Sohbet 10 - 15 bin fiyat bandında telefon

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
S21 fe 256 GB alın gitsin. Bu civarda en iyi telefon. Hem amiral gemisi. Hem baya güncelleme alacak. Lite falan uğraşmayın.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
10 bin ile 15 bin tl fiyat bandında bir telefon arıyorum.Bir telefondan beklediğim çok fazla birşey yok ancak ıphone 7 plus kullandığımdan şuan batarya değişim uyarısı veriyor ve beni bir gün bile idare etmiyor.Bir telefondan beklediğim şeyler kısaca:

- Bataryası yüksek
- Tasarımı göze hoş gelen (İPhone 12 kasası gibi olursa daha iyi )
- Kamera ile pek işim yok ancak yine de çekilen fotoğraflar Mobese ile çekilmiş gibi olmasın :)
- İşlemciden anlamıyorum oyunlarda falan sıkıntı çıkartmasın bana yeter.
- Tercihim Xiaomi ama alternatif telefonlarada açığım.

Redmi note 11 pro plus almaya niyetliydim fakat birçok olumsuz yorumlarla karşılaştım.
kardeş alabiliyorsan apple yada samsung un üst modellerinden al.Xiaomi ye bulaşma en tepe serisinden en alt serisine kadar ön kamerada vasat denilecek mercek kullanıyor.en tepe modelleri bile ön kamerada 1080p 30-60 fps zor veriyor milley 4k yı bıraktı 8 k ya yelteniyor.uzun süredir Xiaomi kullandığım için arka kameraya alışmışım iyi çekiyor sanıyorum bi arkadaşın samsung a52s ini 2 günlüğüne denedim meğerse ben telefon değil at arabası kullanıyormuşum.Meğerse xiaominin arka kamerasıda bok gibiymiş pastelli çekiyormuş bu arada eleştiri yaptım xiaomi cihazı xiaomi 10t pro yani hala orta üst segment bir cihaz.ve yedek olarak mi9t kullanıyorum.Demem şudur xiaominin kamera yazılımı berbatmış aklın varsa ıphone tepe modellerinden şaşma , kameraya önem vermiyorsun ama xiaomiye geçersen önem verdiğini anlayacaksın.Iphone nin her modelini alabilirsin yada samsungun orta üst modellerini alabilirsin ben olsam galaxy s22 alır bakarım keyfime. hepsiburadada 16k bazı günler saatlik olarak 14 k düşürüyorlar yada başka online siteleri takip et ordan al.be yaparsan yap xiaomiye bulaşma.Ulan bukadar konuştun sen neden xiaomi kullanıyorsun diyorsan biz acının köpeğiyiz başkan

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
15 güne o fiyat 15 binin altına düşer, merak etme.
Ben 11 için hala pusuda bekliyorum. Bayağı araştırma yaptım. Ekonominin iyi (!) diyebileceğimiz zamanlarda bile ( 3- 4 yıl önce ) yeni seri tanıtılınca 11'in fiyatı düşmemiş. Bu aşırı pahalılıkta düşeceğini hiç sanmıyorum. Ben yine lansmanı bekleyceğim ama bence düşmeyecek. Siz daha önce yeni seri çıkınca iPhone 11'in fiyatının düştüğüne şahit oldunuz mu?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bana kalırsa iyice para biriktir. iPhone 12 128 veya 256 al. Sonra gelen hiçbir güncellemeyi yapma. Biliyorsunuzdur güncelleme ile telefonu kasıtlı yavaşlatıyor Apple. Pili de garanti bitiminde değiştirirsin garanti bitince de 2 yılda bir değiştirirsin. Zaten telefon bence 7 yıl rahat bir şekilde kullanılır. depolama açısından iyi olsun diye 256 alabilirsin. Zaten giderek her şey pahalanıyor ve böyle devam edecek gibi. Seneler sonra da aldığın fiyatın 2-3 katına satarsın :) Ben bu şekilde yapacağım. Güncelleme de umrumda değil açıkçası ekstra bir şeye gerek yok bence ^^

Son düzenleme:

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Konu ile ilgisi yok ama küçük bir ilçede yaşıyorum malum yaz oluyor gurbetçiler doluyor buraya.Liseden arkadaşlarım üni okumayıp kendi köylülerinin yardımıyla avrupaya gitmiştiler geçen lise arkadaşımı çarşıda gördüm adam bmw x6 ile çarşıda geziyor.Belki kiralık araç yada satın aldı bilmiyorum ama utanıp yanına bile gitmedim bi selam bile vermedim utandım.Ben o esnada şoktan yoğurt almaya gidiyordum.Çocuk o arabayı aldıysa en kralından evinide almıştır istediği zamanda evlenir.Aşırı yakışıklı biri olmamakla birlikte eli yüzü düzgün biriyim ama bu devirde 10 kızdan 9 unun beni değilde onu tercih edeceğine eminim.Ben üniv den kalan kyk borcunu mu düşüneyim işmi bulayım ....Demem oki harcanıyoruz

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Konu ile ilgisi yok ama küçük bir ilçede yaşıyorum malum yaz oluyor gurbetçiler doluyor buraya.Liseden arkadaşlarım üni okumayıp kendi köylülerinin yardımıyla avrupaya gitmiştiler geçen lise arkadaşımı çarşıda gördüm adam bmw x6 ile çarşıda geziyor.Belki kiralık araç yada satın aldı bilmiyorum ama utanıp yanına bile gitmedim bi selam bile vermedim utandım.Ben o esnada şoktan yoğurt almaya gidiyordum.Çocuk o arabayı aldıysa en kralından evinide almıştır istediği zamanda evlenir.Aşırı yakışıklı biri olmamakla birlikte eli yüzü düzgün biriyim ama bu devirde 10 kızdan 9 unun beni değilde onu tercih edeceğine eminim.Ben üniv den kalan kyk borcunu mu düşüneyim işmi bulayım ....Demem oki harcanıyoruz
Maalesef... Coğrafya kaderdir. Elimizden geldiğince çalışıp sonrasında tevekkül etmemiz gerekiyor. İnşallah en kısa sürede vatanımız şu kötü süreçten çıkar da hayatımızı yaşamak için başka ülkelere gitmek zorunda kalmayız.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam izniniz olursa mesajınızı twitterda paylaşabilir miyim isminiz gözükmeden

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Hocam izniniz olursa mesajınızı twitterda paylaşabilir miyim isminiz gözükmeden
Yok hocam paylaşlamayın içimizden geldi yazdık kendi aramızda iç döktük sadece.Amacım bir duygu sömürüsü yada toplumun bi tarafını , yumuşak karnını okşamak değil.Eminim ülkemizde bu okaydan bin kat daha fazla olay vardır ,bu benim başıma gelen birşeydi bu memlekette zenginide var fakiride..ben sadece kendi düştüğüm absürt durumu dile getirdim ama sorduğun içinde sağol sormayabilirdin de..

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Yok hocam paylaşlamayın içimizden geldi yazdık kendi aramızda iç döktük sadece.Amacım bir duygu sömürüsü yada toplumun bi tarafını , yumuşak karnını okşamak değil.Eminim ülkemizde bu okaydan bin kat daha fazla olay vardır ,bu benim başıma gelen birşeydi bu memlekette zenginide var fakiride..ben sadece kendi düştüğüm absürt durumu dile getirdim ama sorduğun içinde sağol sormayabilirdin de..
Tabi hocam nasıl isterseniz. Sonuçta sizin fikri mülkiyetiniz oluyor sormak lazım. Ve söylediklerinize de katılıyorum

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
kardeş alabiliyorsan apple yada samsung un üst modellerinden al.Xiaomi ye bulaşma en tepe serisinden en alt serisine kadar ön kamerada vasat denilecek mercek kullanıyor.en tepe modelleri bile ön kamerada 1080p 30-60 fps zor veriyor milley 4k yı bıraktı 8 k ya yelteniyor.uzun süredir Xiaomi kullandığım için arka kameraya alışmışım iyi çekiyor sanıyorum bi arkadaşın samsung a52s ini 2 günlüğüne denedim meğerse ben telefon değil at arabası kullanıyormuşum.Meğerse xiaominin arka kamerasıda bok gibiymiş pastelli çekiyormuş bu arada eleştiri yaptım xiaomi cihazı xiaomi 10t pro yani hala orta üst segment bir cihaz.ve yedek olarak mi9t kullanıyorum.Demem şudur xiaominin kamera yazılımı berbatmış aklın varsa ıphone tepe modellerinden şaşma , kameraya önem vermiyorsun ama xiaomiye geçersen önem verdiğini anlayacaksın.Iphone nin her modelini alabilirsin yada samsungun orta üst modellerini alabilirsin ben olsam galaxy s22 alır bakarım keyfime. hepsiburadada 16k bazı günler saatlik olarak 14 k düşürüyorlar yada başka online siteleri takip et ordan al.be yaparsan yap xiaomiye bulaşma.Ulan bukadar konuştun sen neden xiaomi kullanıyorsun diyorsan biz acının köpeğiyiz başkan

Benim için kameranın bir önemi yok bende ıphoneu 5 den beri kullanıyorum artık canıma tak etti.Ne bataryası dayanıyor ne oyun oynatıyor.2 sosyal medyada geziyorsun telefon sanki karafırından çıkmış gibi el vurulmuyor.Telefon sadece kameradan ibaret değildiriıphone kamerası iyi olsa ne olacak bataryası düşük 1 günü zor çıkartıyor hangi modelini denersen dene ben birde öyle sürekli sosyal medyada gezen birisi bile değilim.Kaçtane batarya değiştirdiğimin sayısını ben unuttum ıphone 5 ten bu yana.Xiaomi kamera konusunda yorum yapamam ama yakın çevremde arkadaşlarım aldı 3 sene olmasına rağmen hala telefon saat gibi çalışıyor ne kasma var ne donma
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

S21 fe 256 GB alın gitsin. Bu civarda en iyi telefon. Hem amiral gemisi. Hem baya güncelleme alacak. Lite falan uğraşmayın.

Özellikleri 12 lite göre iyi olabilir fakat samsung telefonların tasarımını beğenmiyorum.Ben ıphone 12 kasası hastayım adına ne deniliyorsa kavismi ney diyorlar.

Üst Alt