İnceleme 1 aylık Mi 13 Deneyimim

ahmedo38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
33
Benim kullandığım 12/512 versiyonu 229 Gr. Kılıfıyla birlikte herhalde 240 Gr falan gelir. wasntme~~
Evet ilk başta telefon biraz ağır geliyor ama insan zamanla alışıyor. Zaten 200 Gr altında amiral gemisi cihaz kalmadı. Yani güzel sevmenin bir kusuru oluyor. giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aslına bakarsanız Mi 6 ile 13 pro arasında hem boyut hem de ağırlık bakımından büyük fark var Skorpi hocam. Mi6 yı henüz elden çıkarmadım yedekte duruyor. Geçen gün elime alayım dedim tüy gibi hafif geldi. :D
Yalnız konu sahibi ahmedo38 arkadaş Xiaomi 13 ü resmen gömmüş. Tamam cihazın ufak tefek sorunları olabilir ama ne sosyal medyada ne de gruplarda böyle şikayetler duymadım. Forumda HiddeNKinG ve casibao hocalarım da 13 kullanıyor bildiğim kadarıyla. Bir de onlara sormak lazım aynı sorunlar var mı?
Vallahi kardeşim amacım gömmek değil yaşadığım sorunları paylaşmak hepsini de yaşadım ve yaşıyorum eğer yakalayabilirsem ekran resmiyle bu sorunları desteklerim. Mi 9 cihazımın yerini hiçbir şey alamaz. Ondan beri kullandığım tüm cihazları maalesef sorunlu. Xiaomi den önce LG kullanırdım onda da her cihazında ekran sorunu olurdu.

2211133G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Vallahi kardeşim amacım gömmek değil yaşadığım sorunları paylaşmak hepsini de yaşadım ve yaşıyorum eğer yakalayabilirsem ekran resmiyle bu sorunları desteklerim. Mi 9 cihazımın yerini hiçbir şey alamaz. Ondan beri kullandığım tüm cihazları maalesef sorunlu. Xiaomi den önce LG kullanırdım onda da her cihazında ekran sorunu olurdu.

Ben bir ayı aşkın süredir en ufak bir sorun yaşamadığım prosunu kullanıyorum. Xiaomi 13 ün ( kamera, batarya ve ekran tasarımı dışında ) temel donanımı pro model ile aynı. Antutu testlerinde pro ile hemen hemen aynı puanı almış Geekbench puanı ise daha yüksek.
Hepimiz biliyoruz ki Xiaomi' nin yazılımla ilgili çok büyük sıkıntıları var. Fakat böylesine üst düzey bir cihazda bu kadar çok sorun yaşamanız bana enteresan geldi. Gruplarda tanıdığım bir çok dostum aynı cihazı kullanıyor ve bir iki ufak tefek yazılım hatası dışında ziyadesiyle memnunlar. Öyle ki düz model pro modelden daha fazla ilgi görüyor.
Yoksa size inanmadığımı söylemiyorum.

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
Xiaomi bit pazarı gibi iş yapıyor, bir sürü ürünü var, telefon desen aynı modelin garip garip varyasyonları var düzü, prosu, lite, plusu, pro plusu, pro omegasi deltasi herşeyi var yazılım işi zaten ayrı bir komedi, çin, hind, rus, endonezya, global, avrupa, trsi cartı cartu Xiaomi tamamen kaos, ilk önce sadeleşmeye ve yazılım ekiplerini birlikte hareket etmesini, temel bir miui çekirdeği oluşturup onun üzerine ülke ülke ufak modifiyler yapabililer

garajack

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
redmi note 9s
Konular
6
Telefonlar için mi serisi; ekran, kamera, ses ve malzeme kalitesne odaklı amiral gemisi mi 14, pro, plusu veya lite olarak 3 model, redmi giriş seviyesi 2 model ( redmi 14 ve T modeli) redmi note serisi orta seviye iş gören 1 model, isimlendirmeyi note 1 den tekrar başlayarak redmi serisi ile karışıklığı önleyebilir, poco içinse M, X ve F serisinden birer model ile bir yıl içinde 9 10 telefonla tüm piyasaya hitap edecek ürünler çıkarabilir. Bu şekilde kalite kontrole, arge ve yazılıma daha fazla odaklanabilir

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Merhaba arkadaşlar, mi 9 dan beri xiaomi kullanmaktayım. En son romlardaki buglardan dolayı s20 fe alıp bir sene Xiaomi ye uzak kaldım. Ardından Xiaomi 13'ü görüp tasarımı ve özelliklerinden dolayı bu cihaza geçtim. Şimdi sizlere bir aylık kullanımda yaşadıklarımı anlatacağım. Tavsiyeleriniz ve önerilerinize ihtiyacım olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
* Cihaz tasarım olarak harika
* Görenler iPhone zannediyor. Tasarımına sadece üsteki 4 delik dışında diyecek yok. (Bu 4 deliği de anlamadım neye yarıyor. 2 mikrofon 1 kızılötesi ama diğerini bulamadım 😄)
* Batarya hızlı tükeniyor. 67 watt la yaklaşık 40 dakikada doluyor. Ama keşke 120 watt olsa daha iyi olurdu.
* Gelelim asıl mevzuya yazılım !!!
* 1 sene boyunca Samsung S20 Fe kullandım ne bug vardı ne donma kasma arkadaş bir senede romda değişen hiçbir şey yok. Hiç mi kendini düzeltmez. Hala bug dolu takılma kasma var. Neler denemedim ki EU rom yükledim (eu romda tr olmasına rağmen hala İngilizce olan kısımlar mevcut eskiden böyle sorunu yoktu.) Sonrasında EAA rom kurdum, Global kurdum yok maalesef cihaz resmen göstergede 300 gösterip 200 e zor gelen araba gibi. Bazı uygulamaları açıp kapatıyor miui bildir diye uyarı geliyor. Sildim geri kurdum başka cihazda test ettim yok arkadaş açmıyor ( ör. sipay uygulaması) sonra arama google aramada bile hata alıyorum miui e bildir diye.
* Bildirim geliyor mesela letgodan bildirime tıklıyorum uygulamayı açmıyor illa uygulamalardan uygulamayı bulup açacaksın sonrasında görebiliyorsun bildirimi.
WhatsApp durumunda gezerken mesela bir kişi durumunda video ve fotoğraf paylaşmış. video geliyor videoyu geciyorsun fotoğrafa geliyorsun yani durumdaki diğer görsele ama arkada videonun sesi oynamaya gelmeye devam ediyor.
* Aramada telefon çekiminde problem var. Turkcell kullanıyorum bazen arayanın sesi gelmiyor bazen benim gitmiyor.
* Kamera (!) ya arkadaş 28 bin fiyata sahipsin bu nasıl iştir. Anlamak mümkün değil. Çok koyu çekiyor vibrant modu daha parlak ama hangi modla çekersen çek koyu kontrast ayarı sonda gibi çok koyu çekiyor gerçekten. Ön kamera güzel. Ama o da özellikle WhatsApp aramasında berbat insan kendini taniyamiyor sanki nokia n73 ön kamerası ile görüşüyorsun. Anlamadım vallahi.
Vlog çekeyim diyorsun 8 tane mod var biradere 12t pro aldık onda iki katı mod var. Güya leica yapmış. Geniş açıda 60 fps de video çekimi yok.

* Ele oturması güzel fakat tam ekran hareketleriyle kullanıyorsanız cihaz bazen mallaşıyor algılamıyor aynı hareketi birkaç kez tekrar etmek zorunda kalıyorsun.

* Isınma problemi oluyor hele ısınınca pil uçuyor resmen.

* Cihazı ilana koydum bakalım satabilirsem s23 veya s23 ultraya geçmeyi düşünüyorum. İphone sevmediğim için android önerilerinize açığım.

Şimdilik bunları yazayım. Karşılaştıkca ilave ederim. Sizin de karşılaştığınız sorunlar veya çözüm önerileriniz varsa dinlemek isterim. Hepinize teşekkür ederim.

#xiaomi #mi13 #miui
Sizinle aynı fikirde olduğum noktalar var👍
67 watt ile 45 dakika ve üstü Zaman alıyor.
Telefon ısınıyor evet gerçekten çok ısınıyor
Her Şarjda standart olarak 41,5 görüyor (şarj %80 olduktan sonra sıcaklık düşüyor)
Normal uygulamalarda dahi ekran belli sürede açık oldu mu yine ısınıyor.
Şarjı da erken bitiyor gibi.
1 ay 12t pro kullandım ne şarjda ne de normal kullanımda 13 kadar ısınmadı.
Xioami ekibine yazdım 12t pro daki gibi hızlı şarji aktif/ devre dışı bırakmak özelliği getirin güya telefon şarj edilirken çok ısınıyor diye ama beni tinlamadilar😂
Tek oynadığım mobil oyun pes efootball onda bile 38 leri buluyor.
Ama ısınması iyi değil telefon ısındıkça pil 🔋 gidiyor
Onun dışında telefon bence çok güzel.
Ergonomisi, kamerası, ekranı,sesi , hızı harika👍
Ama bu fiyatlara 28 bine alınacak bir cihaz değil YD almamış olsa idim kesinlikle s23 plus alırdım.
Tr fiyatı ile bu cihaz bu fiyatı hak etmiyor(bu benim düşüncemdir)

ahmedo38

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
33
Merhaba arkadaşlar, mi 9 dan beri xiaomi kullanmaktayım. En son romlardaki buglardan dolayı s20 fe alıp bir sene Xiaomi ye uzak kaldım. Ardından Xiaomi 13'ü görüp tasarımı ve özelliklerinden dolayı bu cihaza geçtim. Şimdi sizlere bir aylık kullanımda yaşadıklarımı anlatacağım. Tavsiyeleriniz ve önerilerinize ihtiyacım olacak. Şimdiden teşekkür ederim.
* Cihaz tasarım olarak harika
* Görenler iPhone zannediyor. Tasarımına sadece üsteki 4 delik dışında diyecek yok. (Bu 4 deliği de anlamadım neye yarıyor. 2 mikrofon 1 kızılötesi ama diğerini bulamadım )
* Batarya hızlı tükeniyor. 67 watt la yaklaşık 40 dakikada doluyor. Ama keşke 120 watt olsa daha iyi olurdu.
* Gelelim asıl mevzuya yazılım !!!
* 1 sene boyunca Samsung S20 Fe kullandım ne bug vardı ne donma kasma arkadaş bir senede romda değişen hiçbir şey yok. Hiç mi kendini düzeltmez. Hala bug dolu takılma kasma var. Neler denemedim ki EU rom yükledim (eu romda tr olmasına rağmen hala İngilizce olan kısımlar mevcut eskiden böyle sorunu yoktu.) Sonrasında EAA rom kurdum, Global kurdum yok maalesef cihaz resmen göstergede 300 gösterip 200 e zor gelen araba gibi. Bazı uygulamaları açıp kapatıyor miui bildir diye uyarı geliyor. Sildim geri kurdum başka cihazda test ettim yok arkadaş açmıyor ( ör. sipay uygulaması) sonra arama google aramada bile hata alıyorum miui e bildir diye.
* Bildirim geliyor mesela letgodan bildirime tıklıyorum uygulamayı açmıyor illa uygulamalardan uygulamayı bulup açacaksın sonrasında görebiliyorsun bildirimi.
WhatsApp durumunda gezerken mesela bir kişi durumunda video ve fotoğraf paylaşmış. video geliyor videoyu geciyorsun fotoğrafa geliyorsun yani durumdaki diğer görsele ama arkada videonun sesi oynamaya gelmeye devam ediyor.
* Aramada telefon çekiminde problem var. Turkcell kullanıyorum bazen arayanın sesi gelmiyor bazen benim gitmiyor.
* Kamera (!) ya arkadaş 28 bin fiyata sahipsin bu nasıl iştir. Anlamak mümkün değil. Çok koyu çekiyor vibrant modu daha parlak ama hangi modla çekersen çek koyu kontrast ayarı sonda gibi çok koyu çekiyor gerçekten. Ön kamera güzel. Ama o da özellikle WhatsApp aramasında berbat insan kendini taniyamiyor sanki nokia n73 ön kamerası ile görüşüyorsun. Anlamadım vallahi.
Vlog çekeyim diyorsun 8 tane mod var biradere 12t pro aldık onda iki katı mod var. Güya leica yapmış. Geniş açıda 60 fps de video çekimi yok.

* Ele oturması güzel fakat tam ekran hareketleriyle kullanıyorsanız cihaz bazen mallaşıyor algılamıyor aynı hareketi birkaç kez tekrar etmek zorunda kalıyorsun.

* Isınma problemi oluyor hele ısınınca pil uçuyor resmen.

* Cihazı ilana koydum bakalım satabilirsem s23 veya s23 ultraya geçmeyi düşünüyorum. İphone sevmediğim için android önerilerinize açığım.

Şimdilik bunları yazayım. Karşılaştıkca ilave ederim. Sizin de karşılaştığınız sorunlar veya çözüm önerileriniz varsa dinlemek isterim. Hepinize teşekkür ederim.

#xiaomi #mi13 #miui
Bugün başıma gelen bir örnek kişiler duruyor hatası ve kişi yok uyarısı rehberi açamadım kaç kez denedim sonra ekranı kapatıp açınca düzeldi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
Arkadaşın da dediği gibi yurt dışı çok makul samsung da server kayıt o çok pahalı olduğunu biliyorum ultra cihazlar için oda s serisi aşağı yukarı aynı fiyatı isteseler. Yurt dışı cihazlarında biraZ esneklik gösterse çok harika olurdu..
Pil deyip geçmeyin arkadaşlar şuan size mi 9 dan yazıyorum piyasada pillere zerre guvenim raf ömrü bitrn pilleri satıyorlar çok giden vir telefon olmadığı için aliexpress de bile yok çinde bir abiye rica ettim 15 haziranda geliyor getirecek. Oyle bir imkanım olmasaydı bir pil yüzünden telefonu değişecektim.
3 sene sonra mi 13ü pil yüzünden değiştirmek zorunda kalabilirsiniz
Bende tek elim felç olduğundan dolayı haff telefon kullanmam zaruri gibi bir şey.
Bunun bedeli olarak hafif telefonların taviz verdiği ilk nokta her zaman maalesef pil ve ben daha önce p9 kullanıyordum ondanda çok çektim şimdi mi9 da da çok çekiyorum siz siz olun çekmeyin alın pro yu kullanın 😊iphone nefret ediyorum ama hem deger hemde parcalarının bulunması yüzünden en sonunda iphonecu olacağım galiba 😊

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Arkadaşlar telefon biraz normal kullanımda(oyunsuz) ya da şarj da iken artık 41,5 ve üstünü görüyor bu normal mi ❓
Hani 8gen 2 ısınmıyordu telefon resmen yanıyor yani o kadar olmaması gerekir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-12-16-52-35-204_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-06-12-16-52-35-204_com.digibites.accubattery.jpg
    74 KB · Görüntüleme: 24

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Arkadaşlar telefon biraz normal kullanımda(oyunsuz) ya da şarj da iken artık 41,5 ve üstünü görüyor bu normal mi ❓
Hani 8gen 2 ısınmıyordu telefon resmen yanıyor yani o kadar olmaması gerekir.
Isınıyor ama daha az , çoğu kişi ısınmıyor diye algı oluşturdu başta 🤣

mavi_mavi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi_mavi
Cihazım
Xiaomi 12t pro
Konular
3
Isınıyor ama daha az , çoğu kişi ısınmıyor diye algı oluşturdu başta 🤣

Kim ısınmıyor diyorsa kesinlikle yalan atıyor/son sürüm kullanıyorum/adaptör kablosu orijinal/kullanmış olduğum uygulama accubatarry/ şarj olurken 42,5 ve üstünü görüyor valla şarja takmaya korkuyorum bir şey olacak diye/normal kullanımda (oyunsuz) 41,5 birde kilifsiz kullanıyorum hani tamam ısınır da bu kadar değil hocam ya

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-06-12-18-17-32-353_com.digibites.accubattery.jpg
    Screenshot_2023-06-12-18-17-32-353_com.digibites.accubattery.jpg
    158,4 KB · Görüntüleme: 24
Üst Alt