimizde patladı cihaz resmen kronik sorunlarına başlıcam bu xiaominin

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bunun cihaz ile alakalı yok Xiaomi tarayıcı uygulaması sorunlu. Google Lens ile QR okutursan Apple kullanıcıları kamerayı yaklaştırana kadar sen sipariş veriyor olursun. Google Lens kullanın. hi~~
Bence Xiaomi kendi uygulamalarını tamamen kaldırsın yerine Google uygulamalarını koysun olmuyorsa zorlamaya gerek yok. QR kod tarayıcı yapmayı bile beceremiyorlar birde hyperFOS diye gündem yarattılar dahada komiği araba üretiyor canını seven insan xiaomi araba kullanmaz malum yazılım hatalarından insanı canından eder bunlar. Google arama mesajlasma çok güzel mesela dolandırıcı spam aramalarını çok iyi engelliyor Google uygulamalarını daha çok seviyorum en azından düzgün çalışıyor.
Düşünsenize tüm Android telefonlarda tamamen Google uygulamaları olsa Google kamera dahil dosya yönetici vs hiç bir dandik reklamlı bloatware xiaomi yazılımı yok. Tek fark markalarda arayüz olsa herşey daha iyi ve sorunsuz olurdu.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Bence Xiaomi kendi uygulamalarını tamamen kaldırsın yerine Google uygulamalarını koysun olmuyorsa zorlamaya gerek yok. QR kod tarayıcı yapmayı bile beceremiyorlar birde hyperFOS diye gündem yarattılar dahada komiği araba üretiyor canını seven insan xiaomi araba kullanmaz malum yazılım hatalarından insanı canından eder bunlar. Google arama mesajlasma çok güzel mesela dolandırıcı spam aramalarını çok iyi engelliyor Google uygulamalarını daha çok seviyorum en azından düzgün çalışıyor.
Düşünsenize tüm Android telefonlarda tamamen Google uygulamaları olsa Google kamera dahil dosya yönetici vs hiç bir dandik reklamlı bloatware xiaomi yazılımı yok. Tek fark markalarda arayüz olsa herşey daha iyi ve sorunsuz olurdu.
Google uygulamaları da yasal sınıra takılıyor ama ben mesela Xiaomi arama uygulaması kullanıyorum ama mesajlar uygulamasını Google tercih ediyorum.
HyperOS ile bir çok şey gelişti şimdi bu inkar edilemez. Örneğin K60 pro MIUI ile 7 saat ekran süresi alırken HyperOS ile 9 saate çıktı. Adam kutu sürümünden daha stabil üst sürüm çıkardı.
Lens zaten Xiaomi Kamera uygulamasına entegre sol üstte butonu var.

Unutmadan Xiaomi ürünü kullanıp gerçekten güzel şeyler görmek istiyorsanız ya Çine özel Redmi "K" serisi olacak ya da Global Xiaomi serisi olmalı. Diğerleri hep bir yerden patlıyor çünkü.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Benim size tavsiyem en kötü telefonla 1 2 ay idare edin bütçenizi arttırıp güzel birşey alın derim. Ben acele edip 13T almakla hata ettim mesela.
Yurtdisi samsung S23 serileri en iyi seçenek bence yazılımsal server kayıtta oluyor güncelleme sıfırlama sorunsuz.

Size başıma geleni anlatayım kafede kız arkadaşlarla oturuyoruz menüye bakacağız qr kod ile onlar İPhone ile qr kod okutup menüden siparişi verdiler bile ben hala 13T ile qr kod okutmaya çalışıyordum bir türlü okumadı sinir oldum kızın telefonunu alıp menüye bakip sipariş verdim.
Arabada bluetooth ile bağlantı kurdum müzik açtım ses gelmiyordu yine arkadaşım İPhone çıkarıp kendisi müzik açtı boşver talha uğraşma diyerek.
Bazı şeyleri zorlamamak gerekiyormus hocam xiaomiden bir cacık olmaz ucuz dandik Çin markası insanı böyle küçük basit meseleler ile çıldırtıyor mağdur ediyor. Xiaomiden nefret ediyorum bütçemi ayarladığımda yurtdisi İPhone 13 Pro alacağım 13T ise olsa olsa yedek telefon olur anca.
Bu arada teknolojiden anlamayan biri değilim keşke benim beceriksizligim olsa ama bilmenizi isterim öyle biri değilim 5 yaşında bilgisayarla tanıştım ben hayatım teknoloji ve yazılımla geçti benim.
O kadar yazılmıştı telefonu alırken MTK işlemci olmaz, kötü o tu kaka dedi onlarca kişi. 13T almayın dendi ama siz "siz bilmiyorsunuz artık MTK eski MTK değil, bu cihaz global sizler hepiniz cahilsiniz çin kullanıyorsunuz" yaptınız forumdaşlarımıza... Şimdi de pişmanım diyorsunuz. Halen de ben en iyisini bilirim havalarındasınız. X6 alabilecek adama İphone 13 Pro al tavsiyesi veriyorsunuz... QR kod okutmayı bilmiyor cihaza suç atıyorsunuz. Ne diyelim "müstehak" kelimesi boşu boşuna dilimize yerleşmemiş. Umarım bir an önce hayaliniz olan ayfona kavuşursunuz da forumda artık farklı isimlerden daha bilinçli yazılmış mesajlar görmeye başlarız.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
O kadar yazılmıştı telefonu alırken MTK işlemci olmaz, kötü o tu kaka dedi onlarca kişi. 13T almayın dendi ama siz "siz bilmiyorsunuz artık MTK eski MTK değil, bu cihaz global sizler hepiniz cahilsiniz çin kullanıyorsunuz" yaptınız forumdaşlarımıza... Şimdi de pişmanım diyorsunuz. Halen de ben en iyisini bilirim havalarındasınız. X6 alabilecek adama İphone 13 Pro al tavsiyesi veriyorsunuz... QR kod okutmayı bilmiyor cihaza suç atıyorsunuz. Ne diyelim "müstehak" kelimesi boşu boşuna dilimize yerleşmemiş. Umarım bir an önce hayaliniz olan ayfona kavuşursunuz da forumda artık farklı isimlerden daha bilinçli yazılmış mesajlar görmeye başlarız.
Konu mediatek snapdragon değil. Ben kimseye cahil gibi bir kelime kullanmadım söylemediğim cümleleri söylemişim gibi lanse edip iftira atmayın. İnsanlara Çin sürümü cihaz almamaları global cihaz almaları hakkında sözümün arkasındayım.
Konumuz xiaomi güncellemelerinin ve yazılımının kalitesizliği kötülüğü. Redmi ve poco ise hem malzeme kalitesi hemde yazılımsal ve kamera olarak vasat olmaları.
Aynen xiaominin QR kod okuyucusu çalışmaması benim suçum hatam kesinlikle xiaominin değil :)
Sizi önceki mesajlarınızdan tanıyorum biraz gergin ve toksik birisiniz forumda sizinle aynı fikirde olmayan insanlara saldırmayı seviyorsunuz ama ben senin dengin değilim size iyi eğlenceler :)

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Konu mediatek snapdragon değil. Ben kimseye cahil gibi bir kelime kullanmadım söylemediğim cümleleri söylemişim gibi lanse edip iftira atmayın. İnsanlara Çin sürümü cihaz almamaları global cihaz almaları hakkında sözümün arkasındayım.
Konumuz xiaomi güncellemelerinin ve yazılımının kalitesizliği kötülüğü. Redmi ve poco ise hem malzeme kalitesi hemde yazılımsal ve kamera olarak vasat olmaları.
Aynen xiaominin QR kod okuyucusu çalışmaması benim suçum hatam kesinlikle xiaominin değil :)
Sizi önceki mesajlarınızdan tanıyorum biraz gergin ve toksik birisiniz forumda sizinle aynı fikirde olmayan insanlara saldırmayı seviyorsunuz ama ben senin dengin değilim size iyi eğlenceler :)
Yalnız hocam qr noktasında işlemcinin de etkisi olabilir. Ben uzun zamandır Xiaomi tarayıcı kullanmıyordum şimdi benim Çin sürümü K60 pro ile test edeyim dedim karekodu karşıdan kutucuğa aldığım anda link ekranda belirdi. Tabi o küçük kutucuğa denk getirme işi yüzünden ben hala sevmiyorum orası ayrı. Google Lens her türlü iyidir Google Lens ile karekod okutmak için kutucuğa almama gerek yok ekranda görünüyorsa odak dışı bile olsa burada karekod var diyor.

Son düzenleme:
Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yalnız hocam qr noktasında işlemcinin de etkisi olabilir. Ben uzun zamandır Xiaomi tarayıcı kullanmıyordum şimdi benim Çin sürümü K60 pro ile test edeyim dedim karekodu karşıdan kutucuğa aldığım anda link ekranda belirdi. Tabi o küçük kutucuğa denk getirme işi yüzünden ben hala sevmiyorum orası ayrı. Google Lens her türlü iyidir Google Lens ile karekod okutmak için kutucuğa almama gerek yok ekranda görünüyorsa odak dışı bile olsa burada karekod var diyor.
Hocam bir dahaki sefere Google Lens ile denerim hatta 3. Parti QR okuyucuda denerim fakat sorun bir tek QR okuma değilki mesele xiaominin beceriksizligi.
Geçen gün miui kullanan cihazlara hyperos sistem uygulamasını güncelleme olarak gönderip brick etti cihazları sonrada özür dilediler daha öncede bu tarz güncelleme ile brick vakaları oldu.
Bluetooth sorunları, Android auto sorunu, güncellemelerin merdiven altı olması.
Mesela cihazimda garip bir sorun var ekran yenileme hızı varsayilan seçili ama ekrana dokunmadığımda cihaz bostayken otomatik 60hz geçiş yapmıyor telefon sürekli sabit 120hz çalışıyor ana menüde bostayken bile.
Diğer sorun telefonu sifirladiktan sonra wild rift oyununu 120fps oynayabilirken xiaomi arkaplanda birşeyler yapıyor 1 gün sonra oyun asla 120fps vermiyor 60fps sabitleniyor.
Güncelleme tarafı hala sorunlu hyperos 13T modeline yaramadı mesela. Tüm bunları topladığımda basit ve küçük meselelerden insanı soğutuyor xiaomi.
Bu markanın yazılım tarafına ciddi ağırlık vermesi arge yapması lazım gerekirse tüm telefonlarina 100 dolar zam yapsın ama adam akıllı karşısına çıksın müşterinin.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Hocam bir dahaki sefere Google Lens ile denerim hatta 3. Parti QR okuyucuda denerim fakat sorun bir tek QR okuma değilki mesele xiaominin beceriksizligi.
Geçen gün miui kullanan cihazlara hyperos sistem uygulamasını güncelleme olarak gönderip brick etti cihazları sonrada özür dilediler daha öncede bu tarz güncelleme ile brick vakaları oldu.
Bluetooth sorunları, Android auto sorunu, güncellemelerin merdiven altı olması.
Mesela cihazimda garip bir sorun var ekran yenileme hızı varsayilan seçili ama ekrana dokunmadığımda cihaz bostayken otomatik 60hz geçiş yapmıyor telefon sürekli sabit 120hz çalışıyor ana menüde bostayken bile.
Diğer sorun telefonu sifirladiktan sonra wild rift oyununu 120fps oynayabilirken xiaomi arkaplanda birşeyler yapıyor 1 gün sonra oyun asla 120fps vermiyor 60fps sabitleniyor.
Güncelleme tarafı hala sorunlu hyperos 13T modeline yaramadı mesela. Tüm bunları topladığımda basit ve küçük meselelerden insanı soğutuyor xiaomi.
Bu markanın yazılım tarafına ciddi ağırlık vermesi arge yapması lazım gerekirse tüm telefonlarina 100 dolar zam yapsın ama adam akıllı karşısına çıksın müşterinin.
Güncelleme konusuna bir şey diyemem Amiral gemisi haricini Xiaomi tınlamıyor.
Sorunların çözümüne bakalım.
DFPS olayı artık eskisi gibi değil bir var bir yok. Olmaması daha iyi.

Oyunda 60 FPS'e düşüş olayı "Joyose" gizli güncellemeleri kaynaklı. ADB veya root ile JOYOSE uygulamasını kaldırın veya devre dışı bırakın. "com.xiaomi.joyose" paket adı. Bunu devre dışı bıraktıktan sonra pil ve performans verilerini silip telefonu yeniden başlatın. Bir daha aşırı ısınma hali dışında 60 fpse düşüş olmaz.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Güncelleme konusuna bir şey diyemem Amiral gemisi haricini Xiaomi tınlamıyor.
Sorunların çözümüne bakalım.
DFPS olayı artık eskisi gibi değil bir var bir yok. Olmaması daha iyi.

Oyunda 60 FPS'e düşüş olayı "Joyose" gizli güncellemeleri kaynaklı. ADB veya root ile JOYOSE uygulamasını kaldırın veya devre dışı bırakın. "com.xiaomi.joyose" paket adı. Bunu devre dışı bıraktıktan sonra pil ve performans verilerini silip telefonu yeniden başlatın. Bir daha aşırı ısınma hali dışında 60 fpse düşüş olmaz.
Evet artı yönü cihaz sürekli akıcı çalışıyor 120-60hz arasında gidip gelme yok.
Samsungda bunu yapıyordu joyose benzeri Game optimizing service uygulaması güç sıcaklık dengesini koruduğunu söyleyerek uygulama ve oyunların tam performans çalışmasını engelliyordu. Bu açığa çıkınca gelen tepkiler sonrası bu ayarı kapatma seçeneğini eklediler.
Bizde xiaomiye tepki göstermeliyiz bence kullanıcı tercih yapabilsin çünkü saçma bir durum amiral gemisi cihazları bile oyunu 60fps sabitliyor biz bu ürünlere para verip alıyoruz ve şirkete tepkimizi göstermeliyiz globalde miui yazılımı ile o kadar rezil oldularki adını değiştirmek zorunda kaldılar.
Hocam ben eskisi gibi değilim artık standart kullanıcıyım adb root custom rom kullanmam hiç en fazla mı flash ile stock rom atarım bootloader kilidini bile açık tutmam :) yinede cevaplarınız için teşekkür ederim.

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
Evet artı yönü cihaz sürekli akıcı çalışıyor 120-60hz arasında gidip gelme yok.
Samsungda bunu yapıyordu joyose benzeri Game optimizing service uygulaması güç sıcaklık dengesini koruduğunu söyleyerek uygulama ve oyunların tam performans çalışmasını engelliyordu. Bu açığa çıkınca gelen tepkiler sonrası bu ayarı kapatma seçeneğini eklediler.
Bizde xiaomiye tepki göstermeliyiz bence kullanıcı tercih yapabilsin çünkü saçma bir durum amiral gemisi cihazları bile oyunu 60fps sabitliyor biz bu ürünlere para verip alıyoruz ve şirkete tepkimizi göstermeliyiz globalde miui yazılımı ile o kadar rezil oldularki adını değiştirmek zorunda kaldılar.
Hocam ben eskisi gibi değilim artık standart kullanıcıyım adb root custom rom kullanmam hiç en fazla mı flash ile stock rom atarım bootloader kilidini bile açık tutmam :) yinede cevaplarınız için teşekkür ederim.
ADB olayı çok basit root, bootloader vb hiçbir şey gerekmez. Bir bilgisayar veya otg kablo ve ek telefon yeter. 10 dk için Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açmak gerekiyor sadece. MSA,joyose gibi ayak bağı şeyleri silmek daha akıcı deneyim sağlar. Samsung arayüzü tamamen sorunlu bu konuda kullanıcıya seçme şansı hiç vermiyor rootla bile çözüm yok.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
ADB olayı çok basit root, bootloader vb hiçbir şey gerekmez. Bir bilgisayar veya otg kablo ve ek telefon yeter. 10 dk için Geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama açmak gerekiyor sadece. MSA,joyose gibi ayak bağı şeyleri silmek daha akıcı deneyim sağlar. Samsung arayüzü tamamen sorunlu bu konuda kullanıcıya seçme şansı hiç vermiyor rootla bile çözüm yok.

Biliyorum hocam bunu yapabileceğimin farkındayım demek istediğim 3.parti yazılımlar kullanmıyorum veya sistem dosyalarına müdahale etmiyorum eskisi gibi.
Android konusunda ileri düzey bilgiye sahibim ama kasıtlı olarak standart kullanıcı olmayı seçiyorum :)
Samsung GOS sistemini devredisi bırakma seçeneği sunuyor hocam emin misiniz? İsteyen kullanıcı GOS ayarını kapatarak daha fazla performans alabiliyor.
Mesela ben 13T kullanıcısı olarak güncellemeden memnun değilken galaxy A54 kullanıcıları oneui 6 güncellemesinden çok memnunlar arayüz ve güncelleme olarak Samsung daha stabil xiaomiye göre bence.

Oyla:
Üst Alt