cankurtgs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Dark ages kerneli her rom da veriyor. Kernel tweaks olarak da muazzam bir kernel ama performans için değil dark ages kerneli daha çok pil için oyunlarda falan kötü mesela.
Valla şükredin alternatifiniz var, Note 8 de adam akıllı kernel yok olanlarda da tweak yok bulamıyoruz smoking~~

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Valla şükredin alternatifiniz var, Note 8 de adam akıllı kernel yok olanlarda da tweak yok bulamıyoruz smoking~~
Hocam bizde de doğru düzgün android 10 kernel yok ki daha. Genom, Nito ve Fate kernelleri android 10 da yeniden başlatma sorununa sebep oluyordu en son güncellemelerle ne halde bilmiyorum vimb ve dark age var bizde de sadece.

cankurtgs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Hocam bizde de doğru düzgün android 10 kernel yok ki daha. Genom, Nito ve Fate kernelleri android 10 da yeniden başlatma sorununa sebep oluyordu en son güncellemelerle ne halde bilmiyorum vimb ve dark age var bizde de sadece.
Kerneli de geçtim stabil AOSP var en azından, bi Pixel Experience çıkacak diye bekliyoruz aylardır. Çıkanı da hatalar yüzünden geri alıyorlar diğer AOSPlarda da aşırı lag sorunu var. R5+ ta PE9Plus kullanıyordum stock ROMdan daha stock gibiydi özlemedim değil he geri mi döneyim napayım hahahah

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Kerneli de geçtim stabil AOSP var en azından, bi Pixel Experience çıkacak diye bekliyoruz aylardır. Çıkanı da hatalar yüzünden geri alıyorlar diğer AOSPlarda da aşırı lag sorunu var. R5+ ta PE9Plus kullanıyordum stock ROMdan daha stock gibiydi özlemedim değil he geri mi döneyim napayım hahahah
Aosp romlar biz de çok stabil sayılır zaten. Havoc ve ion çok iyi romlar zaten aosp olarak de bizde de düzgün miui 11 rom yok. Hepsi kasıyor. Kernel tweaks den bahsetmişsiniz geçen yorumda da hocam biz de tweaks yapmıyorlar ki gidin kendiniz yapın diyorlar ben de o yüzden fk kernel manager ile yapılmış kullandığım kernele özel tweakler oluyor yaptığım.

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Havoc'dan sıkıldığım zaman Pixel Experience deneyeceğim :D Onda tam ekran hareketleri var mı peki

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Açıkçası ben de tam tersine tam ekran hareketlerini sevmiyorum zaten benim havoc da yok düz pixel launcher yerine lawnchair kurdum özelleştirmeli pixel launcher ama onu kurunca tam ekran hareketleri gitti.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Açıkçası ben de tam tersine tam ekran hareketlerini sevmiyorum zaten benim havoc da yok düz pixel launcher yerine lawnchair kurdum özelleştirmeli pixel launcher ama onu kurunca tam ekran hareketleri gitti.
Kernel ne gibi faydalar sağlıyor cihaza ?

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Kernel ne gibi faydalar sağlıyor cihaza ?
Kernel cihazın donanımı ile yazılımı birleştiren kısım. Yani işlemcinin saat hızının ne kadar olacağını nasıl çalışacağını nerede ne yapacağını bunun gibi pek çok detayı değiştiriyor.

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Kernel cihazın donanımı ile yazılımı birleştiren kısım. Yani işlemcinin saat hızının ne kadar olacağını nasıl çalışacağını nerede ne yapacağını bunun gibi pek çok detayı değiştiriyor.
Bilgilendirme için teşekkürler hocam kerneli direk twrpden flashladimizda yükleniyo dimi

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Stock launcherı özelleştiremediğim için bende Evie launcher kurayım dedim sizde olduğu gibi bende de tam ekran hareketleri gidince geri döndüm. İkonlar çok kötü gözüküyor değiştiremiyorum.

Üst Alt