Sohbet Yurtdışı Telefonlara Kısıtlama Gelecek Mi?

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Geçen bir YouTube videosu izledim. Telefon satıcıları için belge gerekecek 2. El telefona 1 yıl garanti verilecek, yurtiçi olsa dahi e devletten sim kayıt gelecek, 120+120 1 kullanım sonrası yenilenmicek gibi şeyler söylüyordu. Bu ne kadar doğru?

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Bu konuyla ilgili bende konu açacaktım ama henüz erken olabileceğini düşünüp açmadım hatta Sohbet köşesinede yazdım bu arada videodan haberdar olmayan hocalarımız için videoyu ekliyorum.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Geçen bir YouTube videosu izledim. Telefon satıcıları için belge gerekecek 2. El telefona 1 yıl garanti verilecek, yurtiçi olsa dahi e devletten sim kayıt gelecek, 120+120 1 kullanım sonrası yenilenmicek gibi şeyler söylüyordu. Bu ne kadar doğru?
Evet, yukarıda hocamın attığı video da bundan bahsediliyor, ne kadar doğru veya değil, yakında öğreniruz hep birlikte

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
30
Bu konuyla ilgili bende konu açacaktım ama henüz erken olabileceğini düşünüp açmadım hatta Sohbet köşesinede yazdım bu arada videodan haberdar olmayan hocalarımız için videoyu ekliyorum.

Çok saçma bi olay kimene benim cihaz alıp satimimdan

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bu gerçek çıkarsa yd iPhone almayı düşünüyordum çöp olacak. Vazgeçtim. Beklemeye başladım. Beklerken de tr parasını biriktiririm😂😂
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok saçma bi olay kimene benim cihaz alıp satimimdan
Öyle ama vergi için düzenleme getirilir bence. Ne kadar saçma bulsamda. Adamlar moto kuryeden bile vergi toplamaya başladı. Herşey beklerim. Geçen karbon ayakizi vergisi yaziliyordu

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
30
Bu gerçek çıkarsa yd iPhone almayı düşünüyordum çöp olacak. Vazgeçtim. Beklemeye başladım. Beklerken de tr parasını biriktiririm😂😂
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Öyle ama vergi için düzenleme getirilir bence. Ne kadar saçma bulsamda. Adamlar moto kuryeden bile vergi toplamaya başladı. Herşey beklerim. Geçen karbon ayakizi vergisi yaziliyordu
Beklerken cihazın'da aynı zamanda zamlanmasi sonrası pişmanlık hissi 😂

Zodiac Aries

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZodiacAr
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Beklerken cihazın'da aynı zamanda zamlanmasi sonrası pişmanlık hissi 😂
16 çıkacak çok artmaz. +-5 koyar bence. Çok koyarsa almam. Yapacak birşey yok. 30-40k yd telefona verip çöp olmasını beklemem😂

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Hatırlarsanız geçen senelerde de buna dair bir haber çıkmışdı değil mi buna dair der iken içerik birebir değil tabiki sadece bu konuyla ilgili ve yanlış hatırlamıyorsam Koçara hocam bir konu açmıştı diye hatırlıyorum o konudan bir ses çıktımı hatırlamıyorum. Yani her sene birisi çıkıp bu olaylarla ilgili videolar yapıyor ama genelde baktığımızda süreç hep aynı ilerliyor öyle olmasını temenni ediyorum.

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
30
Hatırlarsanız geçen senelerde de buna dair bir haber çıkmışdı değil mi buna dair der iken içerik birebir değil tabiki sadece bu konuyla ilgili ve yanlış hatırlamıyorsam Koçara hocam bir konu açmıştı diye hatırlıyorum o konudan bir ses çıktımı hatırlamıyorum.
1 sene içinde hat takılmayan cihazlar çöp olacak haberi vardı onaylandimi acaba o şayet onaylandiysa ...... (Zurna dürüm yediğim yere fişte neden %0.1 yazıyor diyorum lafı eveleyip duruyor (%10 olması) lazım yanında içecek veriyor market fiyatından kat be kat sonra şikayet edince ağlıyorlar denetim yok bu arada ülkede bilginiz olsun

Üst Alt