Haber Yurtdışından Telefon Getirenlere Şok Haber! Kayıt Ücretine 3 Kat Zam Yapıldı

Yurtdışından yolcu beraberinde gelen telefonların bilindiği üzere pasaport üzerine kayıt ettirilmesi gerekiyor. Şuan 170 lira olan bu İmei Kaydı ücreti ise Resmi Gazete’de yayınlanan bir karar ile 500 lira oldu. 2012 yılında ilk kez ortaya çıkan bu ücretin yıllar içerisinde 10 15 lira zamlandığına şahit olmuş ve en son 2018 yılının bugününe kadar 170 lira […]

fatih8134

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Suyundan da koy.%300 zam ile uyanan başka ülke var mı acaba? Belki venezuela vardır.

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Aslında bu konuya bir açıklık getirilmesi lazım.
Bizimkiler ya öldürüyor, ya da azdırıyor.
Bunun ortasını bir türlü bulamıyorlar.

Türkiye'ye ithal edilen cihazların girişi ölçüsüz - kontrolsuz olmamalı.
Milyonlarca - milyarlarca paramız dışarıya akıtılıyor.

Bir zamanlar ASELSAN cep telefonu üretiyordu. Üretilen bu telefonun ne kadarı yerli ne kadarı yabancı bilmiyorum, ancak bir tarafından tutmuştuk.
Sonra gizli bir el ASELSAN'ın bu uygulamasını sonlandırdı.

ve o üretilen telefonlar o zaman için çok iyiydi.

O yüzden de dışarıdan şirketlerce ithal edilse de, dışarıdan gelen vatandaşlarımız tek tek satın alarak Ülkemize getirtse de aynı kapıya çıkıyor.
Belli ki büyüklerimiz bu telefonların girişi durdurmak istiyor, ben böyle anlıyorum.
Ancak, beklentimiz o ki, bu durdurmayı çin pazarından(xiaomi hariç :)) çuvallarla şirketlerce getirilenlere uygulasa.

Üst Alt