İnceleme 1 aylık Mi 13 Deneyimim

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Kim ısınmıyor diyorsa kesinlikle yalan atıyor/son sürüm kullanıyorum/adaptör kablosu orijinal/kullanmış olduğum uygulama accubatarry/ şarj olurken 42,5 ve üstünü görüyor valla şarja takmaya korkuyorum bir şey olacak diye/normal kullanımda (oyunsuz) 41,5 birde kilifsiz kullanıyorum hani tamam ısınır da bu kadar değil hocam ya
Şarjda ısınıyor diye şikayet ediyorsanız bu normal , xiaomi hızlı şarj olduğu için 33w ve üstü bütün telleri şarjda ısınıyor. Ben normal kullanım ısınması için konuşmuştum

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Şarjda ısınıyor diye şikayet ediyorsanız bu normal , xiaomi hızlı şarj olduğu için 33w ve üstü bütün telleri şarjda ısınıyor. Ben normal kullanım ısınması için konuşmuştum
Tamam hadi şarj normal olsun.
Normal kullanımda bile çok ısınıyor oyunsuz 41,5 ne demek hocam ekran parlaklığı normal
Yani demek istediğim ya 8gen2 palavra ya Xiaomi palavra bu kadar ısınması akıl işi değil ki telefonu normal kullanan biriyim...

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Normal kullanımda bile çok ısınıyor oyunsuz 41,5 ne demek hocam ekran parlaklığı normal
Yani demek istediğim ya 8gen2 palavra ya Xiaomi palavra bu kadar ısınması akıl işi değil ki telefonu normal kullanan biriyim...
Xiaomi yazılım tırt+ işlemciden kaynaklı olabilir ne yazikki g.o

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
SD 8 gen 2 de demekki palavra çıktı, artık gerçekten de dandik Çin malı mı oldu Xiaomi'ler

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Hocam s23 ün bu cihazdan guzel oldugu ve fiyatları bakımından da s23 ün tercih edilesi oldugu forumlarda çok konuşuluyor samsungun şöyle bir avantajıda var sanırım 2 normal sim 1 e sim var kayıtsız 12 ay kullanılıyormuş
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tek dez avantajı yavaş şarj ve kucuk pil o kısmı insanı durduruyor

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
SD 8 gen 2 de demekki palavra çıktı, artık gerçekten de dandik Çin malı mı oldu Xiaomi'ler

Xiaominin yazılım leş hocam ya , f3 var 870 max 3.2ghz işlemcisi sosyal medyada falan gezerken 3.2 lere çıkıyor ben olsam bende ısınırim 😂

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yıl 2014 ilk akıllı telefonum HTC desire c Golf idi
Xiaomiden önce HTC u11 kullandım yani hiç HTC dışında telefon kullanmadım.
12t pro aldım büyük diye/13 e geçtim yani bu kadar ısınması

Hocam dediğim gibi 8gen2 mi yoksa Xiaomi yazılım mi bilmiyorum ama telefon gerçekten yanıyor yani ısınmanın da bir adabı var şarj olurken 42,5 ne arkadaş zaten şarj olurken ekran kapalı diğer türlü de oyunsuz kısa zamanda 41,5 lari buluyor bana bu değerler çok ama çok saçma geliyor
2014 yılından beri HTC kullandım en son u11 5 yıl kullandım başka marka tecrübem yok ama böylesini de ilk defa görüyorum.
Umarım yazılım ile düzeltilebilir...

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Enteresan bir muhabbet ; doğrusu ilgiyle izliyorum. Bendeki pro modeli ama aynı işlemci var. Yani SD 8Gen 2. Acaba diyorum cihazdan cihaza farkeder mi? Düz modelinde o kadar ısınan bir işlemci daha güçlü özelliklere sahip pro modelde niye ısınmaz?
Eskiden Mi6 cihazımda global rom kullanırken cihaz ateş atar bazen kendini bile kapatırdı. Eu roma geçtik ısınma problemi bitti ve anladık ki problem rom kaynaklıymış. Oysa şimdi de global rom kullanıyorum ama ne şarj esnasında ne oyun oynarken ne YouTube videosu ne de Netflix üzerinden film izlerken aşırı bir ısınma hissetmiyorum.
Peki cihaz hiç mi ısınmıyor? Evet tabiki ısınıyor. Kamerayla saatlerce çekim yaparsanız ısınıyor. Sonra telefonu şarja takıyorsunuz. Normal 120 watt şarj olan cihazı yüzde otuz daha hızlı maksimum şarj etme seçeneği çıkıyor ve o esnada cihazın ısınabileceği uyarısını veriyor. Telefon zaten yirmi yirmi beş dakikada doluyor. Beş dakika daha erken şarj etmek için cihazı zorlamanın âlemi var mı?
Velhasıl kelam, SD 8Gen 2 sorunlu bir işlemci demek garip bir yorum olur kanaatindeyim. Yani bu benim görüşüm.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Yıl 2014 ilk akıllı telefonum HTC desire c Golf idi
Xiaomiden önce HTC u11 kullandım yani hiç HTC dışında telefon kullanmadım.
12t pro aldım büyük diye/13 e geçtim yani bu kadar ısınması
Hocam dediğim gibi 8gen2 mi yoksa Xiaomi yazılım mi bilmiyorum ama telefon gerçekten yanıyor yani ısınmanın da bir adabı var şarj olurken 42,5 ne arkadaş zaten şarj olurken ekran kapalı diğer türlü de oyunsuz kısa zamanda 41,5 lari buluyor bana bu değerler çok ama çok saçma geliyor
2014 yılından beri HTC kullandım en son u11 5 yıl kullandım başka marka tecrübem yok ama böylesini de ilk defa görüyorum.
Umarım yazılım ile düzeltilebilir...
Hocam, Sayın Koçara hocam da Mi13 Pro var, Sayın HiddeNKinG hocam da da Mi13, ikisinden de cihazın ısındığına dair bir bilgi/yorum görmedim

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49