İpucu Zil Sesini Bildirim Sesinden Ayırma / Bildirim Sesleri ile Zil Sesi Seviyesini Birbirinden Ayırma Çözümü Rootsuz

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
Hikayemizle başlayalım (09.06.2020);
3 Yıldan fazla oldu Mi 5 kullanıyordum, 1 hafta önce Mi 9T aldım. Nedense bildirim sesleri biraz fazla gibi geldi, çalıştığım ortam biraz sessiz sanırım.
Bildirim sesini kısınca meğerse zil sesi de kısılıyormuş, Mi 5 de neden rahatsız olmadım bu durumdan bilemiyorum belki de bildirimler o kadar fazla ses çıkarmıyor.
Neyse araştırdım ki root ve modül yükleme ile çözüm bulunuyor, büyük ihtimalle custom romlarda bu sorun yok pek üstüne gidende yok.
Birkaç uygulama buldum ve yükledim ancak en sonunda çalışan bir uygulama buldum ve kullanışlı da geldi paylaşmak istedim.

Uygulama play store da var ücretsiz ama sınırlı dileyen prosunu alır veya bulur, uygulama adı "ses kontrolü"

Birkaç püf nokta var yalnız, uygulama ayarlarından "Zili ve bildirimi ayır" seçeneği aktif olacak.
Ve "Zil Sesi" kısmında "Ses seviyesi kilitleyici" aktif edilecek.

Böylece siz bildirimi kısarken zil sesi kısılmamış olacak, aşağıda bir kaç ekran görüntüsü mevcut.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Önemli:

Bu ayarları yaptıktan sonra siz cihazı sessize de alsanız zil sesi kilitlendiği için sessize alınmayacak.
Bu durumda uygulama içerisinde ön ayar kısmından kendi belirlemiş olduğunuz ayarlar arasında geçiş yaparak bu sorunu çözeblirsiniz.
Widget desteği de mevcut ancak pro sürümde bilginiz olsun ücretsiz sürümü indirip denemenizi tavsiye ederim.

Önemli:
Bir de uygulamaya arka planda çalışma ve otomatik başlatma izni vermeniz gerekiyor.

Son düzenleme:

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Hikayemizle başlayalım (09.06.2020);
3 Yıldan fazla oldu Mi 5 kullanıyordum, 1 hafta önce Mi 9T aldım. Nedense bildirim sesleri biraz fazla gibi geldi, çalıştığım ortam biraz sessiz sanırım.
Bildirim sesini kısınca meğerse zil sesi de kısılıyormuş, Mi 5 de neden rahatsız olmadım bu durumdan bilemiyorum belki de bildirimler o kadar fazla ses çıkarmıyor.
Neyse araştırdım ki root ve modül yükleme ile çözüm bulunuyor, büyük ihtimalle custom romlarda bu sorun yok pek üstüne gidende yok.
Birkaç uygulama buldum ve yükledim ancak en sonunda çalışan bir uygulama buldum ve kullanışlı da geldi paylaşmak istedim.

Uygulama play store da var ücretsiz ama sınırlı dileyen prosunu alır veya bulur, uygulama adı "ses kontrolü"

Birkaç püf nokta var yalnız, uygulama ayarlarından "Zili ve bildirimi ayır" seçeneği aktif olacak.
Ve "Zil Sesi" kısmında "Ses seviyesi kilitleyici" aktif edilecek.

Böylece siz bildirimi kısarken zil sesi kısılmamış olacak, aşağıda bir kaç ekran görüntüsü mevcut.

Önemli:

Bu ayarları yaptıktan sonra siz cihazı sessize de alsanız zil sesi kilitlendiği için sessize alınmayacak.
Bu durumda uygulama içerisinde ön ayar kısmından kendi belirlemiş olduğunuz ayarlar arasında geçiş yaparak bu sorunu çözeblirsiniz.
Widget desteği de mevcut ancak pro sürümde bilginiz olsun ücretsiz sürümü indirip denemenizi tavsiye ederim.
Zaman zaman benimde kafama takılan bir konuydu. Paylaşım için teşekkürler.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
Zaman zaman benimde kafama takılan bir konuydu. Paylaşım için teşekkürler.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Rica ederim uygulama yorumlarında kullanıcılar çözüm olduğunu paylaşmış ama forumlarda böyle bir konu yoktu hele ki bu forumda.
Ben de paylaşmak istedim, püf noktalara dikkat etmek lazım, bir şey daha eklemeyi unuttum, otomatik başlatma ve arka planda çalışma izni de vermeli.

Son düzenleme:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Mi room ,masik ve mıuımix romlarında bu mzellik geliyor.stock ve eu rom larda malesef yok. Modül olsa daha iyi olurdu ama yok sanırım bende aramıstım bir süre.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Bu olan bir durumdu ne yazık ki daha önceki Mi cihazlarımda da yaşamıştım. Miroom kullanırken bu sıkıntı kalmıyordu custom rom olduğundan ötürü oda bu uygulama güzel olmuş haberdar ettiğiniz için çok teşekkürler.

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
Mi room ,masik ve mıuımix romlarında bu mzellik geliyor.stock ve eu rom larda malesef yok. Modül olsa daha iyi olurdu ama yok sanırım bende aramıstım bir süre.

Ben de öyle tahmin etmiştim zaten, şimdilik custom rom düşünmüyorum garanti bitince bakacağım.
Ancak eu rom larda bile olmaması çok garip geldi, xposed modül var aslında ama root gerekli belki güncel değildir bilemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu olan bir durumdu ne yazık ki daha önceki Mi cihazlarımda da yaşamıştım. Miroom kullanırken bu sıkıntı kalmıyordu custom rom olduğundan ötürü oda bu uygulama güzel olmuş haberdar ettiğiniz için çok teşekkürler.
Rica ederim, şimdilik işimi görüyor bir sıkıntı yaşamıyorum, alıştım bile diye bilirim.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Ben de öyle tahmin etmiştim zaten, şimdilik custom rom düşünmüyorum garanti bitince bakacağım.
Ancak eu rom larda bile olmaması çok garip geldi, xposed modül var aslında ama root gerekli belki güncel değildir bilemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim, şimdilik işimi görüyor bir sıkıntı yaşamıyorum, alıştım bile diye bilirim.
Xposed bana biraz eskidi gibi geliyor..yukarda söylediğim romlarda olusturulan özelliğin magisk modül olarak paylaşılmaması gerçekten enteresan.aslında mıuı 10 da vardı twrp modülü olarak.mıuı 11 e getirilmedi.

velacras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
velacras
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
Rica ederim uygulama yorumlarında kullanıcılar çözüm olduğunu paylaşmış ama forumlarda böyle bir konu yoktu hele ki bu forumda.
Ben de paylaşmak istedim, püf noktalara dikkat etmek lazım, bir şey daha eklemeyi unuttum, otomatik başlatma ve arka planda çalışma izni de vermeli.
Bende malasef bu uygulama çalışmıyor.
Yazilan her seyi yaptım.
Tum izinleri verdim.
Ayarlardan girip ayirma tusunu aktif ettim.
Zil sesinide kilitledim.

2 saattir uygulamayi deniyor ve kurcalıyorum. Evdeki ikinci bir baska cep telefonundan kendimi arayarak veya mesaj atarak test yapıyorum ama olmadı.

Telefonum redmi note 8 pro. Normal aldigim zaman ki icinde ki orjinal romu kurulu.
Custom rom stock rom vs hic anlamam.

Cok arastirdim bu zil ve bildirimi ayırmayı ama hic bir yerde bu uygulama dışında care yok.

Xposed diye bir yazilimdan bahsediliyor, modül yukleyerek bildirim ve zil sesi ayrilabilirmis fakat
onu da araştırdım ama cihazin boot kilidini kaldirmak vb karisik işlemler yapmak lazim sanirim.
Hic bilmediğim isler.
E cihazımda yeni. Basit bir bildirim ve zili ayiracagiz diye cihazi brick etmem istemem.

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
Bende malasef bu uygulama çalışmıyor.
Yazilan her seyi yaptım.
Tum izinleri verdim.
Zil sesinide kilitledim.

2 saattir uygulamayi deniyor ve kurcalıyorum. Evdeki ikinci bir baska cep telefonundan kendimi arayarak veya mesaj atarak test yapıyorum ama olmadı.

Telefonum redmi note 8 pro. Normal aldigim zaman ki icinde ki orjinal romu kurulu.
Custom rom stock rom vs hic anlamam.

Cok arastirdim bu zil ve bildirimi ayırmayı ama hic bir yerde bu uygulama dışında care yok.

Xposed diye bir yazilimdan bahsediliyor, modül yukleyerek bildirim ve zil sesi ayrilabilirmis fakat
onu da araştırdım ama cihazin boot kilidini kaldirmak vb karisik işlemler yapmak lazim sanirim.
Hic bilmediğim isler.
E cihazımda yeni. Basit bir bildirim ve zili ayiracagiz diye cihazi brick etmem istemem.
uygulamayı nerden indirdiniz, çalışmayan nedir tam olarak.
uygulama açılıyor değil mi?

velacras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
velacras
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
uygulamayı nerden indirdiniz, çalışmayan nedir tam olarak.
uygulama açılıyor değil mi?

Play storedan indirdim hocam nereden indiricektim?

Çalışmayan sey, bildirim sesini sifir yaptığında zil seside sıfır oluyor.
Uygulama sana sifir degilmis gibi gösteriyor ama evdeki baska bir telefondan kendimi arayarak test yaptım telefon zil sesi sifir.

Yazilan her seyi yaptım.
Tum izinleri verdim.
Zil sesinide kilitledim.

Üst Alt