İnceleme 1 aylık Mi 13 Deneyimim

murat.tahran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 11S
Konular
0
Hocam sizin bu uygulama durdurma hataları yedekten kurulum yaparsanız oluyor. Yani formattan sonraki ilk kurulumda Google yedekten yükleme yapmamanız lazım. Ayrıca ek bellek uzantısı bölümünü kapatırsanız ısınma bir nebze daha azalır. Evet gerçekten de tr fiyatıyla parasını hak etmiyor
Bugün başıma gelen bir örnek kişiler duruyor hatası ve kişi yok uyarısı rehberi açamadım kaç kez denedim sonra ekranı kapatıp açınca düzeldi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

2211133G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Ben de şaşırarak okudum bu konu başlığındaki gelişmeleri.... Hanıma k60 pro satın aldım. Yaklaşık 1 aydır kullanıyor. Devamlı youtube'dan dizileri izler. Sensörle ısı kontrolü de yaptım. En fazla 32 derece civarı oluyor. O da saatlerce video izlendiğinde... Telefon ısısı devamlı stabil bir şekilde ılık kalıyor yani...

Kendime de Poco F5 aldım. Henüz uzun süreli video izlemedim ama önümüzdeki hafta sonu izlerim ve ısı yönünden izlenimlerimi paylaşırım.

Isı konusunda bir tecrübemi aktarmak gerekirse; telefona çok fazla sayıda uygulama kurunca( oyun vs ), bu uygulamalar da arka planda çalışmaya devam ettikçe, işlemci kullanımı artıyor. İşlemci kullanımı artınca, hem bataryayı çabuk tüketiyor, hem de işlemcinin ısısını artırıyor. Temizlik, optimizasyon yapınca normale dönüyor.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Bu ısınma konusu birçok nedenden kaynaklanabiliyor , ben en çok bir noktaya takıldım. Gen1+ gen 2 den daha fazla ısınıyor ama arkadaş o cihazdan gen 2 li cihaza geçmiş ve gen 2 den şikayetçi. Muhtemelen farklı bir olay var

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Enteresan bir muhabbet ; doğrusu ilgiyle izliyorum. Bendeki pro modeli ama aynı işlemci var. Yani SD 8Gen 2. Acaba diyorum cihazdan cihaza farkeder mi? Düz modelinde o kadar ısınan bir işlemci daha güçlü özelliklere sahip pro modelde niye ısınmaz?
Eskiden Mi6 cihazımda global rom kullanırken cihaz ateş atar bazen kendini bile kapatırdı. Eu roma geçtik ısınma problemi bitti ve anladık ki problem rom kaynaklıymış. Oysa şimdi de global rom kullanıyorum ama ne şarj esnasında ne oyun oynarken ne YouTube videosu ne de Netflix üzerinden film izlerken aşırı bir ısınma hissetmiyorum.
Peki cihaz hiç mi ısınmıyor? Evet tabiki ısınıyor. Kamerayla saatlerce çekim yaparsanız ısınıyor. Sonra telefonu şarja takıyorsunuz. Normal 120 watt şarj olan cihazı yüzde otuz daha hızlı maksimum şarj etme seçeneği çıkıyor ve o esnada cihazın ısınabileceği uyarısını veriyor. Telefon zaten yirmi yirmi beş dakikada doluyor. Beş dakika daha erken şarj etmek için cihazı zorlamanın âlemi var mı?
Velhasıl kelam, SD 8Gen 2 sorunlu bir işlemci demek garip bir yorum olur kanaatindeyim. Yani bu benim görüşüm.
U11 de 835 işlemci vardı 5 yıl kullandım tabiki telefon ısınır tabiatında var bu(ama zorlarsan).
13 De ya işlemci sıkıntı yada Xiaomi sıkıntılı ben normal bir kullanıcıyim.
Bu kadar ısınması bence anormal
Telefon YD global sürüm herhangi bir işlem yapılmamış.
Geçmişte HTC nin hep en tepe serilerini kullandım ilk telim dışında yani en üst snapdragon işlemcilere alışığım.
Arkadaşın biri yazmış sorunlu üretim diye yani madem sorunlu üretim var neden satıyorsun(bana çok mantıklı gelmedi)
Velhasıl kelam hocam tel ısınıyor hani bende alttan gelip en üste geçen biri değilim hep buralarda idim (işlemci olarak)
Ama sorun işlemci mi ❓ Xiaomi mi ❓ bilmiyorum.... telefon ısınıyor

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Bu ısınma konusu birçok nedenden kaynaklanabiliyor , ben en çok bir noktaya takıldım. Gen1+ gen 2 den daha fazla ısınıyor ama arkadaş o cihazdan gen 2 li cihaza geçmiş ve gen 2 den şikayetçi. Muhtemelen farklı bir olay var
Evet 1 ay 12t pro kullandım aynı uygulamalar ile genelde APK falanda kurmam o da global sürüm yd cihazdi ama ısınma nerede ise yoktu.
12t pro Şark olurken ultra hızı kapatıyordum tamam 20 dakika da değilde 30 dakika da tam şarj oluyordu ama çok az ısınıyordu.
Yani 12t pro sırf büyük geldiği için değiştim kesinlikle normal bir kullanımda aşırı sıcaklık görmedim.
Anormal kullanımda ha erken ha geç her telefon ısınır tabiatında var....

Hocam bence yapacak bir şey yok/belki yazılım ile düzeltilebilir/olmadı genel bir format atarım değişir mi bilmiyorum? /ama böyle olması üzücü

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Mi 13 ısınıyor diyen yalancının bayrak sallayanidir mi diyelim bizde

😄

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-13-21-43-09-623_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-06-13-21-43-09-623_com.digibites.accubattery.jpg
    459 KB · Görüntüleme: 72

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-13-22-25-19-801_com.digibites.accubattery~2.jpg
    Screenshot_2023-06-13-22-25-19-801_com.digibites.accubattery~2.jpg
    139,8 KB · Görüntüleme: 70

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Mi 13 ısınıyor diyen yalancının bayrak sallayanidir mi diyelim bizde

😄
K60 pro ile aynı sonucu almışsınız... Bende youtube'dan uzun süreli ve devamlı video izlendiğinde, 32 derecede stabil kalıyor.

ShanSheyyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Bumin
Cihazım
Mi9T
Konular
10
Kamera konusunda en son alınacak cihaz xiaomi dir.En tepe modelide dahil.Sebebi en kaliteli lensleride kullansalar yazılımları çöp..Hele bir yapay zekaları var kamerada sen kapasan bile yinede devrede.Youtubede biri diyodu yapay zeka asyalı insanların yüz tipine göre kodlanmış onların kafa dudak kaş filan küşük ön kamerada bir selfy çek en sade modda çek güzellik modu kapalı olsun yinede yüzünü dudağını arı sokmuş gibi şişik ve büyük gösteriyor asyalıların olmasını istediği tarz.Samsungun ilk dönemleride böyleydi s10 dan sonra yazılım yenilediler düzeldi.

msakdogan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MURAT
Cihazım
MI5S+
Konular
2
bende 2 aydır kullanıyorum arkadaşın yazdığı hiç bir sorunu yaşamadım. mi 11 ultradan sonra çok iyi geldi. mükemmel...

Üst Alt