Zorlu'dan Zorlama.....

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124
Cvp: Zorlu'dan Zorlama.....

Ben çalışmaya karşı olan birisiyim.. :) hatta zamanında bir dernek bile kurmuştum bunun için adı da ÇAGİDER ''ÇAlışmanın Gereksizliğine İnanaların DERneği''  Türkiyede büyük bir potansiyel olduğunu düşünmüştüm.. :D :D :D

Not: Dernek halen faliyetlerini sürdürüyor ve üye alımına devam ediyor..

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

cantara pid=15084 dateline=1419606560' Alıntı:
MGM Barut pid=15082 dateline=1419606382' Alıntı:
cantara pid=15050 dateline=1419588734' Alıntı:
Hocam aslında hiç de mantık dışı değil... Xiaomi zaten fiyatıyla öne çıkan bir firma. Eğer ki buradaki fabrika çok büyük bir vergi avantajı sağlayacaksa bence değerlendirmeye alacaklardır. Hindistan'daki patent sorunu kalıcı olarak çözülmezse ellerinde fazladan stok kalacak. Son bir kaç ayda Hindistan'da 1 milyon satmışlar. Hindistan'ın çözülemediğini varsayarsak yuvarlak bir hesapla yıllık 5 milyon telefon fazlaları olur. Vergi avantajı her bir telefon için 100 lira olsa (elbette rakamları tamamen atıyorum) toplamda 500 milyonluk bir avantajdan bahsetmiş oluyoruz. Bu parayla da fabrika rahat rahat kurulacaktır... Tabii tüm stok buraya aktarılır mı, bu kadar satılabilir mi, vergi oranları nasıl olur gibi pek çok soru var ama kabataslak bir bakışla fabrika mantıklı duruyor.

Herhalde fabrika olur ise personel için biraz nazımız geçer. :haha:
Fabrikayıda Polatlı ya yaptırır benide emekli müh diye aldırırsan çetin hocamla yuvarlanır gideriz herhal,tabi tüm ekibi toplamak kaydıyla..:D

Hocam sizler burada olsanız beni kimse çalıştıramaz ki :haha: Sizi de ayartırım, çalıştırmam :D
Şöyle kışın bol olduğu bir yerde karların üzerinde sucuk mangal keyfi için tekrar toplansak diyorum,,,ne dersiniz arkadaşlar,yanındada biralar falan.Bursa Uludağ gibi şöyle he....efendim.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

MGM Barut pid=15088 dateline=1419606962' Alıntı:
MGM Barut pid=15082 dateline=1419606382' Alıntı:
Fabrikayıda Polatlı ya yaptırır benide emekli müh diye aldırırsan çetin hocamla yuvarlanır gideriz herhal,tabi tüm ekibi toplamak kaydıyla..:D

Hocam sizler burada olsanız beni kimse çalıştıramaz ki :haha: Sizi de ayartırım, çalıştırmam :D
Şöyle kışın bol olduğu bir yerde karların üzerinde sucuk mangal keyfi için tekrar toplansak diyorum,,,ne dersiniz arkadaşlar,yanındada biralar falan.Bursa Uludağ gibi şöyle he....efendim.

Bolu tam ortada aslında. Abant veya gölcük yapılabilir bir haftasonu?

MGM Barut

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MUHARREM
Cihazım
Mi9T Pro 128gb
Meslek
Emekli
Konular
78

cantara pid=15101 dateline=1419611997' Alıntı:
MGM Barut pid=15088 dateline=1419606962' Alıntı:

Bolu tam ortada aslında. Abant veya gölcük yapılabilir bir haftasonu?
+++1

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124

chatin_62 pid=15113 dateline=1419616548' Alıntı:
@casibao hocam dernek faaliyete raporunu da orada sunar. Ohhhh mis. :D

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Açıkcası tarih benim için çok önemli ocağın ilk 2 haftası evden dışarı çıkabileceğimi sanmıyorum sonrasında emrinize amadeyim..

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23

Zaten dünya ortalamasının 2-3 katı vergi alınırken bunun üstüne ekstra vergi istemek insafsızlık ve açgözlülüktür.

Maksat yerli üretimi teşvik etmek olsa, vergi bindirimi yerine vergi indirimi yapılabilirdi.

Cari açıkla da izah etmek mümkün değil. Cari açık ithali engelleyerek değil, ihracat yaparak kapatılır. Vestel'in telefonları da ederinden çok daha pahalıya satılıyor. O dandik telefonları o fiyat seviyelerinden dünyanın hiçbir yerinde satamaz.

Twitter'dan #VestelAlmaAldırma

İmza vermek isteyenler için de,

https://www.change.org/p/vestel-%C5%9Firketler-grubu-vestel-almay%C4%B1n-ald%C4%B1rtmay%C4%B1n

Muaz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
chatin_62' Alıntı:
Aslında biraz da gerçekçi olmak lazım. Türkiye'de şu anda yerli üretim yapan kaç firma var? Hepimiz diyoruz ki bir çivi bile üretemiyoruz. Diğer yandan da üretiminin yapılmaması için elimizden geleni ardımıza koymuyoruz.
Elbette ki hepimiz kullandığımız ürünün kaliteli olmasını istiyoruz. En iyisi olsun istiyoruz. Ama aynı zamanda da en ucuzu olsun istiyoruz. Eğer üretici yerli ise ağzımıza geleni söylüyor, yabancı ise ne kadar ekmek o kadar köfte diyerek çifte standart uyguluyoruz.
Madem konumuz telefon (ki bu gelecek olan vergiler tüm elektronik cihazları kapsayacak gibi görünüyor) Vestel'in Venüs'lerinin kendi fiyat aralığındaki diğer telefonlardan aşağı kalır yanı mı var? Niçin bu kadar üzerine gidiyoruz? Discovery'lerle , Turkcell'in telefonlarıyla kıyaslamamız gerekirken, tutup iPhone’larla, G2-G3'lerle, S4-S5'lerle, HTC One'larla, MI3-MI4'lerle, MX4'lerle, Oppo One Plus'larla v.s. kıyaslıyoruz.
Adamlar sınıfına gore güzel cihaz yapmışlar. Nesi kötü?
Ayrıca bu vergiler şu anda piyasanın %90'ına yakınını etkileyecek. Samsung, LG, Huawei, Xiaomi gelse burada bir atölye açsa (fabrika demiyorum, bu teknoloji henüz bizde yok), ufak tefek şeyleri burada üretip, diğer parçaları kendi fabrikalarından buraya getirip burada birleştirip testleri yapıp piyasaya sürse fena mı olur? Onbinlerce vatandaşımıza iş imkânı sağlanmış olmaz mı? Şu anda elektronik dendimi aklıma sadece 3 grup geliyor. Arçelik, Profilo ve Vestel. Bunlar daha da artsa güzel olmaz mı?
Tabi tüm bunları usulünce, kimseyi mağdur etmeden, özellikle de tüm yükü tüketici olan bizlere yüklemeden yapmak gerekir.
Bu yazdıklarımdan umarım beni hükümet yalakası olarak zannetmezsiniz. Bugünlerde çok moda da. :D

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Elimde Oneplus One var ve 934 liraya kayıtlı olarak elime ulaştı. Venüs kaç para 899 . Ben Antutu vb puanlamalarda 2. 3. olan telefonu almak yerine neden alayım ki bi tarafı kırık venüsü? Al işte aynı fiyatta karşılaştırma yapıyorum. İşte olayın sıkıntısı burada

http://www.mobiletisim.com/telefonlar/karsilastirma/oneplus-one-vestel-venus-5-5-v-4339125

Oneplus One ile gönderildi!

Üst Alt