Sohbet 10 - 15 bin fiyat bandında telefon

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
S22 güzel bir tercih olabilir ancak bataryası oyunsuz 1 günü anca çıkarır.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Benim için kameranın bir önemi yok bende ıphoneu 5 den beri kullanıyorum artık canıma tak etti.Ne bataryası dayanıyor ne oyun oynatıyor.2 sosyal medyada geziyorsun telefon sanki karafırından çıkmış gibi el vurulmuyor.Telefon sadece kameradan ibaret değildiriıphone kamerası iyi olsa ne olacak bataryası düşük 1 günü zor çıkartıyor hangi modelini denersen dene ben birde öyle sürekli sosyal medyada gezen birisi bile değilim.Kaçtane batarya değiştirdiğimin sayısını ben unuttum ıphone 5 ten bu yana.Xiaomi kamera konusunda yorum yapamam ama yakın çevremde arkadaşlarım aldı 3 sene olmasına rağmen hala telefon saat gibi çalışıyor ne kasma var ne donma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Özellikleri 12 lite göre iyi olabilir fakat samsung telefonların tasarımını beğenmiyorum.Ben ıphone 12 kasası hastayım adına ne deniliyorsa kavismi ney diyorlar.
Ben şimdi geldim telefon bakmaktan 😁 saatlerdir her telefonu inceledim. Kesinlikle iPhone 11'de karar kıldım. Her şeyiyle 10 numara telefon. Amoled, IPS, oled, Super amoled telefonların ekranını da inceledim, çok yerdikleri iPhone 11'in ekranı fazlasıyla güzel. Asla bulanık değil. 4k video çekiyor gayet net. 15 bini bile hak ediyor. Piyasada başka adam akıllı telefon yok hepsinin bir sorunu var. Bizzat batarya testi de yaptım (önceden de yapmıştım) 1 günü çıkarır. Arkadaşımın ip11 i 14 saat ekran süresi veriyor.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Ben şimdi geldim telefon bakmaktan 😁 saatlerdir her telefonu inceledim. Kesinlikle iPhone 11'de karar kıldım. Her şeyiyle 10 numara telefon. Amoled, IPS, oled, Super amoled telefonların ekranını da inceledim, çok yerdikleri iPhone 11'in ekranı fazlasıyla güzel. Asla bulanık değil. 4k video çekiyor gayet net. 15 bini bile hak ediyor. Piyasada başka adam akıllı telefon yok hepsinin bir sorunu var. Bizzat batarya testi de yaptım (önceden de yapmıştım) 1 günü çıkarır. Arkadaşımın ip11 i 14 saat ekran süresi veriyor.

Tamam veriyor ama asla o süreyi kullanamaz hele ki mobil veriye bağlı kalırsan.Ben demiyorum kötü ama bataryası gerçekten çok kötü ıphone kullanıyorsan sadece konuşmak için kullanacaksın işin içine oyun girince powerbanke bağlı kalıyorsun.Ben uzun süre android kullandım arkadaşın tavsiyesi üzerine ıphone geçtim halada kullanıyorum ama artık gitmiyor.Boş vaktim olsa sosyal medyada falan çok dolaşsam telefonu günde 2-3 kere şarj ederdim herhalde.Param olsa ıphone 12 alırdım oda bir gerçek.Ben çevremde birçok insanın olumlu yorum yapmasından ötürü xiomai yi denemek istiyorum.2 gün şarja takmayan var insan kıskanıyor :)

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Tamam veriyor ama asla o süreyi kullanamaz hele ki mobil veriye bağlı kalırsan.Ben demiyorum kötü ama bataryası gerçekten çok kötü ıphone kullanıyorsan sadece konuşmak için kullanacaksın işin içine oyun girince powerbanke bağlı kalıyorsun.Ben uzun süre android kullandım arkadaşın tavsiyesi üzerine ıphone geçtim halada kullanıyorum ama artık gitmiyor.Boş vaktim olsa sosyal medyada falan çok dolaşsam telefonu günde 2-3 kere şarj ederdim herhalde.Param olsa ıphone 12 alırdım oda bir gerçek.Ben çevremde birçok insanın olumlu yorum yapmasından ötürü xiomai yi denemek istiyorum.2 gün şarja takmayan var insan kıskanıyor :)
Xiaomi aldığınıza bence kesinlikle pişman olursunuz. İllaki bir sorunu oluyor. iPhone 11 14 saat ekran süresi de veriyor kendim gördüm. Ayrıca çok hızlı doluyor. Çok acemice yorum yapıyorsunuz hocam iPhone nasıl bu kadar kötü olsun :) asla iPhonecu değilim APK bağımlısıyım, özgürlükçüyüm fakat iPhone çok başka.

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Xiaomi aldığınıza bence kesinlikle pişman olursunuz. İllaki bir sorunu oluyor. iPhone 11 14 saat ekran süresi de veriyor kendim gördüm. Ayrıca çok hızlı doluyor. Çok acemice yorum yapıyorsunuz hocam iPhone nasıl bu kadar kötü olsun :) asla iPhonecu değilim APK bağımlısıyım, özgürlükçüyüm fakat iPhone çok başka.

Acemice değil ıphone 5 ten bu yana tüm serisini kullandım şuandada ıphone 7 plus kullanıyorum kaç senedir.Bir telefon benim bir günümü çıkartamıyorsa benim ne işime yarayacak ki.Bir gün dayansın diye ben ekranın parlaklığını düşürmek ya da internet bağlantısını kapatıp açmak zorundamıyım.İstediklerim atla deve değil ki sen hala ekran süresi diyorsun ben deneyim ederek gördüm ıphone.Kötü telefon demiyorum bak tekrar söylüyorum çok param olsa alırdım.Iphone olunca sanki uçakta busıness class'da seyahat ediyor gibisin ama gel gelelim bataryası çok düşük ve verimli değil.Keşke bir telefon yapsada 4500 mh batarya koysa kredi çeker alırım o telefonu :)

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Acemice değil ıphone 5 ten bu yana tüm serisini kullandım şuandada ıphone 7 plus kullanıyorum kaç senedir.Bir telefon benim bir günümü çıkartamıyorsa benim ne işime yarayacak ki.Bir gün dayansın diye ben ekranın parlaklığını düşürmek ya da internet bağlantısını kapatıp açmak zorundamıyım.İstediklerim atla deve değil ki sen hala ekran süresi diyorsun ben deneyim ederek gördüm ıphone.Kötü telefon demiyorum bak tekrar söylüyorum çok param olsa alırdım.Iphone olunca sanki uçakta busıness class'da seyahat ediyor gibisin ama gel gelelim bataryası çok düşük ve verimli değil.Keşke bir telefon yapsada 4500 mh batarya koysa kredi çeker alırım o telefonu :)
Bir telefon alırken her şeyden önce piline bakarım. Ne özelliği olsa da pili kötü olursa almam. Ve ben şuan iPhone 11'in pilinin çok iyi olduğunu söylüyorum. Etrafımda 4 tane iPhone 11 kullanan arkadaşım var hepsi de en az 10 saat alıyor. 3110 mAh olduğuna aldanmayın. 5000 mAh Android'e bedel!.. Ayrıca iPhone 13 Pro Max tam istediğiniz gibi 4352 mAh bataryaya sahip. Kredi çekip alabilirsiniz. 🤠 Sana kullanan birinin mesajını ileteyim: "Sabahtan akşama kadar aralıksız uğraşınca 1 gün dayanıyor. Normal kullanımda 2 gün gidiyor." Full mobil veri kullanıyor bu kişi.

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Benim için kameranın bir önemi yok bende ıphoneu 5 den beri kullanıyorum artık canıma tak etti.Ne bataryası dayanıyor ne oyun oynatıyor.2 sosyal medyada geziyorsun telefon sanki karafırından çıkmış gibi el vurulmuyor.Telefon sadece kameradan ibaret değildiriıphone kamerası iyi olsa ne olacak bataryası düşük 1 günü zor çıkartıyor hangi modelini denersen dene ben birde öyle sürekli sosyal medyada gezen birisi bile değilim.Kaçtane batarya değiştirdiğimin sayısını ben unuttum ıphone 5 ten bu yana.Xiaomi kamera konusunda yorum yapamam ama yakın çevremde arkadaşlarım aldı 3 sene olmasına rağmen hala telefon saat gibi çalışıyor ne kasma var ne donma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Özellikleri 12 lite göre iyi olabilir fakat samsung telefonların tasarımını beğenmiyorum.Ben ıphone 12 kasası hastayım adına ne deniliyorsa kavismi ney diyorlar.
13 pro max tüm android amiralleri tokatlıyor ama yinede sen bilirsin😂 tabiki çok uçuk fiyatlar güç yetmez ama apple yavaşca tüm piyasayı ele geçirecek gibi özellik olarakta androide yaklaşmak üzere. Android tarafı acilen yenilikler getirmek zorunda bence

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Ya xiaomide güzel bir fotoğraf çekiyorum çektiğim fotoğrafı adobe ile iyice düzenliyorum fotoğrafın bilgilerinde fotoğraf boyutu 15-20 mb dan aşşağı değil , instagrama yüklüyorum bildiğin 240p gibi oluyor.Bu durum özellikle videoda daha çok oluyor.ıphone 7 ve 7 plus zaten bu devrin telefonu değilki tabiki sarjı hızlı biter.İsterse batarysı sıfır olsun 2022 yılındaki uygulamalar ile o telefonun işlemcisi ,içerisindeki görütü işlemcisi vs vs tamamen uyumsuz.Sosyal medya konusunda bu durum sadece xiaomide yok tüm android telefonlarda var.Google dünyada milyarlarca insanın instagram kullandığının farkına varmalı ve kamera apı sını ona göre düzeltmeli.Her bahse varım ıphone 7 plus ile çekilen bir video ile xiaominin en tepe modeli ile çekilen bir video instagrama yüklendiğinde ıphone tarafındaki kalite kaybı daha az olacaktır.Sen kamerayı fazla önemsemiyorsun önemli olan batarya fakat ıphone son 3 seride bu sorunu çözdü

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Evet konu sahibi batarya konusunda yanılıyor. YouTube üzerinde son serilerin şarj performansını izleyebilir. S22 ultranin şarjının bittiği yerde 13 pro max te %40 civarı şarj kalıyor. İphone 11 den beri şarj sorunu yok. En iyi de 11 in şarjı gidiyor denebilir. Çünkü ekranın çözünürlüğü düşük ve mah seviyesi yüksek 12-13 e göre. Onun dışında. Mi 12 lite plastik kasa. Ben şuan mi 8 lite kullanıyorum ama geçecek güzel telefon bulamıyorum. Beğendiğim telefonlar plastik kasa geçer miyim asla. Yani adamlar geriye gidiyor. Mi 8lite da arka ön cam kasa metal. Ben bu cihazdan plastik kasaya geçer miyim asla. Samsung serisi s21 s22 güzel. Mağazada alın inceleyin farkı anlarsınız mükemmel kasa var cihazlarda. Mi 12 garantili o paraları haketmiyor. Kayıt çıkarsa alınır belki. Onun dışında iphone alınır, one Plus alınır belki. Diğer türlü cihaz yok gerçekten adam akıllı. Ayriyeten mi 4 ten beri yaklaşık 7 yıldır Xiaomi cihaz kullanıyorum. Gerçekten eskisi gibi değil. Mi Miui eski Miui değil. Bozdular perişan ettiler. Planlı eskitme yapılıyor. Cihazlara sahip cikilmiyor artık. Samsung 4-5 yıl güncelleme sözü veriyor. Xiaomi de anca 2 yıl alırsın o da geç geliyor. Garantisiz isterseniz de mi 11 ultra tek tavsiye edeceğim cihaz olur. 12-13k bandında. Diğer türlü Samsung veya Apple öneririm.

Son düzenleme:
Üst Alt