Sohbet Yurtdışı Telefonlara Kısıtlama Gelecek Mi?

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Hatırlarsanız geçen senelerde de buna dair bir haber çıkmışdı değil mi buna dair der iken içerik birebir değil tabiki sadece bu konuyla ilgili ve yanlış hatırlamıyorsam Koçara hocam bir konu açmıştı diye hatırlıyorum o konudan bir ses çıktımı hatırlamıyorum. Yani her sene birisi çıkıp bu olaylarla ilgili videolar yapıyor ama genelde baktığımızda süreç hep aynı ilerliyor öyle olmasını temenni ediyorum.
Geçen yd den 2 cihazla sınırdan gecilmicsk gibi birşey çıktı. O olabilir mi? Çünkü çıktı resmi olarak diye hatırlıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1 sene içinde hat takılmayan cihazlar çöp olacak haberi vardı onaylandimi acaba o şayet onaylandiysa ...... (Zurna dürüm yediğim yere fişte neden %0.1 yazıyor diyorum lafı eveleyip duruyor (%10 olması) lazım yanında içecek veriyor market fiyatından kat be kat sonra şikayet edince ağlıyorlar denetim yok bu arada ülkede bilginiz olsun
Çıktı diye biliyorum ben bu 1 sene sinyal alınamayan cihaz imei düşmesi. Ama actiriliyordu belli bir ücretle

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
39
Çok saçma bi olay kimene benim cihaz alıp satimimdan
Kime ne bilmem ama devletimize çok şey... Orada dolaşan kaynağı belirsiz tatlı bir para var ve ekonomiden sorumlu bakan beyin fena halde iştahı kabardı.
Sürprizlere hazır olun. facepalm~~

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Kime ne bilmem ama devletimize çok şey... Orada dolaşan kaynağı belirsiz tatlı bir para var ve ekonomiden sorumlu bakan beyin fena halde iştahı kabardı.
Sürprizlere hazır olun. facepalm~~
Bu gelirse yd iPhone pasaport kayıt olmadığı sürece çöpe gider değil mi? Alacaktım vazgeçtim

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
39

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
24
Ben bunun olacağını pek düşünmüyorum
No honey more money edasında takılıyorlar bizimkiler. artık 1 telefon bize 4 telefon devlete. giggle~~
diğer ülkelerde böyle problemler yok. neden acaba angel~~

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
No honey more money edasında takılıyorlar bizimkiler. artık 1 telefon bize 4 telefon devlete. giggle~~
Bu düzenleme gelirse önceden yd telefonu olanlar napacak acaba. Çok tuhaf hal alacak. Bakalım. Umarım gelmez ama gelirse telefon piyasası nasıl olacak merak ediyorum. Telefona yasal taksit sınırı da yok diye biliyorum. Gidip sıfır telefon alıp 3-6-12 ye bölüp ödeyelim yok. Tuhaf

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
39
Hatırlarsanız geçen senelerde de buna dair bir haber çıkmışdı değil mi buna dair der iken içerik birebir değil tabiki sadece bu konuyla ilgili ve yanlış hatırlamıyorsam Koçara hocam bir konu açmıştı diye hatırlıyorum o konudan bir ses çıktımı hatırlamıyorum. Yani her sene birisi çıkıp bu olaylarla ilgili videolar yapıyor ama genelde baktığımızda süreç hep aynı ilerliyor öyle olmasını temenni ediyorum.
O açtığım konu yurtdışında ikamet eden vatandaşların yurtdışından getirdikleri cihazları e-devlet üzerinden kayıt altına alınmasıyla ilgiliydi hocam. Ve korkarım bu günlerde şayia olarak dolaşan haberlerin ön hazırlığı gibiydi.
Öyle zannediyorum ki devlet bu kaçak telefon kullanımının önüne geçmeye karar verdi.
Bundan sonra ya resmi kayıtlı telefon satın alacak yada bir telefon parası pasaport kayıt ücreti ödemek zorunda kalacağız gibi görünüyor.
Bekleyip görelim.

Üst Alt